Wygraliśmy nagrodę za najlepsze stoisko na 4DD!

Jacek Pala 4dd stoisko Maxfliz

Maxfliz po raz kolejny udowodnił, że kompleksowość to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu. Swoim stoiskiem na targach 4DD udowodnił także, że design może być nie tylko piękny, ale także funkcjonalny. Nic dziwnego, że zgarnął wyróżnienie za najlepszy design stoiska wystawienniczego.

Jacek Pala projektant Maxfliz 4 Design DaysJacek Pala – twórca wyróżnionego stoiska – zdradza jak wyglądała praca nad projektem i realizacją oraz skąd czerpać inspiracje.


Red.: Panie Jacku, wielkie gratulacje. Zasłużony sukces, piękne stoisko! Uchyli Pan naszym czytelnikom rąbka tajemnicy i opowie jak wyglądała praca nad projektem?

Jacek Pala: Witam. Bardzo dziękuję. Efekt finalny to nie tylko moja praca, ale również całego zespołu, który wykazał się ogromnym zaangażowaniem podczas realizacji projektu.
Każdy projekt wychodzący spod mojej ręki traktuje bardzo osobiście.
Elementy na naszym stoisku, począwszy od mebli, lamp, sanitariatów, baterii, po płytki potraktowałem jak dzieła sztuki. A jak wszyscy wiemy, każde dzieło sztuki potrzebuje odpowiedniej oprawy. Świadomość doboru odpowiednich materiałów i technologii wspomogłem zmysłem konstrukcyjnym. Mając na uwadze potrzebę piękna i komfortu musiałem pamiętać o funkcjonalności. Zależało mi na tym, aby pokazać nasze stoisko jako spójne wnętrze mieszkaniowe. Chciałem przeprowadzić naszych odwiedzających przez uporządkowaną przestrzeń pełną oryginalnych niespodzianek.

Kolorowe umywaki Maxfliz stoisko 4ddNawiązując do towarzyszącego nam podczas całych targów 4DD hasła przewodniego: „Zacznij od łazienki… zakończ w sypialni” chciałem nawiązać do kompleksowości naszych usług. Poprzez szeroki asortyment chciałem pokazać, że jesteśmy w stanie urządzić każde wnętrze: łazienkę, salon, kuchnie, jadalnie, sypialnie, taras i wyposażyć je od ścian i posadzek, przez meble główne, po oświetlenie i dodatki. Tak pracujemy w naszych salonach, kompleksowo obsługujemy naszych klientów. Spełniamy ich marzenia o pięknych wnętrzach.


Red.: Przyjrzyjmy się produktom – który z nich poleciłby Pan osobom, które wyposażają swój dom po raz pierwszy?

Jacek Pala: Niezależnie od tego, czy aranżujemy wnętrze swojego pierwszego domu czy kolejnej inwestycji zawsze w pierwszej kolejności zajmijmy się układem funkcjonalnym oraz doborem odpowiednich materiałów. W naszych salonach wyposażenia wnętrz Maxfliz czeka na Państwa grono specjalistów, którzy poprzez poznanie Państwa preferencji i sposobu użytkowania przestrzeni zaprojektują ją tak, aby spełniały Państwa oczekiwania przez długie lata.
Przy funkcjonalności nie zapominajmy, że wnętrze musi nas również cieszyć, a co za tym idzie wyposażmy się w oryginalne elementy.

Na pewno podczas zwiedzania naszego stoiska wystawienniczego Państwa uwagę przykuło oświetlenie. Lampy naszej marki własnej MAXLIGHT. Nowoczesna i prosta w formie lampa Geometric, która zdobyła pierwsze miejsce w konkursie Dobry Design 2019 w kategorii przestrzeń pokoju dziennego organizowanego przez magazyn Dobrze Mieszkaj.
W przestrzeni kuchennej nad wyspą przewidywalny okap postanowiłem zastąpić kompozycją subtelnych lamp Organic z naszej kolekcji. Na pozór prosta lampa stworzyła efekt ażurowej przegrody doświetlając przestrzeń roboczą i nadając wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.
Chciałbym zwrócić Państwa uwagę na uniwersalność naszych produktów, posiadają unikatowy design i pozostają przy tym użyteczne. Poprzez spersonalizowane zastosowanie we wnętrzu możemy osiągnąć spektakularne efekty.

Kuchnia MAxfliz 4DD

Red.: Skąd czerpać inspiracje? Gdzie szukać pomysłów?

