Okno na Kazimierz. Zobacz apartament na krakowskim Kazimierzu.

Apartament na Kazimierzu

Jeden z najbardziej malowniczych zakątków Krakowa. Absolutny 'must have' na mapie każdego turysty, ale też i stałych mieszkańców Krakowa. Wąskie brukowane uliczki, przytulne kafejki, galerie i antykwariaty, słowem – tętniące życie kulturalne. Ale Kazimierz to także szlak zabytków techniki – jak choćby znana Stara Zajezdnia przy ulicy Wawrzyńca i nowoczesne, choć wpisane w krajobraz budownictwo.

Salon z aneksem kuchennymNowy obiekt mieszkalny przy ul. Wawrzyńca to pięknie położony budynek w starej nadwiślańskiej części krakowskiego Kazimierza. Przez okno widać Wisłę i piękne stare Podgórze wraz z Krzemionkami.
Mieszkanie o powierzchni prawie 80 m2 było z założenia przeznaczone do wynajęcia. Chcieliśmy osiągnąć efekt w postaci funkcjonalnej, wygodnej i ciekawej projektowo całości. Jednocześnie inwestorom zależało na tym, by budżet wykończenia mieszkania nie był zbyt wysoki. Większość mebli pochodzi z firmy Maxliving .

W strefie dziennej umieszczono nowoczesną kuchnię z jadalnianym stołem oraz strefę wypoczynkową z wygodnym narożnikiem w kolorze morskiej zieleni. Tapeta na ściance telewizyjnej i w przedpokoju odpowiada kolorystycznie tkaninie na narożniku. Biel, jasny popiel i ciemne drewno uzupełniają kompozycję. Całość bardzo dobrze komponuje się z białymi lampami Angel z kolekcji MAXLIGHT.

Loftowa łazienka z cegłąDuża łazienka utrzymana w loftowej stylistyce wykonana jest z białej cegły, grafitowego gresu o betonowej fakturze z firmy Keraben. Na podłodze śródziemnomorski motyw w odcieniach szarości na heksagonalnych płytkach. Łazienka zawiera też schowany za przesuwnymi drzwiami aneks gospodarczy z pralką. Szarości łazienki uzupełnia ciepły kolor płytki drewnopodobnej w kolorze jasnego dębu, z której zrobiony jest blat pod umywalkę.

Sypialnia główna urządzona jest nieco bardziej klasycznie, niż reszta mieszkania. Jasne kolory, miękkie tkaniny, ciepły kolor dębowej podłogi stwarzają przytulny nastrój pokoju. Przy sypialni jest też niewielka łazienka wykończona płytką w kolorze kremowego piaskowca i drewna z hiszpańskiej firmy Porcelanosa.Aida Amer Maxfliz

Druga sypialnia została zaplanowana tak, by mogła służyć zarówno za pokój dziecięcy, jak i dla dorosłych. Miękko obity tkaniną panel na ścianę daje oparcie dla dwóch łóżek. Można je zsunąć ze sobą i szafki nocne ustawić po bokach lub rozstawić tak, by tworzyły dwa oddzielne łóżka dla dzieci. Zabawna tapeta z flamingami na rowerach pochodzi z kolekcji Eijffinger.

 

Aida Amer - projektantka i doradca projektowy w salonie Maxfliz w Krakowie
e-mail: aida.amer@maxfliz.pl
tel.: +48 506 236 628