Odkryj Muzeum Narodowe w Krakowie

Maxfliz uważa, że każdy zasługuje na chwilę relaksu. A gdzie lepiej się zrelaksować, jak nie przy  odkrywaniu i poznawaniu otaczającej nas kultury? W każdym mieście mamy okazję korzystać z  wyjątkowych przestrzeni kulturalnych, które oferują ciekawe wystawy i pokazy. W Krakowie nawiązaliśmy bliższą współpracę z Muzeum Narodowym. To wspaniały czas, w którym mamy szansę  poznawać muzeum, jego misję oraz wystawy bliżej. 

Muzeum-Narodowe-Krakow.jpeg [331.61 KB]

Wystawa „Złote runo - sztuka Gruzji”, fot. G. Michenaud, MNK

Jeżeli potrzebujesz wsparcia w poszukiwaniu inspirujących przestrzeni, przygotowaliśmy dla Ciebie  mini listing wystaw w Muzeum. Zapraszamy do zapoznania się: 

Odkryj Muzeum Narodowe w Krakowie 
Wystawy Czasowe 

Złote runo - sztuka Gruzji (18.04.2024 - 15.09.2024) 

Ta wystawa zabiera zwiedzających w podróż przez bogate dziedzictwo artystyczne Gruzji, prezentując  prace łączące tradycyjny i współczesny styl. To idealna okazja, by odkryć unikalne tradycje i  współczesne wpływy gruzińskiej kultury. 

Wyspiański. Trzecia edycja (26.04.2024 - 27.10.2024) 

Wyjątkowa wystawa, która prezentuje bogaty dorobek Stanisława Wyspiańskiego, jednego z  najważniejszych artystów polskiego modernizmu. To prawdziwa gratka dla miłośników polskiej sztuki.

Blask złota - z kolekcji Gabinetu Numizmatycznego (20.10.2023 - 07.07.2024) 

Fascynująca ekspozycja, która zabiera zwiedzających w podróż przez historię złotych monet i  artefaktów. Wystawa ta ukazuje zarówno historyczną, jak i artystyczną wartość numizmatyki. 

Ekspozycje Stałe 

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach 

Znajduje się tutaj jedna z największych kolekcji polskiego malarstwa i rzeźby XIX wieku. To idealne  miejsce dla miłośników polskiej sztuki, które pozwala zanurzyć się w bogactwo artystycznych dzieł  tego okresu. 

Muzeum Książąt Czartoryskich 

Ta wystawa prezentuje arcydzieła światowego malarstwa, w tym słynną "Damę z gronostajem"  Leonarda da Vinci. Jest to niezwykła okazja, by zobaczyć na własne oczy jedno z najbardziej znanych  dzieł sztuki. 

Galeria Rzemiosła Artystycznego 

Ekspozycja obejmuje zabytki od wczesnego średniowiecza po XX wiek, prezentując złotnictwo,  tkaniny, meble i instrumenty muzyczne. To prawdziwa gratka dla koneserów rzemiosła artystycznego. 

Broń i Barwa 

Nowa wystawa stała, która oferuje bogatą kolekcję broni i akcesoriów wojskowych. Idealna dla  miłośników historii militarnej, pozwala na zgłębienie tajników sztuki wojennej i historii oręża.

Muzeum-Narodowe-w-Krakowie.jpeg [240.24 KB]

Wystawa „Złote runo - sztuka Gruzji”, fot. G. Michenaud, MNK 

Dlaczego warto odwiedzić Muzeum Narodowe w Krakowie? 

MNK to nie tylko muzeum; to kulturalne centrum oferujące różnorodne wystawy, od sztuki klasycznej  po współczesną. Niezależnie od tego, czy jesteś znawcą sztuki, czy przypadkowym odwiedzającym,  dynamiczne i innowacyjne ekspozycje muzeum gwarantują niezapomniane wrażenia. Każdy znajdzie  tu coś dla siebie – od malarstwa, przez rzemiosło, aż po unikalne kolekcje numizmatyczne i militaria. 

Nasza współpraca 

Nasza współpraca z MNK obejmowała modernizację jednej z łazienek. Projekt ten odzwierciedla nasze  zaangażowanie w ulepszanie przestrzeni kulturalnych i zapewnianie odwiedzającym komfortowego i  estetycznego otoczenia. 

Zachęcamy wszystkich naszych klientów do odwiedzenia Muzeum Narodowego. Więcej informacji o  bieżących i nadchodzących wystawach znajdziecie na stronie MNK (mnk.pl).

Muzeum-Narodowe-Krakow.jpeg [400.23 KB]

Wystawa „Złote runo - sztuka Gruzji”, fot. G. Michenaud, MNK 

Bądźcie na bieżąco z naszymi aktualizacjami na temat współprac i projektów łączących doskonałość w  designie z dziedzictwem kulturowym. Naszym celem jest, aby każdy mógł czerpać inspirację i radość z  otaczającego nas świata sztuki i kultury. 

Aby uzyskać więcej informacji o wystawach i godzinach otwarcia, odwiedź Muzeum Narodowe w  Krakowie (mnk.pl).