Jacek Pala: Ja, jako architekt, najwięcej inspiracji czerpię z podróży i obserwowania natury. Nasz zespół czerpie natomiast przede wszystkim z wyjazdów na szkolenia i światowe targi. Wszyscy, u których pojawi się myśl o remoncie i urządzaniu wnętrz, mam nadzieje przychodzą do nas :-) Mamy ponad 4 tysiące metrów kwadratowych ekspozycji, jesteśmy największym salonem wyposażenia wnętrz na śląsku. Jesteśmy niczym otwarta księga pełna pomysłów. Jako strażnicy dobrego designu mamy receptę na każde wnętrze.


Red.: Na co dzień projektuje Pan wnętrza klientom salonu Maxfliz w Katowicach. Projektowanie mieszkań różni się od projektowania ekspozycji. Ale czy aż tak bardzo? W końcu chodzi o to, żeby przestrzeń była piękna i przyciągała wzrok. Z jakimi problemami projektowymi spotyka się Pan podczas pracy w Maxfliz najczęściej?

Kuchnia Maxfliz 4DDJacek Pala: Zależy mi na tym, aby w każdym wnętrzu przez wyważoną siłę ekspresji budować odpowiedni nastrój. Ekspozycja musi zwracać uwagę i zaskakiwać znacznie bardziej niż wnętrza mieszkalne. Kluczowym było zaprojektowanie zewnętrznych elementów np. nisz z powieszonymi niczym obrazy kolorowymi umywalkami. Bardzo istotne były również płytki wielkoformatowe i dekoracyjne powieszone w formie kompozycji artystycznej na dwóch głównych ścianach. W nietypowy sposób zaprezentowałem nasz asortyment, czego we wnętrzach mieszkalnych nie da się zrobić.

Nagroda za najlepsze stoisko na 4 design daysDziś wnętrza pozostają otwarte, sypialnia łączy się z łazienką, a strefa dzienna to często połączenie salonu, jadalni i kuchni. Na naszym stoisku chciałem zaprezentować nico inny sposób łączenia ze sobą przestrzeni, stosując w tym celu ścianę z kominkiem inną niż mieliście Państwo możliwość do tej pory oglądać. Ściana dekoracyjna z kominkiem była połączona z kuchnią i mieściła w sobie sprzęt AGD (piekarnik i ekspres do kawy). Nasi klienci są wymagający i nie oczekują od nas zwykłego rozmieszczenia standardowych szafek, oczekują pomysłu i nietypowych rozwiązań, których możemy dostarczać.


Red.: Z którym elementem wyróżnionego stoiska identyfikuje się Pan najmocniej? Co sprawiało największy problem?

Jacek Pala: Ciężko wskazać jeden element. W idei całego stoiska zależało mi na tym, aby tworzyło ono otwartą strefę zapraszającą do wejścia z każdej strony. Bardzo ważną rolę odegrało oświetlenie, ekspozycja lamp i przede wszystkim podkreślenie eksponatów. Otwieramy się z naszym asortymentem na klienta, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i taki też charakter miało całe stoisko. Proste formy konstrukcyjne nałożone na siebie stanowiące idealne tło dla niemalże nieograniczonych możliwości aranżacji. Bez wątpienia największym problemem była dla nas walka z czasem podczas realizacji projektu, a pracy nie ułatwiała nam duża ilość podwieszanych konstrukcji sufitów. Zdecydowanie opracowanie konstrukcyjnego rozwiązania sufitów najbardziej dało się we znaki. Dopilnowanie wszystkich detali ma ogromne znaczenie.


Red.: Czego życzyłby Pan osobom urządzającym swoje pierwsze mieszkanie?

Jacek Pala: Pierwsze mieszkanie to zawsze spełnienie marzeń o własnym kącie. Urządzanie takiego wnętrza to wyzwanie. Musimy podejmować trudne decyzje i bardzo często godzić się na kompromis. Wszystkim urządzającym życzę, aby przyszli do nas możliwie jak najwcześniej, ponieważ dobra realizacja wymaga odpowiedniego przygotowania. Np w przypadku mebli kuchennych konsultacje i proces projektowy trwa nawet około miesiąca, dopiero wtedy możemy wydać wytyczne dotyczące instalacji. Serdecznie Państwa zapraszam do odwiedzenia salonów wyposażenia wnętrz Maxfliz. Jacek PalaUchylę rąbka tajemnicy, w każdym z naszych salonów przebudowujemy działy kuchenne. Już wkrótce nowe otwarcia pełne inspiracji. Zaprezentujemy ekspozycje z materiałami i wyposażeniem wewnętrznych jakich nie ma nasza konkurencja.

 

Jacek Pala - projektant Maxfliz, autor stoiska na 4DD
tel.: +48 537 299 665
e-mail: jacek.pala@max-fliz.pl

 

Maxfliz 4 design days