Mała łazienka – wielki efekt

Poznaj propozycje aranżacji małej łazienki. Wykorzystaj przestrzeń jak najlepiej. Sprawdzone sposoby

Aranżacja małej łazienki nie jest łatwym wyzwaniem. Czasami jednak nie mamy wyboru i trzeba ją urządzić, tak aby korzystanie z niej było w miarę komfortowe. Na szczęście można to zrobić - wystarczy skorzystać z naszych sprawdzonych rozwiązań. Na co zatem zwrócić uwagę, aby mała łazienka zyskała na funkcjonalności? Łazienka mała dalej może być piękna!

Mała łazienka w industrialnym stylu

Lofty kojarzą się z wielkimi, pełnymi światła przestrzeniami, którymi nie może się pochwalić Twoja mała łazienka. Nie oznacza to jednak, że nie można w niej zastosować zabiegów znanych z mieszkań industrialnych. Przykładowo, możesz na ścianie zestawić płytki imitujące beton z płytkami imitującymi cegłę, oddzielając w ten sposób poszczególne strefy wnętrza. Tworzą one bardzo udane połączenie, a jednocześnie są łatwiejsze w czyszczeniu i utrzymaniu niż wspomniane materiały. W takiej aranżacji łazienki dobrze będzie się prezentowało również umieszczone na skórzanym pasku lustro. Dodatkowo, niektóre fragmenty ścian można ozdobić taśmami LED, które nadają wnętrzu głębi.

Mała łazienka w stylu hotelowym

Jak zaprosić do małej łazienki pełen porządku i wyrafinowania styl hotelowy.? Istnieje na to wiele sposobów. Warto zacząć od wyłożenia przestrzeni przy prysznicu czarnym gresem imitującym kamień naturalny - dzięki temu mała łazienka, pomimo swoich rozmiarów, będzie dawała poczucie luksusu. Jeszcze lepiej, jeśli czarne płytki zestawisz z utrzymaną w tym samym kolorze bateria natryskową.

Dobrym rozwiązaniem w pozostałej części pomieszczenia będzie zastosowanie jasnobrązowego gresu, również imitującego kamień - na ścianie, podłodze oraz suficie - całość będzie prezentowała się bardzo harmonijnie, przytulnie, a zarazem elegancko. Jeśli we wnętrzu znajduje się wanna, ją również warto wyłożyć brązowym gresem, a całość okrasić nowoczesną armaturą łazienkową.

Mała łazienka z orientalnym akcentem

W małej łazience można uwzględnić nie tylko płytki gresowe, ale również klasyczne płytki ceramiczne. Niezależnie od tego, które wybierzesz, zwróć uwagę na patchworkowe płytki, zwane też "marokańskimi" - można je wybrać zarówno w wersji zachwycającej soczystością barw, jak i tej stonowanej. Reszta płytek może być jasno- i ciemnoszara, inspirowana starą ceramiką. Jeśli Twój projekt małej łazienki ma uwzględniać elementy orientalne lub chcesz zwyczajnie uatrakcyjnić wnętrze, warto dokładniej się im przyjrzeć.

W jaki sposób możesz zastosować omawiany rodzaj płytek? Na przykład możesz utworzyć z nich kilka pionowych pasów na ścianach (dzięki czemu wydłużysz małą łazienkę) oraz wyłożyć resztę na całą podłogę. Jest to o tyle istotne, że małe łazienki z płytkami patchworkowymi stają się optycznie większe. Chcąc urządzić takie pomieszczenie, uwzględnij również muszlę klozetową i umywalkę o minimalistycznych, opływowych formach. Dodatkową przestrzeń na kosmetyki i akcesoria możesz zyskać, wieszając szafkę połączoną z lustrem oraz dodatkowe półki.

