Maxfliz na Targach Cersaie 2022. Jak było w Bolonii?

Natura była główną inspiracją tegorocznych Targów Cersaie w Bolonii. Na 39. edycji nie mogło zabraknąć ekipy Maxfliz, która przywiozła dla Was mnóstwo inspiracji.

Ponad 90 tysięcy odwiedzających i ponad 600 wystawców pojawiło się podczas pięciu dni targów płytek ceramicznych i wyposażenia łazienek, które odbyły się od 26. do 30. września w Bolonii. I my mieliśmy okazję przyjrzeć się branży, podpatrzyć nowości i przywieźć dla Was garść rozwiązań, proponowanych przez międzynarodowych wystawców.

Najnowsze trendy wykończenia łazienek

Nie dało się nie zauważyć dużej ilości nawiązań do natury czy hasła przewodniego targów, czyli zrównoważonego rozwoju. Prym wiódł kolor zielony i beż. Wśród trendów spotkać można było odwzorowania naturalnych kamieni, tapetowe wzory oraz płytki inspirowane metalem. W tym roku mogliśmy spotkać wiele płytek dekoracyjnych o mniejszym formacie.

Co ważne, wiele producentów podkreślało skupienie się na technologii w procesie wytwarzania – tak, aby zyskać jeszcze lepsze parametry użytkowe, lepsze wykończenia i odwzorowania barw.

Wycieczki do fabryk producentów płytek

Odwiedziliśmy także naszych wiodących włoskich producentów: Ragno, Emil, Atlas Concorde, Mirage i Florim, gdzie mogliśmy przyjrzeć się dokładnie najnowszym propozycjom włoskich projektantów płytek.

Zainteresowani najnowszymi trendami? Zobaczcie naszą fotorelację!