Targi Cersaie 2023: Nowe Trendy w Świecie Płytek Ceramicznych i Wyposażenia Łazienek 

Targi płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek Cersaie 2023, które odbyły się w Bolonii w dniach 25-29 września, przyniosły wiele fascynujących nowości i trendów. To wydarzenie stanowiło doskonałą okazję dla projektantów, architektów wnętrz oraz miłośników pięknych łazienek, aby poznać najnowsze innowacje i inspiracje w branży. Poniżej przedstawiamy podsumowanie najważniejszych trendów, które zdominowały targi Cersaie 2023 oraz fotorelacje naszych przedstawicieli na tych wyjątkowych targach.  

 

Top Trend: Trawertyn w Wersji Vein Cut i Cross Cut 

Jednym z najbardziej porywających trendów, który zwrócił uwagę na targach Cersaie 2023, jest trawertyn w wersji vein cut oraz cross cut. Te dwie różne odmiany pozwalają na ukazanie różnych oblicz tego kamienia. Wersja vein cut prezentuje się bardziej wyrazisto, podczas gdy cross cut jest bardziej stonowany. Często obie odmiany są łączone ze sobą w aranżacjach, tworząc niezwykłe kompozycje. Monolityczne i minimalistyczne aranżacje, które nawiązują do trendu modern cave, prezentują się szczególnie interesująco, wykorzystując te odmiany trawertynu. 

      

Trawertyn w wersji cross-cut.

Atlas Concorde

Trawertyn w wersji vein-cut.

Emil Ceramica

 

 

Trend Długofalowy: Beże i Odcienie Ziemi 

Kolejnym ważnym trendem, który wyłonił się na targach Cersaie 2023, jest stosowanie beżowych i odcieni ziemi w aranżacjach łazienek. Stonowana kolorystyka, która bazuje na imitacjach wapienia, piaskowców czy kamienia burgundzkiego, stanowi doskonałe tło dla obecnie modnych nasyconych kolorów. Te rodzaje kamienia charakteryzują się subtelnością, nieposiadaniem intensywnego rysunku, co sprawia, że doskonale wpisują się w dyskretne i ponadczasowe aranżacje wnętrz. 

   

Przykład szaro-beżowego wykończenia ścian łazienki marki Mirage.

Mirage

Przykład szaro-beżowego wykończenia łazienki marki Porcelanosa.

Porcelanosa (targi)

 

Mikro Trend: Modularność Formatów Płytek 

Kolejnym ciekawym trendem jest modularność formatów płytek ceramicznych. Firmy takie jak Ragno, Mirage czy Itt stawiają na możliwość łączenia różnych rozmiarów płytek, nawiązując do historii architektury i sposobu układania kamienia naturalnego. Ten trend ma charakter rustykalny, ale równocześnie doskonale sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach. Pozwala na stworzenie spójnych przestrzeni, łącząc na przykład taras z częścią dzienną domu. 

 

Przykład aranżacji z wykorzystaniem modularnych płytek marki Ragno.

Ragno

Przykład aranżacji z wykorzystaniem modularnych płytek marki Mirage

Mirage

 

Rozwój Technologii 

Targi Cersaie 2023 to także miejsce, gdzie można było zobaczyć ogromny rozwój technologii w produkcji płytek ceramicznych. Firmy takie jak Emil prezentowały płytki o bardzo wysokiej rozdzielczości, osiągając nawet 6000-7000 dpi, co pozwala na doskonałą jakość zadruku i wierną reprodukcję kolorów. Ponadto, pojawiły się nowe wykończenia, takie jak Cosmos w Porcelanosie, które to płytki polerowane z dużą ilością połyskujących mikrodrobinek, przypominających migoczące drobinki w kamieniu naturalnym. 

 

Płytki ceramiczne marki Emil, pokazywane na Targach Cersaie 2023.

Emil Ceramica

Płytki ceramiczne marki Porcelanosa, pokazywane na Targach Cersaie 2023.

Porcelanosa (wykończenie Comet)

 

Płytki Naśladujące Naturę 

Kolejnym istotnym trendem jest używanie płytek ceramicznych, które naśladują naturę w sposób autentyczny. To oznacza, że kolorystyka konkretnego kamienia nie jest modyfikowana przez grafików, a kamień występuje tylko w takich kolorach, jakie występują w naturze. Dodatkowo, uzyskuje się strukturalną powierzchnię płytki, stosując wykończenia takie jak honed, wżery czy żyły zintegrowane z rysunkiem płytki. 

 

     

 Płytki ceramiczne marki Florim, pokazywane na Targach Cersaie 2023.

Florim

Płytki ceramiczne marki Atlas Concorde, pokazywane na Targach Cersaie 2023.

Atlas Concorde

 

Kolory, Kolory, Kolory 

Jeśli chodzi o kolory, na targach Cersaie 2023 królowały zieleń oraz odcienie terakoty we wszystkich możliwych odcieniach. Były one często uzupełniane nasyconymi barwami, takimi jak czerwień, pomarańcze czy niebieskości. Brązowy stał się również nową czernią, a na targach można było zobaczyć mnóstwo płytek w czekoladowych odcieniach, które nawiązują do naturalności i inspiracji kolorami ziemi. 

 

 Aranżacja łazienki z wykorzystaniem płytek marki Harmony.

Harmony

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem płytek marki Equipe.

Equipe

 

Mniej Polerów i Mniej Białych Marmurów 

Na koniec, warto zauważyć, że coraz mniej popularne stają się polerowane płytki oraz odwzorowania białych marmurów z szarą żyłą. Na rzecz nietypowych kamieni takich jak marmur Viola, marmur Macchia Vecchia, granit Patagonia, onyks i alabaster, które oferują nowe możliwości aranżacyjne i stanowią świeże podejście do projektowania łazienek. 

    

Aranżacja łazienki z wykorzystaniem płytek marki Emil.

Emil

Aranżacja z wykorzystaniem płytek marki Grespania.

Grespania (targi)

 

Targi Cersaie 2023 przyniosły wiele inspiracji i nowości, które na pewno znajdą swoje miejsce w projektach aranżacyjnych łazienek i innych przestrzeni. Niezależnie od tego, czy preferujesz nowoczesne minimalistyczne wnętrza, czy rustykalne aranżacje, znalazło się tu coś dla każdego miłośnika pięknych wykończeń i oryginalnych pomysłów. Już niebawem poinformujemy o produktach dostępnych w naszym asortymencie.