Płytki jak panele. Sprawdź jakie wybrać!

Od dawien dawna drewno wybierane jest do wykańczania wnętrz. Nie jest to jednak jedyny materiał, który warto wykorzystać w budynku. Okazuje się bowiem, że panele podłogowe laminowane czy deska drewniana jest podatna na uszkodzenia. Co zatem zrobić, kiedy chce się wykończyć wymagające wnętrze, a jednocześnie mieć drewniane podłogi? Z pomocą mogą przyjść płytki jak panele, które doskonale imitują drewno, nadając pomieszczeniom odpowiedniego klimatu. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania? Odpowiadamy poniżej.

Dlaczego warto postawić na kamienne płytki jak panele?
Kamienne płytki jak panele idealnie odwzorowują drewno, a także współpracują z rozmaitymi systemami ogrzewania podłogowego, co nie powinno być bez znaczenia dla osób, które w swoim domu chcą zamontować ekologiczne źródła ciepła oparte na ogrzewaniu przestrzennym (m.in. podłogowym). Co więcej, tego rodzaju produkty są proste w utrzymaniu czystości. Istotne jest również to, że zupełnie inaczej niż drewno, gres imitujący ten materiał nie potrzebuje żadnej impregnacji.

Bilbao colonial_Iron silver.jpg [256.84 KB]

Bilbao_cognac.jpg [755.95 KB]

Bilbao_1597x257x6_cognac_1.jpg [15.55 KB]Bilbao_1597x257x6_colonial_3.jpg [16.94 KB]

Oferta płytek jak panele
Decydując się na wspomniane rozwiązanie warto mieć na uwadze, że rynek wykończeniowy oferuje wiele rodzajów płytek jak panele. Wiele z nich idealnie odwzorowuje rysunek usłojenia, które można znaleźć na tradycyjnych drewnianych podłogach. Dobierając odpowiednio płyty jak panele, można stworzyć podłogę lub ścianę, która na pierwszy rzut oka nie będzie różniła się niczym od tej wykonanych z tradycyjnych drewnianych paneli. Jest to zatem rozwiązanie dla osób, które cenią sobie eleganckie, ciepłe i przede wszystkim trwałe elementy wyposażenia wnętrz. Warto również podkreślić, że tego typu podłogę można położyć w całym domu, tworząc tym samym spójną aranżację.

ragno_woodmania_carmel.jpg [233.60 KB]

plytka-ceramiczna-316x100-ckta31wa-foto1.jpg [120.63 KB]plytka-ceramiczna-316x100-ckta31wa.jpg [30.70 KB]

płytka_gresowa_imitacja.jpg [468.09 KB]

cestm1579wh.jpg [523.30 KB]