Jak urządzić w bloku mały salon ze stołem? Poradnik

Mały salon w bloku ze stołem nie jest najprostszy w aranżacji,. Nie oznacza to jednak, że takie wnętrze nie może być piękne i funkcjonalne – jak najbardziej może! Warto w tym celu zastosować jednak kilka trików. Jakich? O tym przeczytasz w tym artykule. 

Wybierz kształt i rodzaj stołu 

Jeśli jeszcze nie zainwestowałaś w stół, warto przemyśleć jego kształt. Najlepszą opcją w tym przypadku będzie model prostokątny lub kwadratowy. Taki mebel możesz z powodzeniem umieścić tuż przy ścianie, a wokół niego, z trzech stron ustawić kilka krzeseł. To świetne rozwiązanie zwłaszcza dla małych rodzin. W razie potrzeby możesz też taki stół przesunąć np. na środek pokoju. Dobrym rozwiązaniem będzie również ława rozkładana. 

Jak urządzić w bloku mały salon ze stołem (3).png [696.21 KB]

Wydziel strefy lub wprowadź jeden rodzaj podłogi 

Mały salon w bloku ze stołem często pełni funkcję jadalni, dlatego też warto prowizorycznie wydzielić w nim strefy, np. jadalniano-kuchenną oraz wypoczynkową. Jeżeli jednak te obszary się u Ciebie ze sobą przenikają, możesz jeden rodzaj podłogi wprowadzić we wszystkich strefach – w ten sposób wizualnie powiększysz całą przestrzeń. Zastanów się zatem, który aspekt jest dla Ciebie ważniejszy. 

Znajdź dodatkową przestrzeń na przechowywanie 

Aby mały salon w bloku ze stołem odpowiednio spełniał swoją funkcję, należy pomysłowo podejść do kwestii przechowywania rzeczy. Warto zadbać zatem, aby znalazło się w pomieszczeniu wiele praktycznych schowków. Przykładowo, świetnie sprawdzą się tutaj stoliki z koszykiem pod blatem, otwierane pufy czy też wiszące regały.  

Jak urządzić w bloku mały salon ze stołem (1).png [344.04 KB]

Zwróć uwagę na piony 

Pragniesz wizualnie podwyższyć sufit? Jeśli tak, zwróć uwagę na piony – wszystko, co zostanie ustawione w taki sposób, sprawi, że strop będzie wydawał się wyższy, a wzrok będzie kierował się bardziej ku górze. Aby uzyskać ten efekt, możesz np. umieścić w salonie specjalne linki, po których będzie się pięła Twoja roślina. Możesz też powiesić zasłony udekorowane pionowymi pasami – będą one pełnić tę samą funkcję, a przy okazji pięknie udekorują mieszkanie. 

Jak urządzić w bloku mały salon ze stołem (4).png [146.39 KB]