Mała łazienka w stylu skandynawskim

Marzy Ci się mała łazienka w stylu skandynawskim? Świetnie! To idealny nurt aranżacyjny do wnętrz o niewielkiej powierzchni. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim kocha on jasne kolory, które wspaniale odbijają światło i dzięki którym łazienka wydaje się optycznie większa. Po drugie, stawia on na minimalizm i funkcjonalność - oba te aspekty są bardzo istotne, jeśli chodzi o niewielki metraż.

Aranżując małą łazienkę w stylu skandynawskim możesz zdecydować się na biały total look i urządzić ją całą w bieli, z niewielkimi akcentami w kolorze drewna, czerni, szarości lub złota. Doskonałym tłem będą ściany oraz podłogi, do których stworzenia najlepiej wykorzystać jednolite płytki wielkoformatowe - jeśli te same wykorzystasz na wszystkich płaszczyznach, pomieszczenie nabierze głębi. Dobrze jest w nim uwzględnić też materiały odbijające światło, a także lakierowane fronty szafek. Do takiej małej łazienki warto też wstawić minimalistyczną, szklaną kabinę prysznicową, pozbawioną brodzika.

Mała łazienka – wielki efekt

mala-lazienka-lustro-wanna-szara-plytka-plytki-drewnopodobne-plytka1920x845.jpg Mała łazienka | Nowoczesne aranżacje | Maxfliz

Łazienka mała a duża — kiedy można sobie pozwolić na większą przestrzeń?

Aranżując małą łazienkę w stylu skandynawskim, możesz zdecydować się na biały total look i urządzić ją całą w bieli, z niewielkimi akcentami w kolorze drewna, czerni, szarości lub złota. Doskonałym tłem będą ściany oraz podłogi, do których stworzenia najlepiej wykorzystać jednolite płytki wielkoformatowe — jeśli te same wykorzystasz na wszystkich płaszczyznach, pomieszczenie nabierze głębi. Dobrze jest w nim uwzględnić też materiały odbijające światło, a także lakierowane fronty szafek. Do takiej małej łazienki warto też wstawić minimalistyczną, szklaną kabinę prysznicową, pozbawioną brodzika.

Przykłady aranżacji łazienki w stylu minimalistycznym

W małej łazience coraz częściej króluje styl minimalistyczny. Dobrze sprawdzą się nowoczesne meble czy minimalistycznie wykonany parawan nawannowy. W takiej aranżacji obecność prysznica może zdradzać jedynie kontrastowa bateria na ścianie (np. czarna) - szklane ścianki i klasyczny odpływ są tu tak naprawdę zbędne. Co więcej, cała powierzchnia podłogi może być utrzymana w tym samym kolorze, przez co na pierwszy rzut oka może się wydawać, że prysznica nie ma. Można też ustawić go na wprost wejścia, co pozwoli skupić uwagę na łazience już od pierwszych chwil.

Podziały warto wprowadzić jedynie na ścianie — w strefie prysznicowej płytki mogą być w łazience białe, a w reszcie pomieszczenia — drewnopodobne. Warto pomyśleć o tym samym kolorze, który występuje na podłodze, również na suficie, ale tylko wtedy, gdy mała łazienka jest stosunkowo wysoka — wówczas będzie się wydawała nieco niższa.

Mała łazienka – wielki efekt

Mała łazienka w stylu nowoczesnym

W małej łazience w nowoczesnym stylu warto zastosować pewien aranżacyjny trik. Jeśli nie chcesz, aby całość tworzyła przytłaczający „efekt akwarium”, co czasami zdarza się w przypadku zastosowania płytek na całej wysokości ściany, wystarczy umieścić je jedynie do pewnej wysokości.

Co więcej, jedną lub dwie ściany możesz pokryć farbą lub odporną na wodę tapetą. Na małej powierzchni w stylu nowoczesnym warto też wykorzystać chłodne kolory, które optycznie powiększają pomieszczenie. Można więc zastosować biele i szarości, a całość ocieplić brązami.

Jak urządzić się w małej łazience z płytkami strukturalnymi?

