Nowoczesne płytki do salonu na ścianę. Na jakie się zdecydować?

Funkcjonalność płytek ściennych

Dlaczego warto zdecydować się na płytki ścienne do salonu? Powodów jest wiele. Choć nie stanowią one najpopularniejszego wykończenia ścian, z pewnością wyróżniają się ponadprzeciętną funkcjonalnością. Przykładowo, wykazują się one dużą odpornością na ubrudzenia. Jeżeli więc dojdzie do nieprzyjemnych incydentów (np. ze strony dzieci), łatwo je można wyczyścić. Co więcej, są one również odporne na zarysowania, dzięki czemu możesz mieć pewność, że długo Ci posłużą w doskonałym stanie. Istotne są również walory wizualne: salon z płytkami ściennymi prezentuje się nie tylko oryginalnie, ale i bardzo stylowo.

maxfliz-płytka-salon-niebieska.jpg [163.10 KB]

Nieszablonowa aranżacja wnętrza

Chcesz diametralnie odmienić wnętrze, ale masz już dość malowania ścian? Jeśli tak, płytki będą idealnym rozwiązaniem dla Ciebie. I choć jeszcze do niedawna kojarzyły się one z kuchniami i łazienkami oraz wszystkimi strefami narażonymi na wilgoć, ich gama zastosowań się ostatnio bardzo poszerzyła. Przebogaty wachlarz wzorów, formatów, tekstur i kolorów może wręcz przyprawiać o zawrót głowy. Cóż, okazuje się, że płytki ceramiczne mogą pełnić jednak nie tylko funkcję praktyczną, ale też dekoracyjną, i to również w salonach czy też sypialniach.

maxfliz-plytka-salon.jpg [2.26 MB]

Przykłady nowoczesnych płytek na ścianę

Jakie płytki ścienne cieszą się obecnie szczególnym zainteresowaniem? Na przykład modele imitujące beton, które świetnie sprawdzają się zwłaszcza w salonach nowoczesnych oraz industrialnych. Jeżeli chcesz, warto je dodatkowo wykorzystać na podłodze, aby stworzyć chłodny, betonowy total look. Takie rozwiązanie nie tylko sprawi, że wnętrze będzie emanowało wyjątkową aurą, ale i wizualnie się powiększy.

maxfliz-salon-beton-plytka.jpg [400.31 KB]

 

Nie można zapomnieć także o modnych płytkach strukturalnych, które zapewniają efekt trójwymiarowości na ścianie. Jeśli je na niej umieścisz, a następnie odpowiednio skierujesz strumień światła, Twój salon nabierze głębi i wyrazistości. Wystarczy płytki te zestawić z minimalistyczną komodą i geometrycznymi dodatkami, a całość nabierze nieco artystycznego charakteru.

maxfliz-plytka-zielona.jpg [394.19 KB]

 

Warto zwrócić uwagę również na płytki inspirowane drewnem. Jeżeli zależy Ci, aby wnieść do wnętrza nieco ciepła i przytulności, zdecydowanie warto się na nie zdecydować. Można je ułożyć w pionie lub poziomie – w obu przypadkach będą efektowną dekoracją ścienną. Niektóre ich modele są dodatkowo wzbogacone ażurowymi zdobieniami, co pozwoli Ci uzyskać jeszcze ciekawszy aranżacyjny rezultat.

maxfliz-salon-drewno.jpg [152.53 KB]

 

A może zależy Ci, aby do pokoju dziennego wprowadzić powiew luksusu i elegancji? Jeśli tak, rozważ wybór płytek imitujących granit lub marmur, np. w czarnym odcieniu, z wyraźnie zarysowanym, złotym żyłkowaniem. Pokryta w ten sposób ściana będzie z pewnością przykuwać spojrzenia. Doskonale zaprezentuje się również towarzystwie jasnych barw oraz geometrycznych, prostych brył mebli.

maxfliz-plytka-marmur.jpg [318.86 KB]

 

Pragniesz, aby Twój salon był naprawdę oryginalny? Cóż, jeśli tak, przyjrzyj się bliżej płytkom patchworkowym. Wzorzyste modele zdecydowanie polubią się za stonowanymi kolorami mebli. A może podoba Ci się industrialny klimat? Jeśli tak, w Twój gust świetnie wpiszą się płytki imitujące cegłę, które są jednocześnie dużo łatwiejsze w użytkowaniu niż same cegły.

maxfliz-plytka-cegielka.jpg [164.00 KB]