Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu-p1

Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu 

Amerykański sen może się ziścić w Twoim salonie. Wystarczy umiejętne połączenie elementów dekoracyjnych, odpowiedniej kolorystyki oraz właściwych mebli, by stworzyć przestrzeń rodem z Chicago. Co powiesz na wybór czarnego wystroju salonu? Oto nasza propozycja. 

Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu-p2

0C1A2583.jpg Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kolorystyczne kontrasty black&white 

Chicago to czerń. Klasyczna, stonowana, głęboka. Taka, która pasuje do eleganckich wnętrz. Dlatego w tym salonie nie szczędzono na uwzględnieniu czarnej kolorystyki. Tym odcieniem farby pokryto nawet ściany. Sufit i podłoga to klasyczna, kontrastująca z czernią biel. W celu nadania przestrzeni szyku, postawiono na wielkoformatowe, polerowane płytki gresowe, które świetnie odbijają to, co znajduje się we wnętrzu. Całość black&white przełamuje szarość oraz złote akcenty. To właśnie te kolory znalazły się na tapecie, dywanie przy kanapie i w elementach ozdobnych.  

W roli głównej: tapeta 

Chcesz zainwestować w supernowoczesną i wyrafinowaną dekorację do swojego salonu? Postaw – tak jak tutaj – na tapetę. Aby wprowadzić do wnętrza odrobinę miejskiej dżungli, zdecydowano się na motyw roślinny przeplatany kolorami bieli i złota na czarnym tle. Tapetę położono na ścianie za kanapą, by w ten sposób stała się główną dekoracją tego pomieszczenia. 

Nietuzinkowa kanapa 

Na tle tak wyrazistej tapety musiała stanąć stonowana kolorystycznie kanapa. Jednak dla podkreślenia wielkomiejskiego szyku zdecydowano się na sofę o nietuzinkowym, nieco fantazyjnym kształcie. Obłe wykończenie nadaje jej lekkości, a zdejmowane poduchy sprawiają, że staje się miejscem godnym długiego wypoczynku. 

Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu-p3

0C1A2572.jpg Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Stoliki kawowe w stylu glamour 

Styl Chicago to elegancja w ponadczasowym wydaniu. Przed kanapą postawiono dwa okrągłe stoliki ze szkła w różnych rozmiarach. Ich stożkowe nogi nadają całemu projektowi lekkości. Blaty zostały wykonane z czarnego szkła, natomiast spód i obrzeża pokryte złotem. Takie drobne elementy podkreślają elegancję tego wnętrza.  

Obok kanapy stanął również stolik boczny. Tym razem w kamiennej podstawie z czarnego marmuru umieszczono złotą, metalową nogę, na której spoczął szklany blat w formie tacy. Jest to dobre miejsce do zaprezentowania dekoracyjnych elementów, np. ozdobnej lampki lub świecy. 

Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu-p2,5

Kredens z kolekcją świec Cereria Mollá 

Cereria Mollá to hiszpańska manufaktura świec, która działa od 1899 roku. W eleganckim salonie nie może zabraknąć pięknego zapachu. Tutaj zdecydowano się na ustawienie klasycznego, czarnego kredensu ze złotymi akcentami, na którym stanęła kolekcja świec i aromatów tego znanego hiszpańskiego producenta. Efekt? Jest klasycznie, ale za to bardzo wyrafinowanie i nieco nostalgicznie – jak w manufakturze z dawnych lat. 

Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu-p4

0C1A2567.jpg Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Przestronna strefa jadalniana 

W tym salonie nie mogło zabraknąć również miejsca do spożywania posiłków. Zagwarantował je duży, prostokątny stół z czarnym blatem delikatnie imitującym kamień. Warto zwrócić uwagę na jego fantazyjne nogi, które odbiegają od klasycznych projektów. Po dwóch stronach stołu ustawiono cztery krzesła z wygodnym siedziskiem i oparciem. Jasna tapicerka dobrze kontrastuje z ciemną ramą i nogami oraz czarnym stołem. 

Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu-p4

0C1A2585.jpg Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Eleganckie oświetlenie 

Bez wątpienia, zaraz po tapecie, w tym salonie uwagę przykuwają wiszące lampy. Nie jest ich mało. Dwie pojedyncze w formie małych kul zawieszono nad stolikiem bocznym. Dzięki temu pięknie oświetlają tapetą oraz dają subtelne światło podczas siedzenia na kanapie. 

W części wypoczynkowej na suficie zawieszono złotą lampę Maxlight Concept P0454. Jej dwa klosze, które przypominają sitko, dodają wnętrzu nieco industrialnego, wielkomiejskiego stylu. Natomiast w strefie jadalnianej postawiono na dwie wiszące lampy w nowoczesnym stylu. To model Urban 1738.32.2700D Lamoi Chrome, który ma wbudowany ściemniacz, by w razie potrzeby móc stworzyć przytulną atmosferę. 

Klasyczna czerń i złote akcenty w chicagowskim stylu

Drobne detale, które mają znaczenie 

Całość tej aranżacji dopełniają detale. Czarno-białe grafiki na ścianach, ozdobne wazony na stole i stoliku kawowym, pudełka ze świecami: to wszystko sprawia, że salon sprawia wrażenie bardziej przytulnego pomieszczenia. 

SEP Zobacz produkt w INTE

cos-k.jpg  „Ukryta kuchnia” z wyspą: szarość, kamień i drewno | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Zamów online!

Już dziś możesz zamówić wszystkie produkty przez Internet.
Bezpieczne zakupy z dostawą do domu.