Jak urządzić małą łazienkę w bloku, aby wydawała się na ciut większą? Możesz to zrobić, decydując się na strukturalne płytki, dzięki którym uzyskasz efekt 3D. Ważne, aby utrzymane były one w jasnym kolorze, podobnie zresztą jak fugi. Dzięki temu unikniesz niezbyt estetycznego efektu poszatkowania.

Płytki tego typu możesz śmiało łączyć z drewnem, zwłaszcza jeśli ich kolor jest biały - całość będzie się wówczas prezentowała świeżo, a zarazem przytulnie. Jeśli umieścisz w małej łazience dodatkowo duże lustro, optycznie zwielokrotni ono rzeczywistą powierzchnię. W niektórych przypadkach sprawdzi się nawet model na całą wysokość ściany.

Mała łazienka z płytkami wielkoformatowymi

W przypadku małych łazienek w bloku czy niewielkim domu najlepiej postawić na płytki wielkoformatowe. Warto tu pomyśleć nie tylko o wspomnianych już płytkach imitujących beton, ale również tych inspirowanych wyglądem marmuru lub drewna. Dzięki nim uzyskasz gładką, jednolitą powierzchnię, z niewielką liczbą fug - dzięki temu mała łazienka w bloku lub domu jednorodzinnym staje się optycznie większa.

Płytki imitujące marmur przypadną do gustu osobom, którym zależy na eleganckim, a zarazem wyrafinowanym efekcie. Aranżacja małej łazienki z płytkami drewnopodobnymi stanie się z kolei ciepła i przytulna, a jednocześnie bardzo nowoczesna.

Mała łazienka na poddaszu

W małej łazience na poddaszu warto zastosować jeszcze inne rozwiązania aranżacyjne. Aby poradzić sobie z charakterystycznymi skosami, warto dobrać kabinę prysznicową ze ściętą od góry obudową - zwykle wykonywana jest ona na zamówienie. Dzięki temu będziesz jednak mieć pewność, że dobrze się ona spisze w niewielkim pomieszczeniu.

Jeśli jednak skosy są wyjątkowo niskie i nie pozwalają ustawić urządzenia pod którąkolwiek ze ścian, urządzanie małej łazienki warto rozpocząć od pomyślenia o samonośnych stelażach, na których wsparta byłaby armatura. Dobrze zdadzą tu egzamin np. wolnostojące wanny (i inne tego typu urządzenia), dzięki którym nie ma ryzyka efektu przeładowania.

Mała łazienka z ciemnym kolorem

Na małej przestrzeni sprawdzają się głównie jasne kolory, jednak nie oznacza to, ze nie można zastosować także tych ciemnych. Należy jednak robić to rozsądnie. Przykładowo, na małym metrażu grantowe kafelki możesz umieścić w strefie prysznicowej, natomiast w reszcie pomieszczenia zastosować rozświetlającą biel z elementami drewnianymi.

W takiej łazience warto zadbać o szklane drzwi kabiny prysznicowej, które - wraz z odpływem liniowym - stworzą wrażenie otwartości oraz większej przestrzeni. Projekty łazienek tego typu powinny uwzględniać jednak również granatowe akcenty np. w części szafki umywalkowej lub niebanalnym oświetleniu lustra. Ważne jest, aby podczas całego urządzania wnętrza znaleźć złoty środek między praktycznością a estetyką.

Inspiracja3-product grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP Potrzebujesz porady?

SEP-Potrzebujesz porady-cattelan-italia-konsola-1920x845.jpg  Mała łazienka | Nowoczesne aranżacje | Maxfliz
Potrzebujesz porady?

Nie wiesz jakie płytki nadają się na podłogę, a których można użyć  w strefie prysznicowej? Czy każdą lampę można zawiesić w łazience? Który materac spełni Twoje oczekiwania? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą nasi wyspecjalizowani doradcy handlowi. Zapraszamy do Salonów Maxfliz.

Separator- UNI- powrót do listy widoku AŁ