kryształowe lampy paragraf 1

Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW!

Zacznijmy od nazwania rzeczy po imieniu: lampy kryształowe są synonimem luksusu. Ot, prosta prawda, której trudno zaprzeczyć, gdy podziwia się reprezentacyjne lobby hoteli lub wnętrza bogatych rezydencji. Przez całe wieki zarezerwowane były dla królewskich i pałacowych sal, ich obecność świadczyła o zamożności gospodarzy, a wnętrzom dodawała splendoru. Dzięki niepowtarzalnej grze świateł lampy kryształowe, żyrandole i kandelabry uświetniają wnętrza nieprzerwanie od XVIII wieku.

Podobno diamenty są wieczne, ale moda na kryształy też ma się nieźle i wcale nie zamierza przemijać.

Co takiego jest więc w kryształowym oświetleniu, że tyle lat cieszy się niesłabnącą popularnością? Przede wszystkim urzekająca gra świateł, wynikająca ze szczególnej właściwości szkła kryształowego. Powtarzając za definicją – szkło kryształowe to odmiana szkła zawierająca pewną ilość ołowiu w postaci tlenków. Według norm za szkło kryształowe uważa się takie szkło, które zawiera ponad 10% tlenku ołowiu lub minii. Co ciekawe, w USA szkło, które zawiera już 1% tlenku ołowiu automatycznie klasyfikowane jest jako kryształ, podczas gdy w Europie norma dyktuje przedział od 10 do 30 procent. To tyle, jeśli chodzi o specyfikę techniczną.

kryształowe lampy paragraf 2

Chrsalita_CM8326-401A_B_1x1HR_BG.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Dla przeciętnego człowieka różnica pomiędzy kryształem a szkłem jest bardzo trudna do zauważenia na pierwszy rzut oka. Jednak wraz ze wzrostem zawartości ołowiu w szkle wzrasta efektowność optyczna, zwłaszcza sposób załamywania i rozpraszania światła, dzięki czemu kryształ potrafi lśnić uwodzicielskim blaskiem, a cena lampy przyprawia o zawrót głowy.

 

Kryształowy luksus paragraf 3

lampy-krysztalowe-1920x845.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Oświetlenie kryształowe nie musi od razu oznaczać stylu wyłącznie klasycznego z barokowym przepychem i nieśmiertelnym modelem żyrandola Maria Teresa (zaprojektowanym przez samą Cesarzową!). W nowoczesnych i eleganckich wnętrzach doskonale sprawdzają się kolekcje kryształowe z mniej zaznaczoną ornamentyką. Obecnie designerzy wychodzą naprzeciw potrzebom, proponując projekty inspirowane klasycznymi żyrandolami, ale w unowocześnionej wersji lub całkowicie nowoczesne formy z chromowanego metalu z misterną, choć geometryczną kaskadą kryształów.

lampy kryształowe 2 image grid

empty
empty

kryształowy luksus paragraf 4

Okazało się bowiem, że magia kryształów odnajduje się z powodzeniem w niemal dowolnym stylu oświetlenia. To właśnie dlatego już dawno odeszło się od przypisywania kryształów jedynie do wnętrz klasycznych.

LAMPY Z EFEKTEM KRYSZTAŁU – EKONOMIA NA STRAŻY DESIGNU

Trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniem, że kryształowe lampy mają w sobie nieodparty urok i klasę. Jednak prawdziwą i równie piękną konkurencją dla kryształu jest wysokiej jakości szkło, poddane precyzyjnej obróbce szlifowania, polerowania i fazowania. Efekty prosto z fabryk największych marek oświetleniowych, przechodzą najśmielsze wyobrażenia. Dziś lampy z efektem kryształu, zarówno tradycyjne w formie jak i nowoczesne, dostępne są dla każdego w nieskończonej ilości modeli i kształtów.

kryształowy luksus paragraf 5

Verve_SVR605-SSAGS-A9950NR700210_BG_1x1HR.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Czy współczesne, minimalistyczne wnętrze ze średnią wysokością 2,5 m, to odpowiednie miejsce dla pełnego przepychu kryształowego żyrandola? Tak, jeśli eklektyzm ten nie jest przypadkowym wyborem. I choć meblościanka typu „późny Gierek” i kryształowe oświetlenie zdecydowanie nie idą w parze, to jednak wnętrza nowoczesne, glamour czy vintage uwielbiają ich rozmigotany blask. Niektóre modele kryształowych lamp odnajdą się nawet w stylizacjach skandynawskich.

kryształowy luksus paragraf 6

Rivendell_7860-76A_B_1x1HR.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Oświetlenie kryształowe znakomicie sprawdza się w różnych pomieszczeniach. Kryształy w salonie to wybór jak najbardziej oczywisty, ale pięknie prezentują się również w kuchni, sypialni, przedpokoju a nawet łazience. Mieniące się kryształy to ozdobny akcent, który przyciąga uwagę, stanowiąc jednocześnie wyrafinowaną i wyrazistą dekorację. Wybór jest odważny, ale warto zaryzykować.

