Styl retro i vintage: Jak stworzyć wyjątkowe wnętrza

Retro & Vintage  

Styl retro i vintage odwołuje się do trendów, wzorców projektowych i estetyki z przeszłości, zwykle z lat 20. do 80. XX wieku. Obejmuje różne okresy historyczne i kulturowe, takie jak art déco lat 20., pin-upy lat 50., hippisi lat 60. czy glam rock lat 70. Retro i vintage są ściśle związane, ale różnią się nieco pod względem czasu i podejścia. 

 

Ozyw swoje wnetrze niebanalnie.jpg [1.02 MB]

Ożyw swoje wnętrze niebanalnie  

 

Łazienka zasługuje na szczyptę odwagi

Wyjątkowy styl vintage już na Ciebie czeka 

 

 

Charakterystyka stylu retro i vintage obejmuje 

Estetyka: Styl retro i vintage czerpie inspirację z oryginalnych trendów i estetyki minionych dekad. Może być romantyczny, kolorowy, ekstrawagancki, z wyraźnymi wzorami i detalami, takimi jak kwiaty, geometryczne kształty czy abstrakcyjne wzory.  

 

Oryginalność potrafi zachwycać

Geometria to sztuka, na którą czekasz 

 

Zmęczony nijakością? Postaw na niezwykłe kolory!

Kolory, kolory i jeszcze raz kolory, niech żyje łazienka 

 

Retro & Vintage - Meble -  

Wybór mebli w stylu retro i vintage obejmuje klasyczne wzory i kształty, które były popularne w określonym okresie. Może to być np. drewniana komoda z delikatnymi zdobieniami i kręconymi nóżkami, lustrzane szafki z lat 20., oryginalne fotele z lat 50. o charakterystycznym kształcie, czy skandynawskie meble z lat 60. z jasnym drewnem i prostymi liniami. Ponadto, oferujemy również różnorodność mebli, które doskonale komponują się ze stylem retro i vintage. W Maxfliz możesz znaleźć drewniane komody, stoły, krzesła czy szafki o klasycznych kształtach i zdobieniach, które dodadzą autentycznego charakteru Twojemu wnętrzu. 

 

Postaw na oryginalność swojej przestrzeni

Wybierz kolory podkreślające autentyczny charakter 

 

 

Niezwykłość jest domeną tego stylu

Przestrzeń z duszą vintage jest w Twoim zasięgu 

 

 

Zrób dla swojego wnętrza coś wyjątkowego

Nieszablonowy wystrój zachwyca za każdym razem 

 

 

Retro & Vintage  - Kolorystyka 

W stylu retro i vintage dominują kolory inspirowane danym okresem. Może to obejmować pastelowe odcienie lat 50., takie jak mięta, pudrowy róż czy niebieski, lub żywe i odważne barwy lat 70., takie jak pomarańcz, złoto czy brąz. Ważne jest odpowiednie zestawienie kolorów, aby uzyskać autentyczny wygląd. 

 

Odpocznij w idealnie zestawionym wnętrzu

Wybierz kojące zestawienia kolorów 

 

 

Retro & Vintage  - Tapety i tkaniny 

Charakterystyczne wzory i motywy z przeszłości są często stosowane na tapetach, zasłonach i tkaninach w stylu retro i vintage. Mogą to być abstrakcyjne wzory geometryczne z lat 60., kwiatowe motywy z lat 70. czy delikatne wzory z lat 20. Tapety często mają intensywne kolory i duże wzory, dodając charakteru i głębi do wnętrza. W Maxfliz posiadamy szeroką gamę wzorów i motywów, które nadadzą Twoim ścianom unikalny charakter. Możemy zaproponować tapety z delikatnymi kwiatowymi wzorami, abstrakcyjnymi deseniami czy klasycznymi motywami z przeszłości.  

 

Wybierz odwagę połączoną z melancholią

Intensywność kolorów odda głębię pomieszczeniu 

 

Poznaj harmonię w nieszablonowym stylu

Stonowane kolory warto uzupełniać intensywnymi wzorami 

 

 

Dualność kolorów potrafi być oryginalna

Butelkowa zieleń przyjemnie przełamuje jasne odcienie 

 

 

Retro & Vintage  - Dekoracje i dodatki 

Styl retro i vintage zachęca do użycia autentycznych dekoracji i dodatków z przeszłości. Może to obejmować starodawne telewizory, gramofony, lampy, zegary, obrazy czy plakaty w stylu retro. Dodatkowo można stosować naczynia kuchenne, kieliszki czy filiżanki w stylu retro i vintage, aby podkreślić nostalgiczny charakter. 

 

Geometria wraca do łask

Geometryczne kształty doskonale unowocześniają 

 

Retro & Vintage  - Detale architektoniczne 

Jeśli masz szczęście i twoje wnętrze posiada oryginalne detale architektoniczne, takie jak zdobione listwy, oryginalne podłogi, stolarkę czy kominki, warto je zachować i podkreślić, gdyż są one często charakterystyczne dla stylu retro i vintage. 

 

Uzupełniaj przestrzeń świetnymi dodatkami

Doskonale dobrane dodatki potrafią zaskoczyć 

 

 

W elegancji warto postawić na wzory

Łączenie wzorów nie musi być nudne  

 

 

Intensywny dodatek kwaitowy nadaje charakteru.jpg [101.77 KB]

Intensywny dodatek kwiatowy nadaje charakteru 

 

 

Styl retro i vintage w wyposażeniu wnętrz pozwala na stworzenie unikalnego i oryginalnego środowiska, które ożywia przeszłość i dodaje osobistego charakteru. Ważne jest odpowiednie zestawienie elementów, aby zachować harmonię i spójność w całym wnętrzu. 

 

W Maxfliz jesteśmy dumni z naszego szerokiego asortymentu, który pozwala na tworzenie wnętrz w różnych stylach, w tym również stylu retro i vintage. Niezależnie od tego, jakie artykuły wyposażenia wnętrz potrzebujesz, nasze propozycje pomogą Ci stworzyć przestrzeń, która spełni Twoje oczekiwania. Z nami odbędziesz podróż w czasie