Jak urządzić sypialnię? 3 najważniejsze zasady

Jak urządzić sypialnię? Cóż, kiedy stajemy w obliczu tego zadania, niejednokrotnie mamy mętlik w głowie. Oczywiście, nie ma jednego przepisu na idealne wnętrze, ale istnieją zasady, które pomogą Ci je zaaranżować. W tym artykule opisujemy trzy najważniejsze, o których zdecydowanie warto pamiętać. W końcu sypialnię mamy tylko jedną! Oto one.

1) Wybierz wygodne łóżko

Centrum każdej sypialni stanowi łóżko, które powinno być możliwie jak najbardziej komfortowe. To nie zachcianka, tylko wymóg – niewygodny materac może negatywnie wpłynąć na zdrowie kręgosłupa. Ważne jest również jego usytuowanie – najlepiej, jeśli dostęp do niego będzie ze wszystkich trzech stron.

0C1A7740 (Large).jpg [264.14 KB]

2) Dobierz łagodne kolory

Wiadomo, każdy z nas ma inny gust, jednak przy aranżacji sypialni warto zrezygnować z tych szczególnie pobudzających kolorów. Zamiast nich warto wybrać barwy sprzyjające relaksowi i wyciszeniu. Dobrym rozwiązaniem będą beże, szarości, pastele, odcienie czekolady i karmelu. W mniejszych sypialniach zdecydowanie lepiej sprawdzą się kolory jaśniejsze, w większych natomiast można pokusić się również o ciemniejsze.

174A3910.jpg [252.30 KB]

3) Zadbaj o wiele źródeł światła

W sypialni zadbaj o wiele źródeł światła. Uwzględnij w niej nie tylko oświetlenie sufitowe, ale też lampki nocne, które wykreują we wnętrzu kameralny nastrój. Jeśli istnieje taka potrzeba, warto zadbać również o lampki do czytania, czyli klasyczne oświetlenie punktowe. Świetnie w tej roli sprawdzą się np. stylowe kinkiety, których światło skierowane jest w dół.

Do odważnych świat należy — sypialnia w charakterystycznych kolorach (2).jpg [370.22 KB]