Letnia aranżacja w Maxfliz par 1

Letnia aranżacja w Maxfliz, czyli dopamine dressing w najlepszym stylu!

Podobno każdy sposób jest dobry na poprawę nastroju. Nic jednak nie dostarcza tyle energii, co wibrujące kolory! Wystarczy się nimi otoczyć, aby każdy Twój dzień był nieco piękniejszy. Najlepszym dowodem na to jest aranżacja „Kosmos”, którą można podziwiać w warszawskim salonie Maxfliz. Możesz mieć pewność, że oderwie Cię od codziennej monotonii i sprawi, że Twoje samopoczucie będzie znacznie lepsze!

Letnia-aranżacja.jpg [413.37 KB]

Letnia aranżacja w Maxfliz par 2

letnia-aranzacja-1.jpg Letnia aranżacja w Maxfliz, czyli dopamine dressing w najlepszym stylu! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Dopamine dressing, czyli moc energetycznych kolorów

Słyszałaś już o tzw. dopamine dressing? To trend, który polega na otaczaniu się energetycznymi kolorami. Działa to tak, że poszczególne elementy wyposażenia oddziałują na nasze zmysły, co z kolei przekłada się na wzrost dopaminy, czyli hormonu szczęścia! O trendzie tym mówi się głównie w kontekście mody, jednak coraz częściej przenika on do świata wnętrz. Tak też stało się w przypadku aranżacji „Kosmos”, której autorką jest architekt Aleksandra Pawłowska prowadząca pracownię projektową Mermaids Interior Design. To idealna propozycja dla osób, które mają potrzebę ekspresji i zabawy kolorami, a do tego kochają podważać rozmaite konwencje.

Autorka prezentowanej aranżacji wyznała nam, że inspiracją do jej stworzenia był właśnie kolor – to on jest główną gwiazdą tego wnętrza. Jak widać na zdjęciach, połączyła ona nieoczywistą fuksję z intensywnym oranżem, a do tego „dorzuciła” szczyptę słonecznej żółci. Efekt? Doskonały! Ważne są tutaj bowiem nie tylko kolory, ale przede wszystkim uczucia, myśli i skojarzenia, które one w nas przywołują. Możesz mieć pewność, że odpowiedni ich dobór zapewni we wnętrzu odświeżający, a zarazem orzeźwiający efekt. Co więcej, jeśli się na ów trend zdecydujesz, lato będzie gościło w Twoim mieszkaniu przez cały rok!

Letnia aranżacja w Maxfliz par 3

letnia-aranzacja-2.jpg Letnia aranżacja w Maxfliz, czyli dopamine dressing w najlepszym stylu! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kosmiczne zestawienia i efekt immersji

Soczysta sofa o fantazyjnych kształtach, designerskie stoliki, przyciągające oko fotele… Już samo patrzenie na te elementy odrywa nas od szarej rzeczywistości. I właśnie dlatego prezentowana aranżacja nosi nazwę „Kosmos” – pozwala nam zanurzyć się w nieco innym, ale pełnym niespodzianek uniwersum. Galaktyczne motywy znajdują też odzwierciedlenie w futurystycznym designie mebli. Co więcej, widoczne są one również w zestawieniu lampy marki Vibia z lustrami marki GieraDesign – tworzą one ze sobą kompozycję przypominającą wyjątkowy układ planet.

W aranżacji bardzo ważne są również miękkie linie oraz geometryczne formy – stanowią one wspólny mianownik dla wszystkich elementów wyposażenia. Niebagatelne znacznie mają tu również takie aspekty, jak ergonomia czy funkcjonalność. Projektantka na co dzień inspiruje się bowiem ideami Bauhausu i na równi stawia walory praktyczno-użytkowe z dekoracyjnymi.

Letnia aranżacja w Maxfliz par 4

Jest to na tyle wyjątkowy wystrój, że nie musisz się w nim ograniczać – co więcej, masz możliwość swobodnego zestawiania ze sobą rozmaitych odcieni! Nie musisz się inspirować dokładnie tymi, które zostały wykorzystane w aranżacji – jeżeli kochasz ognistą czerwień, wakacyjną zieleń lub intensywny róż, jak najbardziej możesz je zastosować u siebie! Daj się uwieść elektryzującym barwom i pozwól sobie na kolorowe szaleństwo. Zainspiruj się aranżacją „Kosmos” i wprowadź odrobinę radości do własnego domu! - warto wspomnieć, że dostępne są różnorodne możliwości doboru materiałów wykończeniowych oferowane przez firmę MIDJ

Wróć do Salonu WARSZAWA

 

Wróć do Salon Warszawa

Wróć