Najpiękniejsze miejsca i wnętrza we Włoszech

Włochy to kraj pełen niezwykle urokliwych zakątków, dlatego każdego roku przyciągają miliony turystów z całego świata. Gdzie najlepiej wybrać się na wycieczkę, sesję zdjęciową albo wymarzoną podróż poślubną? W tym artykule dowiesz się, jakie miejsca we Włoszech musisz koniecznie odwiedzić tego lata!

 

Bar Luce w Mediolanie

Masz ochotę zapomnieć o otaczającym Cię świecie i przenieść się do filmowej rzeczywistości? W Mediolanie jest to możliwe! Czeka na Ciebie kawiarnia z pyszną włoską kawą i z wnętrzem, które zaprojektował sam Wes Anderson! To miejsce zostało stworzone ze scenograficznym zacięciem. Tu każdy detal ma znaczenie – od kolorów ciast w gablotach po słoiki z cukierkami. Bar Luce jest niezwykle przestronny i utrzymany w pastelowych barwach. Oprócz oryginalnej aranżacji to miejsce wyróżnia również smak pysznych rogalików i świeżych kanapek.

Bar luce.jpg [99.39 KB]

fot: Petite Passport / źródło

 

Kościół Santa Maria Annunciata w Chiesa Rossa

Jednym z miejsc, które powinien odwiedzić każdy miłośnik designu oraz nowoczesnych rozwiązań, jest wnętrze świątyni Santa Maria Annunciata. Na szczególne uznanie zasługuje nowoczesna iluminacja świetlna stworzona przez Dana Flavina w 1997 roku. Połączenie odcieni niebieskiego, różowego, zielonego i żółtego światła ultrafioletowego podkreśla charakter wnętrza, jego głębię oraz detale architektoniczne zaprojektowane przez Giovanniego Muzio. Nie powinno więc dziwić, że to wnętrze przyciąga uwagę i wywołuje zachwyt u wielu turystów.

santa maria 2.jpg [614.64 KB]

fot: Yatzer / źródło

Castello di Rivoli

Miejsca światowego dziedzictwa UNESCO należą zawsze do tych, na które warto poświęcić swój czas. Jednym z nich jest Castello di Rivoli, czyli dawna rezydencja królewskiego rodu Sabaudii z XI wieku. Wnętrza te zachwycają przede wszystkim imponującymi ornamentami na całym sklepieniu. Dodatkowo odwiedzający to miejsce mogą zachwycać się stałą kolekcją dzieł sztuki współczesnej. Przykładem może być Novecento, czyli koń taksydermijny zawieszony pod sufitem przez Maurizio Cattelana. Duże wrażenie robi również wielkoformatowa geometryczna instalacja Daniela Burena La Cabane éclatée n. 3, travail situé.

castello di rivoli.jpg [840.28 KB]

fot: archdaily.com / źródło

Wnętrze Via Giuseppe Dezza 49

Jeżeli szukasz miejsca, w którym klasyczne rozwiązania przeplatają się z nowoczesnością oraz nieoczywistym zastosowaniem kolorów, z pewnością zachwyci Cię mediolańskie wnętrze Via Giuseppe Dezza 49. Jest to idealny przykład odważnego, włoskiego designu oraz wysokiej jakości. Na ścianach i podłogach pojawiają się żywe akcenty kolorystyczne w połączeniu z tradycyjnymi, klasycznymi materiałami, takimi jak marmur czy wapienna posadzka. Przestrzeń została zaprojektowana przez jednego z najwybitniejszych architektów: Gio Pontiego wraz z Antonio Fornarolim i Alberto Rossellim.

Karl_Korbitz_Entryways_Milan_Via_Morozzo-2000x1400.jpg [871.65 KB]

fot: surfacemag.com / źródło

Genua

Miejsce narodzin Krzysztofa Kolumba. Miasto ma długą historię nie tylko port morski i ośrodek handlowy, ale również jest niezwykle bogate pod względem architektonicznym. Stara część miasta składa się ze średniowiecznych alejek i pozostałości po pałacach z XV i XVII wieku, które zostały przekształcone w muzea oraz galerie sztuki.

Genua.jpg [313.52 KB]

fot: timeout.com / źródło

Bolonia

Miasto, które można nazwać dziełem sztuki, jest zróżnicowane pod względem architektury. Wzdłuż ulic historycznej części miasta ciągną się arkady, które nie tylko pełnią funkcję ochronną, ale są doskonałym przykładem zabytkowej architektury. Dzielnice zachodnie są znane ze średniowiecznych wież i długich portyków. Warto również zobaczyć najstarszy uniwersytet.

bolonia.jpg [381.82 KB]

fot: flickr / źródło