Niezwykła Hiszpania: Design, Architektura i Ekskluzywne Miejsca

Hiszpania - kraj pełen magii, kontrastów i niezwykłego piękna. Oprócz słynnych atrakcji turystycznych, jak Sagrada Familia w Barcelonie czy Alhambra w Grenadzie, istnieją również miejsca o niezwykłym uroku, które czekają na odkrycie. 

 

Zrzut ekranu 2023-06-15 150300.png [4.50 MB]

 

Jeśli jesteś miłośnikiem designu, architektury i ekskluzywnych miejsc, mamy dla Ciebie listę rekomendacji, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. To mniej znane turystycznie skarby, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia i zaprowadzą w magiczny świat wyjątkowego dizajnu. 

Zapraszamy Cię na wirtualną podróż po Hiszpanii, aby odkryć nieznane, ale niezwykle ciekawe miejsca, które kuszą swoim designem, architekturą i kreatywnością. Przygotuj się na niesamowite wrażenia. 

 

 1. Vinçon, Barcelona: To ikoniczne miejsce w Barcelonie, które oferuje szeroki wybór ekskluzywnych mebli, oświetlenia, akcesoriów domowych i przedmiotów dekoracyjnych. 

 2. El Capricho, Comillas: To jedno z najbardziej ekscentrycznych dzieł Antoniego Gaudíego. El Capricho to willa zbudowana w stylu modernistycznym, charakteryzująca się bogatymi kolorami, wzorami i ornamentami. 
 3. Restauracja Tickets, Barcelona: Kierowana przez słynnego kucharza Ferrana Adrià, ta ekskluzywna restauracja oferuje niezwykłe doświadczenie kulinarne, inspirujące się kreatywnością i nowatorskimi technikami kulinarnej sztuki molekularnej. 

 4. Casa de las Conchas, Salamanka: To piękny budynek w Salamance, którego fasada zdobią liczne muszle. Jest to przykład gotyckiego stylu z elementami renesansowymi. 

 5. Mercado de San Miguel, Madryt: Ten historyczny budynek jest jednym z najbardziej urokliwych rynków spożywczych w Madrycie. Można tu znaleźć różnorodne stoiska z wysokiej jakości produktami, a także degustować tradycyjne hiszpańskie przysmaki. 

  Zrzut ekranu 2023-06-16 101404.png [3.51 MB]
 6. Fundación Joan Miró, Barcelona: To muzeum sztuki poświęcone twórczości słynnego artysty Joana Miró. Muzeum posiada obszerną kolekcję jego dzieł, a także często organizuje wystawy czasowe. 

 7. La Carbonería to niezwykłe miejsce, które z pewnością przyciągnie uwagę miłośników kreatywności, designu i nietypowych przestrzeni. Ten wyjątkowy squat znajduje się w centrum miasta Meisjaca, w sercu Barcelony, i jest oazą dla artystów, twórców i pasjonatów alternatywnej kultury.  

  Zrzut ekranu 2023-06-16 102231.png [2.95 MB]
 8. Palacio de Cristal, Madryt: Ten szklany pawilon znajduje się w Parku Retiro w Madrycie. Zaprojektowany w stylu neoklasycznym, budynek jest często wykorzystywany do wystaw sztuki współczesnej. 

  Zrzut ekranu 2023-06-16 102436.png [3.22 MB]

 

 

Sprawdź hiszpański akcent w Maxfliz

 

 

Inalco - hiszpański wielki format płytek

Czytaj więcej