Jak odświeżyć płytki podłogowe?

Choć na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych materiałów wykończeniowych, płytki podłogowe nie tracą na popularności. Jest to materiał bardzo często wybierany do wykańczania wnętrz, szczególnie tych bardziej wymagających. Nic w tym dziwnego, ponieważ płytki nie wymagają konserwacji, łatwo utrzymać je w czystości, a do tego na rynku dostępnych jest wiele wzorów, dzięki czemu użytkownik może dopasować wnętrze do swoich potrzeb. Przychodzi jednak czas, kiedy wybrane modele przestają być modne lub nudzą się właścicielom. Co wtedy zrobić? Skuwać i kłaść nowe? Jest to rozwiązanie, od którego coraz częściej się odchodzi. Okazuje się bowiem, że płytki podłogowe można z powodzeniem odświeżyć. Jak to zrobić, aby ponownie były piękne? Wątpliwości rozwiewamy w naszym artykule.

płytka_gresowa_46.jpg [185.00 KB]

W jaki sposób prawidłowo odnowić płytki podłogowe?

Aby płytki podłogowe przez wiele lat prezentowały się bez zarzutu, warto tuż po ich położeniu odpowiednio je zaimpregnować. Chcąc odświeżyć ten element wystroju wnętrza, dobrze jest ten zabieg powtarzać regularnie.

Jak odswiezyc plytki podlogowe.jpg [167.58 KB]

Jeżeli znudził Ci się wygląd Twojego gresu, jednak nie chcesz go wymieniać na nowy, możesz bez problemu pomalować go na wybrany kolor. Na rynku funkcjonuje obecnie wiele specjalistycznych farb, które sprawiają, że płytki podłogowe dostają drugie życie. Odpowiedni skład tego typu farb sprawia, że są one w stanie doskonale i trwale pokryć nawet bardzo zniszczone i wytarte płytki. Warto wziąć tę opcję pod uwagę, jeśli chce się odnowić i odświeżyć wnętrze, a jednocześnie zaoszczędzić na generalnym remoncie. Warto wybrać malowanie płytek szczególnie jeśli chcesz jedynie zmienić aranżację. Jeśli płytki są już mocno sfatygowane, trzeba będzie pomyśleć o ich wymianie.

płytka-gresowa-marmur-crema-beżowy-60-120-połysk-GCPA612CRP (2).jpeg [208.40 KB]