Promuj lokalną modę

Prawdziwa miłośniczka mody potrafi efektownie połączyć nieszablonowe elementy garderoby, prezentując się przy tym doskonale. Nie kopiuje, a czerpie inspiracje, tworząc niezapomniane zestawy. Jedną z reguł włoskiego stylu jest promowanie lokalnej mody. Nie oznacza to jednak, że musisz zakładać od światowej sławy projektantów. Jak możesz odzwierciedlić tę zasadę w swojej garderobie? 

maxfliz_theodderside.jpg [136.80 KB]

Włoski styl w polskim wydaniu? 

Interpretacja włoskiego stylu może być dowolna. Zachowując najważniejsze zasady, które są jego podstawą, będziesz prezentowała się zawsze dobrze. Połączenie kobiecości i elegancji z nutą ekstrawagancji daje wiele możliwości. Zabawa modą oraz eksperymenty mogą mieć źródło w kreacjach ikon italian chic. Pamiętaj jednak, by nie zatracić w nich swojego własnego stylu. 

Czerpiąc inspiracje z włoskiej mody, nie musisz rezygnować z siebie. Zachowanie elementów garderoby, które odzwierciedlają Ciebie, stanie się Twoim wyróżnikiem. Dzięki temu zawsze będziesz czuła się dobrze. Możesz postawić na elegancję lub połączyć umiejętnie szyk i wyrafinowany styl z casualowymi elementami garderoby. To, co może wyróżniać Twoje kreacje inspirowane italian chic, są lokalne marki. 

maxfliz_włosli_Piekut.jpg [71.04 KB]

Jakie marki noszą typowe Włoszki? 

Jedną z największych miłości Włoszek jest moda. Nie ukrywają one swojej słabości do ubrań oraz dodatków. Wśród marek, które cieszą się uznaniem Włoszek, pojawiają się światowej sławy projektanci tacy jak: Christian Dior, Coco Chanel czy Balenciaga. We włoskich stylizacjach nie może jednak zabraknąć lokalnych marek. 

Najpopularniejsze, włoskie blogerki, redaktorki modowe i aktorki prezentują z dumą efekty pracy projektantów wywodzących się prosto z Italii. Wśród popularnych marek pojawiają się: Fendi, Versace, Moschino, Etro, Gucci, Prada czy Valentino. Każda kobieta znajdzie wśród kolekcji idealne rozwiązanie dla siebie, dopasowane do stylu oraz figury. 

art_therapy_designalive-7_risk_maxfliz.jpg [136.60 KB]

Lokalne marki w Polsce 

Jeżeli chcesz prezentować się tak dobrze jak typowa Włoszka, w kolekcjach polskich projektantów znajdziesz kreacje inspirowane tym stylem. Wybierając je, możesz zrealizować również tę ważną zasadę włoskiego stylu, jakim jest promowanie lokalnej marki. Wśród polskich projektantów wyróżniają się między innymi: Paprocki&Brzozowski, Anna Kuczyńska, Viola Piekut, Łukasz Jemioł, Maciej Zień, Joanna Hawrot, Vicher. 

ania-kuczynska-kolekcja-limoncello-lato-2019-516947-LIST_maxfliz.jpg [51.19 KB]

Jemioł_włsoki_maxfliz.jpg [68.59 KB]

Nie musisz jednak decydować się na najbardziej znane marki. Tę zasadę zrealizujesz równie dobrze, zakładając kolekcje “made in Poland” od projektantów, którzy jeszcze nie są rozpoznawalni na arenie międzynarodowej. Przykładem może być polska marka modowa The odder side, RISK made in Warsaw czy le petit trou 

maciej-zien-jesien-zima-2021-2022-backstage_43_maxfliz_2022.jpg [126.31 KB]

Dziel się swoim stylem z innymi 

Włoszki wyróżniają się odwagą i pewnością siebie. Mówią otwarcie o tym, jakie marki noszą oraz z dumą prezentują swoje stylizacje w social mediach. Jednym z Twoich sposobów na promowanie rodzimych marek może być aktywność na własnych profilach w social mediach. Warto oznaczać profile lokalnych projektantów i nie bać się eksperymentów. Inspiruj się nie tylko włoskim stylizacjami, ale również ich stylem bycia. 

Vicher_maxfliz.jpg [154.58 KB]

 Vucher_maxfliz.jpg [148.34 KB]

 


Zobacz jak zaprojektować idealne wnętrze

Button-więcej.png [1.39 KB]