Trend 2021 - Kuchnia

W tworzeniu wymarzonej przestrzeni mogą Cię zainspirować trendy kuchenne na 2021 rok, które – bądź co bądź – pozwalają na duża dawkę kreatywności i swobody w aranżacji.

Otwarte przestrzenie, minimalizm, kontrasty i kolorowe fronty, a do tego duża dawka funkcjonalności i dodatki w odcieniach klasycznej miedzi oraz szlachetnego złota – tak w dużym skrócie można opisać elementy, które będą królowały w tego wnętrzach w najbliższym roku. Masz ochotę na więcej? Jeśli tak, zaczynamy!


Kuchnie otwarte i minimalistyczne

W modzie wciąż będą przestrzenne kuchnie otwarte, połączone z salonem. Urządzanie tego typu pomieszczeń nie jest łatwe, może pomóc tu jednak wprowadzenie np. kawiarnianego klimatu do wnętrza. Jak to zrobić? Na przykład poprzez umieszczenie neonu, tablicy magnetycznej czy też wykorzystanie farby tablicowej, a nawet naklejek. W kuchniach wciąż będzie królował również minimalizm, a dzięki nowoczesnej zabudowie niektóre sprzęty AGD będą wręcz niewidoczne. Coraz częściej będziemy też dobierali zlew i sprzęty w taki sposób, aby były one jak najbardziej jednolite z pozostałymi elementami kuchni. Z myślą o minimaliźmie wielu producentów dba także o bezdotykowe systemy otwierania szafek oraz specjalne wgłębienia na krawędziach drzwiczek.


Kolorowe fronty kuchenne

Najbardziej zaskakującym trendem tego roku będą... kolorowe fronty. Czerwień, granat, róż – to tylko przykładów barw, które zagoszczą na naszych meblach kuchennych. Nie zabraknie różnych odcieni zieleni, takich jak szafir i turkus, ale także i czerni. Warto w tym roku postawić również na wyraziste kontrasty, a więc np. górny i dolny ciąg szafek zaaranżować w odmiennych kolorach. Doskonale zda egzamin nawet tak odważne połączenie, jak intensywna żółć z elektryzującą fuksją. Warto dodać, że energetyczne barwy doskonale komponują się z wieloma stylami, w tym nawet z orientalnym.


Sprawdzona biel i klasyczne drewno

W tym roku nie wyjdą z mody znane już nam rozwiązania. Mowa tu przede wszystkim o estetyce skandynawskiej, której funkcjonalność i uniwersalny design doskonale sprawdzą się w niemal każdej kuchni, niezależnie od metrażu. Wszechobecna, alpejska biel nadal będzie dominować w kuchniach, ale częściej już w wersji matowej. Nie zapomnimy również o wspaniałym, naturalnym drewnie, które będzie pojawiało się teraz już w trochę bardziej luksusowym wydaniu – modne będą np. takie gatunki, jak orzech włoski.


Marmur, miedź i złoto

Jeśli masz ochotę odświeżyć kuchnię, wprowadź do niej marmur, a także odcienie miedzi i złota. Marmur to materiał, który warto wykorzystać nie tylko w blatach kuchennych, ale też w dodatkach (np. moździerzach) oraz oświetleniu (zarówno w lampach stołowych, jak i wiszących). Miedź pojawi się natomiast na bateriach kuchennych, ale też na różnych naczyniach, np. na patelniach. Złoto będzie zdobiło z kolei miski na owoce, świeczniki i podstawki na świece, półki ścienne, jak również ramki na zdjęcia.


Maksimum funkcjonalności

W 2021 r. nowoczesne kuchnie będą maksymalnie funkcjonalne. Projektanci mebli bardzo duży nacisk kładą na możliwie jak najlepszy system organizacji, wykorzystujący pomysłowe rozwiązania na przechowywanie sprzętów oraz produktów. W szafkach kuchennych zastosowanie znajdą praktyczne kosze cargo, które zapewnią duży komfort podczas korzystania z pomieszczenia. Ciekawym rozwiązaniem będą też narożne szafki o konstrukcji, która znacznie ułatwi dostęp do ich wnętrza. W szufladach znajdą się z kolei nie tylko wkłady na sztućce, ale też specjalne, poprzeczne podziały, które ułatwią przechowywanie wielu rozmaitych przedmiotów. Funkcjonalność wiąże się również z doborem innowacyjnego, nowoczesnego sprzętu. Dynamiczne rozwijające się technologie sprawiają, że możliwości nawet zwykłych ekspresów do kawy, czajników czy innych sprzętów AGD mogą Cię pozytywnie zaskoczyć.

UMÓW SIE NA DARMOWE KONSULATCJE PROJEKTOWE