FIAM Italia, czyli kilka dekad innowacyjnych projektów ze szkła

 

Fiam Italia_Maxfliz_Meble ze szkła_01.jpg [1.06 MB]

 

Czy można połączyć tradycję z innowacją, a rękodzieło z aktualnymi trendami? Jak się okazuje: jak najbardziej. Najlepszym tego dowodem są wykonane z eleganckiego szkła meble FIAM Italia. Designerskie stoliki kawowe, krzesła i biurka stanowią nie lada inspirację dla wielu współczesnych artystów. A do tego doskonale odnajdują się w domu i w… trybie home office.

Szkło od tysięcy lat nas inspiruje. Początkowo było ono wykorzystywane do wyrobu broni, biżuterii oraz przedmiotów dekoracyjnych, dziś – jest wdzięcznym materiałem także do tworzenia mebli. Nic więc dziwnego, że zainspirowało ono założyciela FIAM Italia, włoskiej firmy, zajmującej się projektowaniem oraz produkcją mebli z giętego szkła. To właśnie on sprawił, że tworzywo to stało się nie tylko fantastycznym dodatkiem do mebli, ale – przede wszystkim – głównym bohaterem jego kolekcji.

 

 

Historia FIAM Italia

Historia FIAM Italia sięga 1973 roku, kiedy to jej założyciel, Vittorio Livi zaprojektował swój pierwszy produkt – pufę Onda. Właściwościami i możliwościami szkła zafascynował się on jednak już dużo wcześniej, bo w latach młodzieńczych. Odkrył on wówczas, że jest to materiał szlachetny, ekologiczny, a jednocześnie: niesamowicie uniwersalny. Zauważył przy tym, że szkło bardzo rzadko wykorzystywane jest w produkcji mebli i postanowił to zmienić.

Wraz z rozwojem firmy, Vittorio Livi zaczął inwestować w różnego rodzaju, innowacyjne technologie – dzięki temu przedsiębiorstwo stało się nie tylko liderem branży, ale i zapewniło projektantom możliwość kształtowania szkła w taki sposób, jaki był wcześniej zupełnie niemożliwy. Od niemal pięciu dekad zaawansowanym technologiom towarzyszy jednak również miłość do sztuki oraz pasja, które pozwalają podejmować coraz to ambitniejsze wyzwania.

Oferta firmy FIAM Italia składa się w dużym stopniu z rękodzieła, które tworzą tacy artyści, jak m.in. Philippe Starck czy Ron Arad. To dzięki nim powstał słynny stolik kawowy FIAM Italia Knox – mebel przełamujący wszelkie konwencje, wykonany ze stopionego szkła o grubości 10 mm, z wydrążonymi, posrebrzanymi elementami.

Inna projektantka, Ciri Boeri, zasłynęła za sprawą swojego designerskiego krzesło Ghost Chair – pracowała nad nim wiele lat, szukając odpowiednich materiałów i technologii, które umożliwiły ukształtowanie go w taki, a nie inny sposób i stworzenie czegoś, co wcześniej było w ogóle niemożliwe. Jej ogromna wyobraźnia w połączeniu z dużymi umiejętnościami oraz zaawansowanym technologiami sprawiły, że krzesło Ghost można było oglądać aż w 25 muzeach na całym świecie. Jego ponadczasowy design jest absolutnie odporny na próbę czasu iorazzmieniające się mody.

FIAM Italia zajmuje się również produkcją mebli dla hoteli, kurortów, pensjonatów, gabinetów SPA, a nawet dla branży medycznej. Przedsiębiorstwo zdobyło również wiele nagród, które cenione są na całym globie. Ważne jest również to, że firma dba o naszą planetę: posiada wszelkie certyfikaty, świadczące o jej minimalnym wpływie na środowisko.

 

 

Oferta dedykowana osobom pracującym zdalnie

FIAM Italia przygotowała ostatnio specjalną ofertę dla osób, które pracują z domu. Jej projektanci wychodzą z założenia, że codzienna praca również wymaga piękna i stylu. Oferta obejmuje zatem przydatne do pracy, a jednocześnie stylowe, szklane biurka o różnych kształtach oraz rozmiarach. Urządzając domowe biuro, warto jednak zadbać również o inne elementy, takie jak krzesło, a nawet lustro czy konsolę – to zależy już tylko od Twoich potrzeb i upodobań. Sprawdź ofertę Maxfliz i dowiedz się więcej.