Alicja-Olech-wpis

Zaprojektujemy wnętrze, które pokochasz

Wnętrza, które zaprojektowaliśmy miały być wygodne, nowoczesne i w pewnym sensie ponadczasowe. Dla klienta ważna była stonowana kolorystyka tła a jedynie uzupełnienie o kolory w postaci dodatków i ruchomych elementów, które można łatwo wymienić na inny model czy kolor. 

Mieszkanie ma 90 m2 i jest dla 3-osobowej rodziny (rodzice + córka) Istotnym założeniem projektowym było pozostawienie 3 niezależnych pokoi + salon z kuchnią i łazienka i to udało nam się bez problemu osiągnąć.  Przeprojektowaliśmy układ od dewelopera, ponieważ ten uwzględniał około 16 m2 korytarz który był niefunkcjonalny i nieużyteczny- my z niego zrobiliśmy miejsca do przechowywania, szafy, miejsce na pralkę i siedzisko- przestrzeń maksymalnie wykorzystana i wizualnie bardzo ciekawa, podzielona lustrami i przepierzeniem.

Olech - 1.jpg [267.07 KB]

Olech - 4.jpg [226.14 KB]

Olech - 8.jpg [379.54 KB]

Jak załatwiliśmy temat układu funkcjonalnego przeszliśmy do projektowania wizualnego tego mieszkania. Większość elementów wybraliśmy u naszego zaufanego dostawcy czyli w showroomie Maxfliz w Warszawie. Miejsce to samo w sobie jest piękną inspiracją dla klientów można tutaj obejrzeć wiele elementów wyposażenia wnętrza na żywo - ja osobiście bardzo cenię sobie taką możliwość, ponieważ wtedy możemy każdy element dokładnie wybrać, porównać jeden z drugim i idealnie zgrać kolorystycznie i tak też zrobiliśmy w tym projekcie. 

Olech - 2.jpg [320.87 KB]

Olech - 6.jpg [225.45 KB]

Do łazienki wybraliśmy trzy rodzaje płytek, szare, w kolorze dębowego drewna i z neutralnym, ale czarno-białym wzorem co niezaprzeczalnie jest największą atrakcją projektowanej łazienki. Płytki wybrane w Maxfliz użyliśmy też w dość niestandardowym miejscu- na ścianie w salonie i kuchni- długo przekonywaliśmy klienta, aby się na to zgodził. Efekt jest naprawdę bardzo ciekawy, bo cała ściana wygląda jakby była pokryta wzorzystą tapetą jednak jest to płytka gresowa co daje nam dodatkowo gwarancję trwałości. Będziemy wykorzystywać ten odważny pomysł w innych projektach.

Olech - 9.jpg [491.07 KB]

Olech - 10.jpg [325.26 KB]

Na pewno na uwagę zasługuje wybrana z oferty Maxfliz podłoga winylowa, którą ułożyliśmy w całym mieszkaniu z wyłączeniem łazienki. Winyl jest na tyle trwałym materiałem, że śmiało nadaje się do takich pomieszczeń jak kuchnia. U nas dzięki temu, że w otwartej przestrzeni salonu z kuchnią jest jeden kolor podłogi sprawia to wrażenie większej powierzchni. Zaproponowany przez nas winyl doskonale odwzorowuje strukturę i kolor dębowego drewna i świetnie pasuje do użytych płyt meblowych także wizualnie i praktycznie jest to strzał w 10 :)

Olech - 5.jpg [319.13 KB]

Maxfliz bardzo lubimy też za gustowne dodatki do wnętrz, które wykorzystaliśmy w naszej realizacji.  Uwielbiamy lampy podłogowe, wazony czy dekoracje stawiane w zabudowach meblowych- nie ma co ukrywać, że to właśnie takie akcenty dodają wnętrzu jego indywidualna duszę!

Współpraca z Maxfliz przy realizacji tego projektu daje nam gwarancję jakości, a efekt końcowy jest zawsze jest taki jaki był zakładany, za to właśnie cenię sobie to miejsce. Duża przestrzeń tego showroomu skrywa ciekawe rozwiązania oraz wiele materiałów i elementów które chętnie polecamy naszym klientom.

 

Kameleon - kreatywne studio projektowania wnętrz - Alicja Olech

http://www.kameleon-projektowanie.com/

 


Zobacz jak zaprojektować idealne wnętrze

Button-więcej.png [1.39 KB]