Najpiękniejsze kiermasze świąteczne na świecie. Zainspiruj się!

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia idą pełną parą. W wielu domach czuć już zapach pierników i słychać świąteczne piosenki i pastorałki. Jest to wyjątkowy czas, który każdy chce spędzić z najbliższymi. Nieodłącznym elementem świąt jest z pewnością piękna choinka. Chcemy dziś przedstawić kilka miejsc, w których drzewko od zawsze było, jest i zapewne w przyszłości — będzie wyjątkowe. Gdzie warto zawitać? Który kiermasz świąteczny zobaczyć, aby poczuć wyjątkowy, świąteczny czas?

Choinka w Nowym Jorku — jak zwykle duża i wyjątkowa

Któż z nas nie oglądał filmu "Kevin sam w Nowym Jorku". To właśnie w tej produkcji można było zobaczyć dużą, piękną choinkę, pod którą tytułowy bohater spotkał się ze swoją matką. Warto mieć na uwadze, że nie tylko ona była wyjątkowa. Choinka z Nowego Jorku rokrocznie zaskakuje. Ta, która została przystrojona 1 grudnia ma 24 metry wysokości. Zawisło na niej ponad 50 tysięcy różnokolorowych światełek. Na czubku drzewka zamontowano gwiazdę, którą pokrywa trzy miliony kryształków Swarovskiego.

NY-Jarmark-zakupy.jpg [368.42 KB]

Kiermasz-NY.jpg [533.26 KB]

Jarmarki Bożonarodzeniowe i choinka w Berlinie

Berlin jest prawdziwym zagłębiem jarmarków bożonarodzeniowych. Jednym z najbardziej fascynujących jest ten na Gendarmenmarkt. Można tutaj nie tylko nabyć rękodzieło, czy rozkoszować się kulinarnymi specjałami i grzanym winem. Na odwiedzających czekają także występy taneczne, muzyczne i teatralne.

Marzy Ci się piękna choinka w Berlinie? Wybierz się na jarmark bożonarodzeniowy w Gedächtnis-Kirche. Przybywających wita tutaj pięknie udekorowane drzewko z wieloma lampkami.

Jarmark w Niemczech.jpg [2.30 MB]

Kiermasz-Berlin.jpg [322.86 KB]

Kiermasze świąteczne w Budapeszcie

Czas Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że Budapeszt staje się przepięknym i magicznym miejscem. Na szczególną uwagę zasługuje wtedy bazylika Świętego Stefana, przy której nie tylko znajduje się wiele świątecznych kramów, ale także ogromna, efektowna choinka, która w Budapeszcie jest dla mieszkańców bardzo ważna.

Budapeszt-Jarmark.jpg [476.73 KB]

Kiermasz-Budapeszt.jpg [447.79 KB]

Jarmark świąteczny i choinka w Krakowie

Karków od lat zachwyca świąteczną atmosferą. Rokrocznie jarmark odbywa się tutaj na Rynku Głównym. Na odwiedzających czekają nie tylko kramy z domowymi specjałami, czy grzańcem galicyjskim, ale również Małopolski Korowód Kolędniczy. Nie zabraknie również przepięknej choinki, która w Krakowie zawsze wygląda wyjątkowo. Tegoroczna ma 15 metrów wysokości. Ozdobiono ją 26 tysiącami energooszczędnych światełek.

Jeżeli chcecie poczuć magię świąt i zainspirować się, jeśli jeszcze nie wystroiliście swoich domów, zaproponowane przez nas miejsca, z pewnością Wam w tym pomogą.

Kiermasz-Kraków.jpg [388.48 KB]