W harmonii z sobą: Dyscyplina, spokój i ciekawość według Martyny Kozłowskiej


W harmonii z sobą: Dyscyplina, spokój i ciekawość według Martyny Kozłowskiej

Witamy na blogu Maxfliz! Z okazji Dnia Kobiet mamy przyjemność przedstawić wywiad z Martyną Kozłowską, dyrektorem ds. marketingu w naszej firmie. Martyna podzieli się z nami swoim podejściem do samorozwoju, zdrowia i ciekawości do świata.

Jakie praktyki samorozwoju są dla Ciebie kluczowe?

Na pierwszym miejscu postawiłabym na dyscyplinę i strategie… wiem, nie brzmi to jak mindfulness, ale dyscyplina i strategia to klucz, który, podobnie jak w biznesie, tak i w życiu prywatnym, pomoże nam złapać bazę, fundament. Uważam, że refleksja dotycząca kierunków, w których zmierzamy, celów, które chcemy osiągnąć, marzeń jest kluczowa… Samorozwój to ciągłe dążenie do realizacji marzeń i celów poprzez małe, codzienne kroki, a to wymaga refleksji i kierunku oraz świadomości tego, w jakim etapie jesteśmy oraz mierzenia postępów.

TIP 1: REFLEKSJA: Usiądź i odpowiedz sobie na pytania: jakie marzenia masz, jakie cele, jakie potrzeby zidentyfikowane (zarówno prywatnie i zawodowe), co cię cieszy i sprawia przyjemność, co cię bawi, co cię smuci, czego wolałbyś/wolałabyś unikać, a co cię dobrze/zle triggeruje. ZAPISZ TO.

TIP 2: PLAN: Na podstawie 1 ustal roczne plany, które następnie rozbij na kwartalne, miesięczne, tygodniowe i dzienne zadania – taki proces daje możliwość ciągłej obserwacji miejsca, w którym się znajdujesz, nauki nawyków . Pozwala to zauważać małe codzienne kroki, progres, zmiany a to przynosi satysfakcje i napędza, utrzymuje w motywacji. Dodaj do tego praktykę wdzięczności, a celebrowanie codziennych radości pomoże Ci zachować pozytywne nastawienie, ale też nauczy uważności.


Wydaje się, że dobry plan może być kluczowym elementem Twojej praktyki. Jak to wprowadzasz w życie codzienne?

Nawyki – nauka nawyków! Dla przykładu: rozpoczynając dzień od zimnego prysznica, szklanki cieplej wody dla lepszego nawodnienia, medytacji lub krótkiej sesji stretchingu, jestem w stanie lepiej skoncentrować w ciągu dnia na zadaniach. Rano staram się tez nie sięgać po telefon i codziennie praktykuje wdzięczność. Taki rytuał zajmuje maksymalnie 30 minut. Wierzę, że nawet bardzo zabiegane osoby są w stanie wygospodarować ten czas. Dla mnie poranki to jedyny moment w ciągu dnia, w którym jestem dla siebie na 100%. Potem dochodzą obowiązki zawodowe, prywatne, mnóstwo bodźców, stresów i rozpraszaczy. Kocham ten stan rano, gdy pozwalam głowie i ciału na spokój. Bardzo polecam zacząć od 1 nawyku i sprawdzać co dla nas najlepsze, co nam służy

Jakie inne działania włączasz do swojego życia, aby wspierać swój rozwój osobisty i zdrowie?

Regularna aktywność fizyczna jest dla mnie niezbędna. Uważam, że ruch to nie tylko dbałość o kondycję fizyczną, ale też o zdrowie psychiczne. Często wybieram się na długie spacery ( lubię być blisko natury) , słucham dobrej muzyki ( tylko Ja w moim domu tak uważam :D ) Kocham też czytać bo daje mi to możliwość odkrywać niezliczonych perspektyw, miejsc i sposobów na życie, wgląd w inny wykreowany świat! Uwielbiam to! Książki powodują ze mój głód życia, przeżywania i próbowania jest większy i większy. Każdy z nas ma takie mini momenty które składają się na całość – według mnie w samorozwoju chodzi o to by Je zauważać, by je celebrować, by je doceniać.

Jak zacząć? Miej oczy szeroko otwarte, ucz się, próbuj i znajdź to czego TY potrzebujesz. Nie patrz na innych, wybierz takie elementy które sprawia Tobie satysfakcje, pozwolą w cieszyć z drobnych momentów, dobrych ludzi, fajnej energii a w przypadku ciężkich momentów, pozwolą na szybszy powrót do bazy. To działa.

02.jpg [2.34 MB]

Miejsca:

Książki:

ksiazka subtelnie mowie tak.jpg [35.27 KB]

Podcasty: