saga o drewnie paragraf 1
Saga o drewnie - płytki Star Wood
Są oryginalne, są wyjątkowe, są w pełni unikatowe zwłaszcza wtedy, gdy ich wzornicze mistrzostwo gra pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrza. Szanując tradycję i korzenie, z których czerpią inspiracje deseni, opanowały jednocześnie sztukę użyteczności i innowacji. O czym mowa? O najnowszej propozycji grupy Porcelanosa – płytkach drewnopodobnych Star Wood.
saga o drewnie paragraf 2
Ideą stworzenia kolekcji płytek gresowych Star Wood był swoisty hołd oddany rzemieślnikom, którzy od lat ‘pracują w drewnie’ – lutnikom tworzącym mistrzowskie skrzypce, szkutnikom pracującym nad luksusowymi jachtami, bednarzom, dzięki którym wiekowe alkohole nabierają wyrafinowanego smaku w dębowych beczkach. To ich artyzm, poświęcenie i fachowa wiedza stworzyła tę kolekcję.
saga nowy paragraf 1
Ich starannie wyselekcjonowane gatunki i rodzaje drewna Porcelanosa odwzorowała na swoich płytkach, by można było je wprowadzić do swojego domu, zyskując jakość i wytrzymałość gresu w wyjątkowym wzorze naturalnego drewna.
saga o drewnie full image las
saga o drewnie paragraf 3
Za murami barcelońskiego Palau de la Música sztuka i rzemiosło łączą się w jedno pod zręcznymi palcami Josepa Saguera – lutnika i miłośnika przyrody, dzięki któremu powstała kolekcja płytek Tanzania.
saga o drewnie nowy paragraf tanzania
„Nie dążę do stworzenia perfekcyjnie skrojonego szablonu skrzypiec – to mnie nie interesuje. To, do czego zmierzam, to prawdziwa więź z drewnem. Lutnik musi połączyć się z materiałem, z którym pracuje, by zaczerpnąć z niego inspirację. Jeśli chcesz kontrolować materiał musisz dać mu przemówić. Ta relacja pozwala stworzyć prawdziwy kawałek sztuki.”
saga o drewnie paragraf 4
W każdą środę, na wschodnim skraju półwyspu Bygdoy w Oslo, w małym warsztacie w norweskim Muzeum Morskim, John Douglas, Trolle Wasserfall i Trond Svensson zbierają się by tworzyć statki, których się już nie buduje – stare łodzie, które podziwiać można już tylko w książkach do historii. Dzięki poświęceniu i zaangażowaniu doskonale opanowali sztukę tradycyjnego szkutnictwa morskiego, mimo że żaden z nich nie zajmuje się tym zawodowo.
skrzypce i lodki image grid
saga o drewnie paragraf 6
John, główna siła zespołu – 75-cio letni Anglik o spojrzeniu wytrawnego marynarza i mocnych dłoniach mówi: „W przeszłości wszyscy Skandynawowie własnoręcznie budowali swoje łodzie, nawet rolnicy. Obecnie ta tradycja zanikła niemal całkowicie. My chcemy jej artyzm ponownie przywrócić ludziom nie tylko w muzealnych salach. Łodzie naszych przodków są przykładem rzemiosła idealnego, symbiozy materiału i rzemieślnika, detalu i całości. Jesteśmy szczęśliwi mogąc uczestniczyć na żywo w norweskiej historii szkutnictwa."
płytki kategorie nagłówek sekcji
saga o drewnie category grid
saga o drewnie paragraf 7
Najlepsze, ręcznie robione beczki pochodzą z Jerez, gdzie od 1450 roku tworzą je bednarze dla piwnic w La Rioja i Wielkiej Brytanii. Po przekroczeniu progu warsztatu człowiek jakby przenosił się w czasie i doświadczał historii na własnej skórze – tradycja żyje tu w wibrującym zapachu szlachetnego drewna i delikatnym stuku młotków w dębowe deszczułki.
saga beczki paragraf nowy 1
Właściwy wybór materiału ma tu niebagatelne znaczenie: tylko dąb daje pożądaną elastyczność, wytrzymałość i szczelność, tak potrzebną przy produkcji win i whisky. Aromat dębowego drewna przenika do przechowywanego w nim alkoholu wzbogacając jego walory smakowe.
saga beczki bonsai image grid
saga o drewnie paragraf 8
Pomimo, że samo słowo ‘Bon-sai’ jest japońskie, to sama forma sztuki pochodzi z Chin epoki dynastii Tang (VIII wiek). Termin pochodzi od słowa bon=płaska tacka i sai=roślina, a sztuka polega na miniaturyzacji roślin i drzew poprzez staranne techniki, takie jak: szczepienie, przycinanie i drutowanie, aż do uzyskania realistycznej ‘mini wersji’ dojrzałego drzewa. Dla tych, którzy cenią sobie bogactwo tej sztuki, uprawa bonsai staje się magiczną i niesamowitą podróżą w głąb siebie.
saga o drewnie paragraf 9
Drzewo bonsai, symbol wieczności, jest praktyką ogrodniczą stosowaną do dziś przez ogrodników, którzy potrafią inspirować się językiem drzewa i własną intuicją artystyczną, delikatnie rzeźbiąc, projektując każdą gałąź swojego żywego dzieła. Skomplikowane kształty i formy bonsai możliwe są do osiągnięcia tylko poprzez prawdziwy związek i zrozumienie między rzemieślnikiem a naturą, a kolekcja gresów Nebraska, która powstała dzięki tym właśnie emocjom i doświadczeniu, dostępna jest już w salonach Maxfliz.
saga ostatni paragraf
Wysiłek, jaki producent włożył w dobór materiałów do stworzenia kolekcji, zaowocował serią 11 wzorów, które w powodzi innych drewnopodobnych płytek wyróżniają się niczym dzieło sztuki w morzu przeciętności. Całą kolekcję można znaleźć oczywiście w salonach Maxfliz. Zapraszamy.
Newsletter inspiracje
Podobają Ci się nasze aranżacje wnętrz? Jesteś ciekaw nowych trendów? Zapisz się do naszego newslettera a będziesz na bieżąco.