Wanna czy prysznic? A może wanna z prysznicem? Zalety i wady

Wanna czy prysznic? Oto jest pytanie. Wiele osób doskonale wie, która opcja jest dla nich najlepsza, jednak dla innych jest to duży dylemat. Każda z nich ma swoje wady oraz zalety. Jakie rozwiązanie będzie zatem najbardziej odpowiednie dla Ciebie? Dowiedz się i przeczytaj ten artykuł.

Nowoczesna i nietypowa łazienka — tapeta z widokiem miasta wyróżnia je na tle innych (3).jpg [256.44 KB]

Wanna czy prysznic? Zalety i wady wanny

Wanna to idealne rozwiązanie dla osób, które podczas mycia chcą się zrelaksować oraz odprężyć. Dzięki niej można odbywać kąpiele lecznicze i regeneracyjne, a także wykonywać zabiegi upiększające, z różnego rodzaju olejkami oraz ziołami. Wanna przypadnie do gustu również wszystkim tym, którzy mają w rodzinie dzieci lub osoby starsze – dużo łatwiej jest je umyć niż pod prysznicem. Główną wadą wanny jest z kolei to, że jej cena jest zwykle wyższa niż cena prysznica.

Ponadczasowa klasyka w cenie — beton i drewno idealne do łazienki.jpg [400.59 KB]

Cegła, drewno, beton i elegancka ponadczasowa łazienka gotowa.jpg [271.44 KB]

Wanna czy prysznic? Zalety i wady prysznica

Prysznic to opcja, która wydaje się bardziej ekonomiczna. Jak jednak pokazały badania, biorąc prysznic, zużywamy średnio 77 litrów wody, podczas gdy biorąc kąpiel – 80 litrów. Wyniki są zatem porównywalne. Jeżeli jednak chcesz, możesz zużywać dużo mniej wody pod prysznicem – wszystko zależy od Twoich potrzeb i preferencji. Ważne jest również to, że prysznic zajmuje mniej miejsca. Największą jego wadą jest z kolei to, że nie ma możliwości położenia się w nim, co najwyżej można w nim usiąść.

aranzacja-maxfliz-lazienka-w-stylu-glamur (7).jpg [676.45 KB]

lazienka-miedz-katowice-wnetrze-lazienki-deszczownica-prysznic-1920x845x.jpg [566.41 KB]

Wanna z prysznicem

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „wanna czy prysznic?”, pamiętaj, że nie musisz zawsze z czegoś rezygnować. Opcją, która stanowi kompromis obu powyższych rozwiązań, jest wanna z prysznicem. Dzięki niej możesz w razie potrzeby dogłębnie się zregenerować lub, wręcz przeciwnie, wziąć orzeźwiający i odświeżający prysznic. Ważna z prysznicem pozwala też maksymalnie wykorzystać przestrzeń dostępną w łazience. Należy jednak pamiętać w tym przypadku, aby ścianka będąca osłonką kabiny nie była za wąska lub za niska – inaczej woda będzie chlapała na podłogę.

jasna-lazienka-w-maxfliz-nowe-aranzacje (13).jpg [399.59 KB]

 

Aranżacje znajdziesz na naszej stronie:

Button-Zobacz.png [4.12 KB]