Jak zrobić projekt kuchni? Najlepsze programy do projektowania

Planujesz remont kuchni? Jeśli tak, nie musisz od razu korzystać z pomocy specjalistów. Z pomocą przychodzą Ci programy, które pozwolą Ci zaprojektować Twoją wymarzoną przestrzeń kuchenną, z uwzględnieniem najmniejszych detali. Wypróbuj je i sprawdź, jak meble, sprzęty AGD, dekoracje i armatura będą prezentowały się już wkrótce na żywo!

kuchnia-maxfliz-programy.jpg [145.53 KB]

Kitchen Draw
Kitchen Drew to program, który został przygotowany właśnie z myślą o projektowaniu kuchni. Dzięki temu posiada on wiele funkcjonalności, które mogą przydać się do planowania aranżacji tego pomieszczenia. Pozwala on również zaprojektować meble na wymiar, które będą idealnie dopasowane do Twojej kuchni. Co więcej, jest on w stanie wykreować obraz fotorealistyczny, a więc bardzo zbliżony do tego, który znasz z fotografii.

Ikea Kitchen Planner
To program do projektowania kuchni, oferowany przez markę IKEA. Nie jest on szczególnie rozbudowany i nie daje wielu możliwości, jednak jest intuicyjny i stosunkowy łatwy w obsłudze. Wystarczy, że wybierzesz określone elementy umeblowania i przeniesiesz je do swojego projektu. Po stworzeniu aranżacji możesz ją obejrzeć w wymiarze 3D, a następnie cały projekt wydrukować. Narzędzie to umożliwia również sprawdzanie kosztów wykorzystywanych przez siebie materiałów.

Projektowanie (1).jpg [342.33 KB]

Sweet Home 3D
To darmowe oprogramowanie do planowania wyglądu własnej kuchni. Możesz w nim precyzyjnie określić wymiary pomieszczenia, a następnie umieścić w nim poszczególne jego elementy. Narzędzie to pozwala praktycznie wszędzie uwzględnić ściany, okna drzwi czy też ścianki działowe. Warto zaznaczyć, że jeżeli uwzględnione w programie elementy nie spełniają Twoich oczekiwań, możesz pobrać dodatkowe - ze strony programu.

PRO100
Pro100 to program, z którego korzystają nie tylko amatorzy, ale również niektórzy profesjonalni projektanci wnętrz. Można w nim znaleźć bardzo szeroki wybór mebli, dodatków czy elementów oświetleniowych, które możesz wprowadzić do swojego mieszkania. I mimo że w panelu użytkownika znajduje się wiele rozbudowanych narzędzi, jest to aplikacja, którą bardzo można się obsłużyć oraz w prosty sposób dokonywać modyfikacji w projekcie.

Projektowanie (2).jpg [325.06 KB]