Inspiracja jest wszystkim - zobacz wnętrze zaprojektowane zgodnie z kolorystyką pupila!

Dom dla psa

Niektóre rzeczy, znajdujące się w naszym otoczeniu, wydają się tak oczywiste, że nie bierzemy w ogóle pod uwagę, że kiedyś mogło ich po prostu nie być. Łóżko, nóż czy wanna – to tylko początek listy przedmiotów, które, w powszechnej opinii, istniały od zawsze. Tymczasem wszystko ma swój początek.

Harmonijne wnętrze można zaprojektować na wiele sposobów. Ilu jest projektantów tyle pomysłów, każdy piękny, każdy wysmakowany, każdy oryginalny. Czarek poszedł o krok naprzód, przez przypadek wyprzedził konkurencję w sposób tyleż ciekawy co... wzruszający. Zaprojektował bowiem wnętrze, które idealnie komponuje się z najbardziej ruchliwym mieszkańcem domu – z psem w typie owczarka niemieckiego. I tak powstał dom, choć nowoczesny, pełen otwartych przestrzeni, prostych, przecinających się linii i brył, to jednocześnie przytulny, ciepły i harmonijny w swoim nietypowym podejściu do wnętrza stworzonego dla ludzi i psa.

Kuchnia pod schodamiDominuje tu, jak widać, kolorystyka szarości i grafitów spleciona z drewnianymi elementami o bogatym usłojeniu. Z jednej strony nowocześnie i przestrzennie, z drugiej – klasycznie i przytulnie.

W salonie o pierwszeństwo ściga się ogromny, modułowy narożnik z miękkimi siedziskami z imponującą biblioteczką na narożnych ścianach. Wyznaczają one granice pomiędzy salonem a jadalnią oraz kuchnią. Okna, które sięgają od podłogi aż do sufitu, powiększają optycznie przestrzeń, dodając jej lekkości i światła.

Kuchnia, oddzielona od salonu zarówno wyspą jak i schodami na piętro, jest bardzo nowoczesną i doskonale zorganizowaną przestrzenią. Tu oczywiście również dominują szarości, gdzieniegdzie tylko przełamane akcentem ciepłego drewna.

łazienka na poddaszuW sypialni Cezary nie postawił na szarość – tu zdecydowanie dominuje drewno, z jego ciepłym charakterem. Nie oznacza to jednak, że szarość nie zagościła tu w ogóle – wygodne, tapicerowane łóżko o nowoczesnej bryle, jest tego najlepszym dowodem. Zastosowanie ogromnego lustra dodało sypialni przestrzeni i nowoczesnego charakteru.

W przy sypialnianej łazience natomiast trudno określić, który kolor wziął górę – wydaje się, że zarówno płytek imitujących drewno, jak i szarych gresów jest tu po równo. Intrygujący kształt łazienki, i idący za tym oryginalny projekt, został wymuszony przez dwuspadową konstrukcję dachu. Ciekawie zaprojektowana została lustrzana szafka, umieszczona nad systemem podwieszania toalety – to doskonałe wykorzystanie miejsca i optyczne powiększenie małej łazienki.

Projekt:
Cezary Konopko
www.ckarchitektura.pl


Za realizację odpowiedzialna jest Strefa Architekta Maxfliz Kraków:
tel: +48 12 211 21 30
e-mail: strefa.architekta@max-fliz.pl