kryształowy luksus paragraf 7

CO I GDZIE?
Łazienka. Dzisiejsze łazienki to albo małe, kompaktowe wnętrza, albo eleganckie salony kąpielowe. W obu przypadkach lampy kryształowe dadzą niewiarygodne efekty. W dużej łazience ze starannie dobranymi dodatkami, lampę główną możemy zastąpić żyrandolem kryształowym, który zrobi z niej prawdziwie ekskluzywny salon relaksu. W przypadku niższych i mniejszych wnętrz swobodnie możemy postawić na kryształowe kinkiety Diamante od MAXLIGHT o migotliwych refleksach, które zwieńczą dzieło, a lustra zwielokrotnią ich urodę.

lampy z efektem kryształu nagłówek sekcji

Zobacz lampy z efektem kryształu

lampy kryształowe maxlight product grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

kryształowy luksus paragraf 8

ozero-manooi.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Salon. To jasne. Podstawową konkurencją dla oczywistego wyboru, jakim jest żyrandol, są w salonie plafoniery i plafony. Podwieszone pod sufitem nie zabierają dużo miejsca a przy tym są wyjątkowo efektowne. Naturalnym wyborem dla salonu są również kryształowe kinkiety, wśród których wybór stylów jest niemal nieograniczony. Oświetlenie punktowe, jakim są kinkiety, pozwala na naturalne podkreślenie konkretnych stref funkcjonalnych – części wypoczynkowej, jadalnianej czy bibliotecznej.

Sypialnia. Kryształowe oświetlenie w sypialni to nie tylko lampka nocna. Warto umieścić tam również lampę wiszącą i przede wszystkim kinkiety – to one budują nastrój i zapewniają odrobinę wyrafinowanego luksusu.

kryształowy luksus lampy 2 image grid

empty
empty

kryształowy luksus paragraf 10

Atlas_SAT405-GoldPlated-A8992NR030009AB_BG_1x1HR.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kuchnia. Dzięki kryształowej lampie ze zwykłej kuchni możemy z łatwością stworzyć niezwykłe wnętrze. Nieskrępowane rozproszenie światła dzięki szklanym fazowaniom połączy w kuchni praktyczne oświetlenie z nietuzinkowym stylem. My jesteśmy zwolennikami zwisających kryształów nad kuchenną wyspą – to zarówno elegancja, jak i proste podkreślenie odrębności funkcyjnej.

kryształowy luksus paragraf 11

Eyris_SEY115-SSAGS_A9950NR700231_BG_1x1HR.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Hol. Dobre pierwsze wrażenie to podstawa. Hol zazwyczaj połączony jest z reprezentacyjnymi schodami, a więc i jego wysokość w niektórych miejscach potrafi sięgać kilku metrów. Można tu więc pokusić się o lampę bardziej imponującą rozmiarami jak 3 metrowa lampa Mozart od MAXLIGHT. Zarówno lampy wiszące, żyrandole, kryształowe plafony i kinkiety świetnie sprawdzą się w przedpokoju i na klatce schodowej. Odrobina takiej „kryształowej” elegancji – w klasycznej lub bardziej nowoczesnej odsłonie – odmieni każdy hol, zarówno w domu, mieszkaniu, jak i w hotelu.

kryształowy luksus paragraf 12

Dziś kryształowe wzornictwo sprzed lat zostało, jak widać, poszerzone o zupełnie nowe formy. Na przestrzeni lat ewoluowała stylistyka lamp zarówno kryształowych jak i ich udanych imitacji, a zdolni projektanci prześcigają się w tworzeniu oświetlenia tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mody i trendy mają to do siebie, że ulegają zmianom i przemijają. A lampy kryształowe trwają. Są ponadczasowe.

Chcesz na żywo zobaczyć jak pięknie świeci kryształowa lampa? Zapraszamy do salonów Maxfliz w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu.

kryształowy luksus image grid 2

empty
empty

kryształowe aranżacje nagłówek sekcji

Zobacz nasze aranżacje z lampami kryształowymi w roli głównej

kryształowe lampy 3 item grid

lampa-vivaldi-klasyka.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Nowoczesnosć w klasycznym salonie

Ponadczasowość kryształu

ruda-sofa-w-salonie-zyrandol-krysztalowy.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Ruda sofa z charakterem - inspiracja do salonu

Wygodny i piękny salon to marzenie wielu z nas

ruda-sofa-450x450.jpg Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Postaw na kolor - czerwień w sypialni

Czerwień w sypialni to propozycja dla odważnych

SEP KONTAKT

inalco-storm-1920x845.JPG  Kryształowy luksus - lampy z efektem WOW! | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Masz pytanie? Skontaktuj się z nami.

Myślisz o remoncie? Jesteś w jego trakcie? Potrzebujesz porady? Zapraszamy do kontaktu.