Styl nowoczesny we wnętrzach - charakterystyka i inspiracje

Jeśli chodzi o nowoczesne wnętrza, pierwsza zasada tego stylu to: „forma podąża za funkcją”. Oznacza ona, że nacisk trzeba w nich kłaść przede wszystkim na walory praktyczno-użytkowe w aranżacji mieszkań. Design jest z kolei na drugim miejscu. Nie oznacza to jednak, że nie jest on istotny – chodzi o to, aby mieszkania urządzone w tym stylu były funkcjonalne, a zarazem pozbawione dużej liczby bibelotów, dekoracji, zdobień. Ważne jest również to, aby poszczególne pomieszczenia w nowoczesnym mieszkaniu naturalnie się ze sobą przenikały – przykładowo, salon w pewien sposób może łączyć się z jadalnią, która z kolei nagle może przekształcać się w kuchnię.

Styl nowoczesny we wnętrzach- head.png [120.08 KB]

Aranzacja-stol-Midj

Wnętrza w nowoczesnym stylu – meble i materiały

W aranżacjach mieszkań nowoczesnych warto zwrócić uwagę na design mebli. Przykładowo, wygodne kanapy wyróżniają się w nich często nieszablonowym wyglądem, najczęściej wykonane z naturalnych materiałów, co z kolei sprawia, że stają się prawdziwymi gwiazdami danego wnętrza. Można powiedzieć, że to właśnie meble pełnią w stylu nowoczesnym rolę dekoracji – chodzi tu nie tylko o masywne sofy, ale nawet o pozornie mało istotne stoliki kawowe, które również nierzadko zachwycają swoim wzornictwem.

nobonobo-front.jpg [159.00 KB]

W nowoczesnych wnętrzach akcent położony jest również na czyste linie mebli oraz wysokiej klasy materiały. W akcentach pojawia się chromowana, nierdzewna stal – np. w nóżkach od stołu czy ramach obrazów i luster. Towarzyszą jej szkło, skóra, a czasem nawet beton oraz kamień naturalny. Zastanawiasz się, jakie tkaniny znajdziesz w takich wnętrzach? Cóż, powiew luksusu i przytulności wnoszą do nich z pewnością wełna, szenil oraz alcantara. W takim wnętrzu wrażenie ładu wzrasta do maximum.

Aranzacja-kuchnia-stol-Charlotte

Styl nowoczesny – jakie kolory w nich zastosować?

W mieszkaniu w stylu nowoczesnym królują z reguły stonowane kolory: biel, szarości, beże. Nie jest to wymóg – możesz poeksperymentować również z tymi bardziej soczystymi i energetycznymi. Wyjątkiem od reguły jest klasyczna i wyrazista czerń, która często pojawia się jednak w towarzystwie popieli czy antracytów. Warto dodać, że nowoczesne wnętrza nierzadko urozmaicone są miedzianymi, jak również złotymi detalami. Mieszkanie w stylu nowoczesnym zazwyczaj jest zaliczane do wnętrz minimalistycznych. Często dobrze zastosowane kolorowe dekoracje dodają nowoczesnego charakteru we wnętrzach.

Amaranth