saga o drewnie paragraf 1

Saga o drewnie - płytki Star Wood

Są oryginalne, są wyjątkowe, są w pełni unikatowe zwłaszcza wtedy, gdy ich wzornicze mistrzostwo gra pierwsze skrzypce w aranżacji wnętrza. Szanując tradycję i korzenie, z których czerpią inspiracje deseni, opanowały jednocześnie sztukę użyteczności i innowacji. O czym mowa? O najnowszej propozycji grupy Porcelanosa – płytkach drewnopodobnych Star Wood.

saga o drewnie paragraf 2

tanzania_taupe_h.jpg Saga o drewnie - płytki Starwood | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ideą stworzenia kolekcji płytek gresowych Star Wood był swoisty hołd oddany rzemieślnikom, którzy od lat ‘pracują w drewnie’ – lutnikom tworzącym mistrzowskie skrzypce, szkutnikom pracującym nad luksusowymi jachtami, bednarzom, dzięki którym wiekowe alkohole nabierają wyrafinowanego smaku w dębowych beczkach. To ich artyzm, poświęcenie i fachowa wiedza stworzyła tę kolekcję. 

saga nowy paragraf 1

Ich starannie wyselekcjonowane gatunki i rodzaje drewna Porcelanosa odwzorowała na swoich płytkach, by można było je wprowadzić do swojego domu, zyskując jakość i wytrzymałość gresu w wyjątkowym wzorze naturalnego drewna.

saga o drewnie full image las

saga-o-drewnie-las-porcelanosa-starwood-plytki-drewnopodobne-1920x845.jpg Saga o drewnie - płytki Starwood | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

saga o drewnie paragraf 3

noa_tanzania_wine_v copy-1920x845.JPG Saga o drewnie - płytki Starwood | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Skrzypce mają głos, czyli sztuka więzi z materiałem

Za murami barcelońskiego Palau de la Música sztuka i rzemiosło łączą się w jedno pod zręcznymi palcami Josepa Saguera – lutnika i miłośnika przyrody, dzięki któremu powstała kolekcja płytek Tanzania. 

saga o drewnie nowy paragraf tanzania

desert_tanzania_almond_h.jpg Saga o drewnie - płytki Starwood | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

„Nie dążę do stworzenia perfekcyjnie skrojonego szablonu skrzypiec – to mnie nie interesuje. To, do czego zmierzam, to prawdziwa więź z drewnem. Lutnik musi połączyć się z materiałem, z którym pracuje, by zaczerpnąć z niego inspirację. Jeśli chcesz kontrolować materiał musisz dać mu przemówić. Ta relacja pozwala stworzyć prawdziwy kawałek sztuki.”

saga o drewnie paragraf 4

minnesota_honey_h.jpg Saga o drewnie - płytki Starwood | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
All hands on deck – morska tradycja

W każdą środę, na wschodnim skraju półwyspu Bygdoy w Oslo, w małym warsztacie w norweskim Muzeum Morskim, John Douglas, Trolle Wasserfall i Trond Svensson zbierają się by tworzyć statki, których się już nie buduje – stare łodzie, które podziwiać można już tylko w książkach do historii. Dzięki poświęceniu i zaangażowaniu doskonale opanowali sztukę tradycyjnego szkutnictwa morskiego, mimo że żaden z nich nie zajmuje się tym zawodowo. 

skrzypce i lodki image grid

empty
empty

saga o drewnie paragraf 6

John, główna siła zespołu – 75-cio letni Anglik o spojrzeniu wytrawnego marynarza i mocnych dłoniach mówi: „W przeszłości wszyscy Skandynawowie własnoręcznie budowali swoje łodzie, nawet rolnicy. Obecnie ta tradycja zanikła niemal całkowicie. My chcemy jej artyzm ponownie przywrócić ludziom nie tylko w muzealnych salach. Łodzie naszych przodków są przykładem rzemiosła idealnego, symbiozy materiału i rzemieślnika, detalu i całości. Jesteśmy szczęśliwi mogąc uczestniczyć na żywo w norweskiej historii szkutnictwa."

płytki kategorie nagłówek sekcji

Zobacz inne rodzaje płytek on-line:

saga o drewnie category grid

saga o drewnie paragraf 7

eden_minnesota_moka_h.jpg Saga o drewnie - płytki Starwood | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Drewno wyszukanych smaków – beczki do zadań specjalnych

Najlepsze, ręcznie robione beczki pochodzą z Jerez, gdzie od 1450 roku tworzą je bednarze dla piwnic w La Rioja i Wielkiej Brytanii. Po przekroczeniu progu warsztatu człowiek jakby przenosił się w czasie i doświadczał historii na własnej skórze – tradycja żyje tu w wibrującym zapachu szlachetnego drewna i delikatnym stuku młotków w dębowe deszczułki. 

saga beczki paragraf nowy 1

Właściwy wybór materiału ma tu niebagatelne znaczenie: tylko dąb daje pożądaną elastyczność, wytrzymałość i szczelność, tak potrzebną przy produkcji win i whisky. Aromat dębowego drewna przenika do przechowywanego w nim alkoholu wzbogacając jego walory smakowe.

saga beczki bonsai image grid

empty
empty

saga o drewnie paragraf 8

Spektakl wzrostu – znaki natury i sztuka formowania 

Pomimo, że samo słowo ‘Bon-sai’ jest japońskie, to sama forma sztuki pochodzi z Chin epoki dynastii Tang (VIII wiek). Termin pochodzi od słowa bon=płaska tacka i sai=roślina, a sztuka polega na miniaturyzacji roślin i drzew poprzez staranne techniki, takie jak: szczepienie, przycinanie i drutowanie, aż do uzyskania realistycznej ‘mini wersji’ dojrzałego drzewa. Dla tych, którzy cenią sobie bogactwo tej sztuki, uprawa bonsai staje się magiczną i niesamowitą podróżą w głąb siebie.

saga o drewnie paragraf 9

70d4610409990eefc76b0b0d9b7e32e4.jpg Saga o drewnie - płytki Starwood | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Drzewo bonsai, symbol wieczności, jest praktyką ogrodniczą stosowaną do dziś przez ogrodników, którzy potrafią inspirować się językiem drzewa i własną intuicją artystyczną, delikatnie rzeźbiąc, projektując każdą gałąź swojego żywego dzieła. Skomplikowane kształty i formy bonsai możliwe są do osiągnięcia tylko poprzez prawdziwy związek i zrozumienie między rzemieślnikiem a naturą, a kolekcja gresów Nebraska, która powstała dzięki tym właśnie emocjom i doświadczeniu, dostępna jest już w salonach Maxfliz.

saga ostatni paragraf

minnesota_ash_h.jpg Saga o drewnie - płytki Starwood | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Wysiłek, jaki producent włożył w dobór materiałów do stworzenia kolekcji, zaowocował serią 11 wzorów, które w powodzi innych drewnopodobnych płytek wyróżniają się niczym dzieło sztuki w morzu przeciętności. Całą kolekcję można znaleźć oczywiście w salonach Maxfliz. Zapraszamy.

Newsletter inspiracje

newletter-1.jpg Meble - jadalnia. Ekskluzywne krzesła renomowanych marek
Chcesz być na bieżąco z nowościami?

Podobają Ci się nasze aranżacje wnętrz? Jesteś ciekaw nowych trendów? Zapisz się do naszego newslettera a będziesz na bieżąco.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.