Jaki syfon do brodzika wybrać?

Syfon do brodzika to istotna część instalacji wodno-kanalizacyjnej. Najważniejszą jego rolą jest odprowadzanie wody spod prysznica oraz zatrzymywanie nieprzyjemnych zapachów, które powstają w obrębie wspomnianej instalacji. Jaki syfon do brodzika wybrać, aby kąpiel w nim była maksymalnie przyjemna? Oto odpowiedź.

Jaki syfon do Brodzika  (1).jpg [149.25 KB]

Jaki syfon do brodzika będzie najlepszy? Średnica otworu i wysokość

Najważniejszym kryterium przy wyborze syfonu jest głębokość brodzika oraz średnica otworu odpływowego. Przede wszystkim syfon powinien być odpowiednio dopasowany do wysokości brodzika – zwykle ma on od 40 do ponad 100 mm, można go zatem idealnie dopasować do swoich potrzeb. Jeśli chodzi o średnicę otworu, zazwyczaj wynosi ona od 50 do 90 mm – wystarczy więc dopasować do niej odpowiedni model syfonu.

Jaki syfon do Brodzika  (1).png [194.78 KB]

 

Warto jednak zwrócić uwagę również na skuteczność odprowadzania wody – parametr ten zwykle podawany jest w litrach na minutę. Powinna być ona dostosowana do przepływu użytkowanej baterii – dzięki temu syfon efektywnie będzie odprowadzał nadmiar wody, przez co nie będzie dochodziło do jego przepełnienia.

Jaki syfon do Brodzika  (2).jpg [297.53 KB]

Jaki syfon do brodzika wybrać? Rodzaje syfonów

Obecnie szczególnie modne są dwa rodzaje syfonów: samooczyszczające oraz czyszczone od góry. Pierwszy ich typ wyposażony jest w specjalną konstrukcję, która zapobiega gromadzeniu się brudu. Dzięki niej dochodzi do regularnego przepłukiwania przewodów. Aby umyć syfon czyszczony od góry, trzeba z kolei go rozmontować, podnosząc część odpływu.