Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-p1

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle

Kąpiel w lesie deszczowym w otoczeniu natury i śpiewu egzotycznych ptaków? Te marzenia może przybliżyć jeden z trendów aranżacyjnych, czyli styl urban jungle. Nawet w przestrzeni miejskiej możemy zatopić się w gąszczu zieleni i poczuć klimat wakacji. Wystarczą umiejętnie dobrane kolory oraz oryginalne dodatki. Sprawdź naszą wersję czarnej łazienki ze złotymi akcentami. 

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-p2

0C1A4421-2.jpg Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Czarna łazienka – jakie płytki wybrać do stylu urban jungle? 

Podstawą dla aranżacji są czarne płytki ze złotymi żyłkami, imitujące naturalny marmur. Wybraliśmy płytkę ceramiczną EPOQUE BLACK R. 60X120  I G. -Z 0004295 w wersji matowej oraz wielkoformatową płytkę ceramiczną AURUM BLACK LUX 120X280 (6MM) RET.  I G. (0010994) lekko odbijającą światło. Złote i brązowe żyłki są nawiązaniem do roślinności i pnącz widocznych na wzorze tapety. Daje to wrażenie oplecenia przez wijące się liany lub stąpania po ziemi poprzetykanej tętniącymi życiem korzeniami egzotycznego drzewa. 

Aby podkreślić pas tapety z dżunglą zdecydowaliśmy się na dwa pionowe pasy wykonane z płytek ceramicznych MD. BIANCO FANTASTICO 60X120 LAPP  ( A21J ) - I GAT oraz MARVEL DREAM BIANCO FANTASTICO  120X278 R.  6 MM  LAP.  I G. - Z (AOSE). Nawiązują one kolorem do wanny, misy WC oraz umywalki, lekko rozjaśnia, a dzięki podświetleniu staje się doskonałym tłem dla wzorzystej tapety. Całość jest klimatyczna, ale niezbyt ciemna. Daje wrażenie, jakbyśmy zanurzyli się w zieloną gęstwinę i odnaleźli swoją oazę SPA. 

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-p3

0C1A4401.jpg Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Biała ceramika łazienkowa – czy pasuje do czarnej aranżacji? 

Czy biała wanna, umywalka i misa WC pasują do czarnej łazienki? Okazuje się, ze przy wyborze ciemnych płytek wcale nie trzeba stawiać na czarny monolook. Biel doskonale rozświetla tutaj najważniejsze punkty, jest elegancka i czysta. Nie bez przyczyny zdecydowaliśmy też o właśnie takiej formie ceramiki. Wanna wolnostojąca Infinity Pro przypomina falę, nawiązując do organicznych kształtów. Dzięki kontrastowemu kolorowi jeszcze bardziej przyciąga uwagę do strefy kąpielowej. Łagodne linie wyznaczają też kształt umywalki nablatowej Noken Slender. Dla uzyskania wrażenia lekkości miska WC GSI KUBE X jest podwieszana. Wyposażyliśmy ją w deskę wolnoopadającą GSI NORM/PURA/KUBE SLIM. 

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-img2

empty
empty
empty
empty

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-p4

0C1A4408.jpg Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Złota armatura łazienkowa do czarnych płytek 

Czerń doskonale uzupełnia złoto, zwłaszcza nawiązujące do żyłek na imitacji marmuru. Nowoczesna, minimalistyczna armatura łazienkowa podkreśla elegancję i zabiera nas w luksusową, hedonistyczną, egzotyczną podróż. Uwagę przykuwa bateria wannowa wolnostojąca Seria 900 Champagne Orodesign, a dopełnieniem jest bateria umywalkowa wysoka bez korka Seria 900 Champagne Orodesign. Szczotkowane, lekko przytłumione złoto jest detalem niczym klejnot ukryty w gąszczu zieleni. To właśnie złoto jest elementem, który tutaj harmonizuje i zespala.  

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-p5

0C1A4388.jpg Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Naturalne dodatki i dekoracje do czarnej łazienki 

Zdecydowanie najważniejszymi dekoracjami w tej aranżacji są rośliny, które korespondują z tapetą oraz stylem urban jungle. Zdecydowaliśmy się na stworzenie tła dla niebanalnej baterii wannowej w postaci liści bananowca. Na blacie przy umywalce ustawiliśmy jeszcze drobne rośliny w doniczkach. Dołożyliśmy jeszcze niewielkie dekoracje ze szczotkowanego złota. Ważną rolę gra również lustro z półką NOVI GIERART – doskonale odbija i multiplikuje roślinność, dając wrażenie jeszcze większego jej zagęszczenia. Część pod półką pomalowana jest na kolor złoty, co pasuje do reszty dodatków. 

Wbrew pozorom panuje tutaj minimalizm: wybraliśmy niewiele elementów dodatkowych. To tapeta oraz zieleń roślin tworzy atmosferę. Aranżacja jest spójna przez powtarzające się kolory: ciemnej i świeżej zieleni, złota (nawet na lustrze i płytkach) oraz czerni (proste obudowy lamp, donica). Wykorzystaliśmy też niewiele materiałów: imitację marmuru, szczotkowany metal, powierzchnię lustrzaną, ceramikę. 

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-p6

0C1A4383.jpg Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Nastrojowe oświetlenie do czarnej łazienki 

Aby czarna łazienka nie przytłaczała i nie była zbyt ciemna, szczególnie ważne jest oświetlenie. Nad blatem i umywalką stworzyliśmy kompozycję z trzech czarnych lamp wiszących MAXLIGHT P0456 HANA. W najważniejszych miejscach – nad wanną, przy lustrze, nad misą WC – dodaliśmy jeszcze oświetlenie punktowe w postaci lamp sufitowych MAXLIGHT C0208 CHARON IP65. Podświetlona została również tapeta jako najważniejszy element aranżacji, który określa jej charakter. Dzięki tak subtelnemu (bo punktowemu) oświetleniu uzyskaliśmy odpowiedni nastrój: intymny, przytulny, ale też praktyczny, bo pozwalający na wygodne wykonywanie czynności pielęgnacyjnych. 

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-img

empty
empty
empty
empty

Aranżacja Kraków Jasnogórska

Aranżacja została przygotowana w salonie Kraków, Jasnogórska 4. Zapytaj doradcę o dostępność.

Zobacz wybrane produkty w sklepie-seperator

Zobacz wybrane produkty w sklepie


 

Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle-produkty

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP Spotkajmy się łazienki

łaz_k.jpg  Czarna łazienka ze złotymi akcentami w stylu urban jungle | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Spotkajmy się!

Czeka Cię remont łazienki ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy Cię do naszych Salonów. Nasi Doradcy pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze.