Jak zrobić obraz na ścianę z tapety?

Zastanawiasz się, jak stworzyć oryginalną dekorację do salonu? A może chcesz nadać unikalny charakter sypialni? Niezależnie od wnętrza, które chcesz odmienić, przypadnie Ci do gustu wyjątkowy obraz, wykonany z tapety. Doskonale wpisze się on przy okazji w aktualne trendy, związane z maksymalnym wykorzystaniem wszelkich zasobów.

Nettare-vis.jpg [295.69 KB]

Jak zrobić obraz na ścianę z tapety? Instrukcja krok po kroku

Poniżej opisujemy, jak zrobić obraz na ścianę z tapety.

1) Zacznij od wykonywania ramy obrazu. Zrób ją z listew ściennych bądź sztukaterii – dużo zależy od tego, jakimi materiałami w danym momencie dysponujesz. Aby wykonać ramę, skorzystaj ze skrzynki uciosowej do przycinania oraz ręcznej piłki, a także z kleju montażowego do listew, który zapewni trwałość w obszarach, w których listwy będą ze sobą połączone.

2) Przytnij listwy, tak aby miały odpowiednią długość. Użyj do tego piłki ściennej. Jeśli chodzi o sztukaterię, możesz ją ciąć pod kątem lub prosto, w zależności od tego, jak wolisz.

3) Tak powstałe boki ramy połącz ze sobą przy pomocy kleju montażowego. Gdy to zrobisz, połóż ramę na prostej powierzchni, w innym przypadku zespoi się ona nierówno. Następnie pozostaw całość do wyschnięcia na kilka godzin.

4) Następnie warto przystąpić do umieszczania tapety w ramie. Wytnij taki jej fragment, aby pokrywał się z szerokością oraz długością obrazu. Później całość naciągnij i przymocuj przy pomocy zszywek – pamiętaj, aby zrobić to od wewnętrznej strony oprawy.

tapeta-szukasz-inspiracji.jpg [457.76 KB]

Alternatywnie, zamiast listew możesz wykorzystać ramkę aluminiową ze szkłem. Co więcej, obrazy z tapety możesz umieść również w multiramie, która pomoże Ci stworzyć przepiękną galerię na ścianie. Ewentualnie, możesz też skorzystać z antyramy – dzięki niej także wyeksponujesz piękno obrazu. Pamiętaj, że doskonale on sprawdzi się np. na jednokolorowej ścianie znajdującej się naprzeciwko tej pokrytej tapetą – możesz powiesić go nie tylko solo, ale też w duecie czy tercecie, co jeszcze lepiej pozwoli Ci wykorzystać potencjał Twojego wnętrza.

czerwona-pion2.jpg [379.10 KB]