Wyróżniaj się w dobrym stylu

Jedną z podstawowych zasad włoskiego stylu w modzie jest umiejętność połączenia wzorów z elegancją. Jeżeli chcesz stworzyć stylizację z nutą ekstrawagancji, zainspiruj się kreacjami typowych Włoszek. Animal print? Intensywne kolory? Awangardowe dodatki? To wszystko możesz znaleźć w eleganckich stylizacjach prosto z Włoch! 

Wyróżniaj się w dobrym stylu - nagłówek.jpg [185.44 KB]

Włoski styl – jak stworzyć idealny zestaw? 

Odwaga. Pewność siebie. Kobiecość. Elegancja. Te cztery słowa kojarzą się zazwyczaj z Włoszkami, którym nie brakuje nonszalancji nawet w przypadku łączenia ekstrawaganckich wzorów. Stylowe zestawy nie muszą być bezpieczne. Możesz wychodzić poza utarte schematy i wprowadzać własne reguły gry.  

Mimo to warto pamiętać o żelaznych zasadach, które pomogą uniknąć efektu przepychu i kiczu. Zabawa modą pozwoli Ci tworzyć najbardziej zaskakujące stylizacje, a poniższe wskazówki uchronią przed faux pas. 

Wyróżniaj się w dobrym stylu - par 1.jpg [141.67 KB]

Intensywne kolory, pastele i neony 

Pamiętaj, że włoski styl nie powinien kojarzyć się z nudą czy być nijaki. Podstawą wielu zestawów jest czerń, którą łączy się przede wszystkim z wyrazistymi oraz intensywnymi kolorami. Dzięki nim każda kreacja zostanie ożywiona, a szalone kombinacje pozwolą wyróżnić się na tyle innych w pięknym stylu. 

Wśród kolorów, które najczęściej łączy się ze stonowaną czernią, pojawiają się: intensywna czerwień, mocna zieleń, kobalt czy szafir. Nie brakuje również zestawów uwzględniających odważne, letnie kombinacje z neonowymi dodatkami. Jeżeli wolisz zachować umiar, a jednocześnie poczuć się jak Włoszka, postaw na stylizacje z uwzględnieniem pastelowych kolorów. 

Wyróżniaj się w dobrym stylu - par 2.jpg [127.19 KB]

Odważne printy we włoskim stylu 

Zestawy, które prezentują się rewelacyjnie, uwzględniają nierzadko kwieciste wzory. Dzięki nim ożywisz stylizacje, a jednocześnie dodasz jej lekkości. Warto postawić w tym przypadku na delikatne, zwiewne materiały, które podkreślą kobiecość oraz seksapil. Włoszki decydują się często także na abstrakcyjne, kontrastujące ze sobą printy typu esy-floresy. 

Decydując się na takie rozwiązanie, nie zapomnij, że czasami wystarczy jeden delikatny akcent, by stworzyć ekstrawagancki oraz elegancki zestaw. Dotyczy to również zwierzęcych wzorów, które prezentują się niezwykle seksownie. Sprawdzonym rozwiązaniem będzie połączenie ołówkowej spódnicy w panterkę z czarnym lub białym topem czy szykowny garnitur ze zwierzęcym printem. 

Wyróżniaj się w dobrym stylu - par 3.jpg [77.11 KB]

Ekstrawagancja w klasycznym wydaniu 

Jedną z żelaznych zasad jest zachowanie umiaru podczas łączenia kolorów oraz printów. Zwróć uwagę, że włoski styl nie wiąże się z przesadą czy kiczem. Czasami warto postawić na jeden drobny element, który przyciągnie wzrok. Jeżeli chcesz wprowadzić do stylizacji mocny kolor lub wzór, wybierz klasyczny fason. Dzięki temu osiągniesz to, co najważniejsze we włoskim stylu, czyli elegancję i odwagę.  

Kiedy spojrzysz na Włoszkę w kreacji ze zwierzęcymi wzorami, piórami czy intensywnymi kolorami, nie dostrzeżesz w niej przepychu. Na pierwszy rzut oka zauważysz elegancję, odwagę i kobiecość. To właśnie kwintesencja reguły: wyróżniaj się w dobrym stylu.

 


Zobacz jak zaprojektować idealne wnętrze

Button-więcej.png [1.39 KB]