Eleganckie płytki w naturalnym wydaniu. O włoskiej marce Ragno

Ragno to włoska firma, stanowiąca synonim piękna, innowacyjności i kreatywności. Zajmuje się produkcją płytek ceramicznych, o zróżnicowanym wyglądzie i zastosowaniu. Ze względu na bogatą ofertę i dbałość o każdy detal, znana jest dziś niemal na całym globie. Do tego działa od przeszło siedmiu dekad, promując włoski styl w najlepszym wydaniu.

W szerokiej gamie produktów firmy Ragno można znaleźć płytki o rozmaitych kolorach, fakturach oraz surowcach, z jakich zostały wykonane. Ich wspólnym mianownikiem jest oryginalność oraz subtelna elegancja. Czasem przybierają one kształt plastra miodu, innym razem – formę drewnianej deski o ciepłym odcieniu, z wyraźnie zarysowanymi sękami. W przypadku niektórych płytek odzwierciedlają one nawet piękno prawdziwego marmuru. Wysublimowane odcienie, naturalny wygląd i eleganckie wykończenie płytek Ragno zawsze wprowadzają do wnętrz styl i elegancję.

maxfliz-plytki-ragno.jpg [112.20 KB]

Historia marki Ragno

Firma Ragno założona została w 1949 roku, we włoskiej dzielnicy ceramicznej Sassuolo, w prowincji Modena. Szybko stała się tam najważniejszym producentem płytek ceramicznych. Innowacyjność, dążenie do piękna i nieustanny rozwój technologiczny sprawiły, że firma ewoluowała i wciąż ewoluuje. Wysokie walory wizualne połączone z nowatorstwem oraz włoskim know-how sprawiły, że oferta firmy Ragno zaczęła trafiać w gusta najbardziej wymagających klientów.

W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych firma rozpoczęła produkcję szklanych płytek na rynek krajowy oraz międzynarodowy. Niedługo później firma nieco zmieniła strategię, a jej produkty stały się bardziej zorientowane na wymagania klientów. Dzięki temu marka do dziś proponuje niezawodne rozwiązania, które wpisują się w aktualne trendy. Obecnie należy także do grupy Marazzi, która należy do czołówki przedsiębiorstw produkujących największą liczbę płytek ceramicznych rocznie.

plytki-ragno-maxfliz.jpg [211.97 KB]

Bogata oferta włoskiej firmy

Ragno szybko dostosowuje się do zmian we współczesnej architekturze, proponując produkty, które idealnie wpisują się w potrzeby klientów. W tym momencie oferuje nie tylko płytki podłogowe i ścienne, płytki tarasowe, techniczne czy łazienkowe. W jej katalogu można znaleźć płytki stworzone w technologii monoporosa oraz elegnackie, szklane mozaiki. Kompleksowe rozwiązania Ragno oferuje również w przypadku dużych projektów architektonicznych oraz przestrzeni publicznych, proponując produkty „szyte na miarę”.

Warto wiedzieć, że to właśnie marka Ragno zaproponowała rewolucyjne spojrzenie na przestrzeń łazienkową, jako na miejsce pełne inspiracji, łączące funkcjonalność z nowoczesnym designem. Miejsce to, do pewnego czasu pomijane przez architektów i projektantów, stało się przestrzenią, w której nie tylko wykonuje się podstawowe zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne, ale poprzez którą można – tak naprawdę – wyrazić swój gust i styl.

ragno-plytki-w-maxfliz.jpg [107.28 KB]

Płytki Ragno dostępne są dziś w wielu kolekcjach. Poniżej wymieniamy te najważniejsze.


Ragno Bistrot – to jedna z najbardziej zjawiskowych kolekcji płytek, inspirowanych pięknem marmuru. Zadbano w niej nawet o efektowną strukturę, a także bogactwo i różnorodność kształtów oraz kolorów. Jednym z kluczowych produktów są tutaj płytki Ragno Bistrot Calacatta Michelangelo Glossy.
Ragno Maiora – to modele imitujące naturalny wygląd marmuru, w rozmiarze XXL. Dużą ich zaletą jest to, że można w dowolny sposób je ciąć oraz kształtować, a także tworzyć w nich różne otwory. Wśród nich wyróżniają się płytki ceramiczne Ragno Emperador, które nawiązują do kolorów ziemi oraz posiadają charakterystyczne, metaliczne użylenia, nadające całości dynamiki. Klasyczny marmur przypomina tutaj z wyglądu inne, również popularne płytki Ragno Calacatta Oro.
Ragno Woodtale – to płytki przypominające drewno, zarówno pod względem koloru, jak i struktury. Są to modele matowe, wykonane z kamionki porcelanowej. Można je układać zarówno poziomo (na podłogach), jak i pionowo (na ścianach). Dostępne są w pięciu odcieniach: Betulla, Miele, Nocciola, Quercia oraz Noce.
Ragno Woodmania – to kolekcja, w której płytki znakomicie oddają właściwości drewna. Dają one mnóstwo możliwości aranżacyjnych, a jednocześnie są odporne na wilgoć i detergenty. Największą popularnością cieszą się płytki naśladujące drewno postarzane oraz bielone. Podobnie jak i w kolekcji Woodtale, występują w pięciu różnych kolorach.
Ragno Woodcradt – to jedna z najbardziej prestiżowych kolekcji marki Ragno, również inspirowana pięknem drewnianych desek. Z powodzeniem płytki te można zastosować w salonie, kuchni, łazience, jak również i na samym tarasie.
Ragno Woodchoice – to płytki gresowe, które łączą nowoczesność z inspiracjami tradycją. Pozwalają one na ułożenie parkietu w jodełkę, cegiełkę, mijankę bądź też kwadraty. Płytki są utrzymane w macie i wykazują się dużą odpornością na mrozy. Ze względu na bardzo dużą wytrzymałość, dobrze odnajdą się w duecie z ogrzewaniem podłogowym.
Ragno Realstone Quarzite – to płytki, które odtwarzają wygląd trzech różnych rodzajów kamienia naturalnego. Wprowadzają do wnętrza piękno, luksus i elegancję. Można z nich korzystać zarówno w bardziej klasycznych, jak i nowoczesnych połączeniach.
Ragno Creek – płytki t wyróżniają się naturalnym efektem kamienia. Posiadają strukturalne powierzchnie, niektóre z nich tworzą również interesujący efekt 3D. W kolekcji znajdują się również mozaiki i dekory, które mogą jeszcze bardziej uatrakcyjnić powierzchnie ścienne oraz podłoże.
Ragno Patina – to porcelanowy gres z efektem woskowania. Dzięki niejednorodnej strukturze może przypominać miejscami opalizujące błyski metalu lub stylową terakotę. Doskonale nadaje się do dużych przestrzeni, tworząc powierzchnię o zróżnicowanych odcieniach.
Ragno Ottocento – są to płytki, które można wykorzystać na bardzo różnych powierzchniach: ścianach łazienkowych lub kuchennych, podłogach, a nawet jako wykończenie blatów. Wśród nich dostępnych jest kilka dekorów, zarówno w ciepłych, jak i chłodnych kolorach, które pozwalają na bardzo oryginalne i świeże połączenia.

Inspiracje prosto z natury

Ragno podkreśla w swoich projektach nieustanną inspirację naturą. Dzięki temu płytki ścienne, szklane mozaiki oraz płytki gresowe są uniwersalne i ponadczasowe. Wyglądem naśladują one drewno, beton lub kamień naturalny, dlatego też z powodzeniem mogą one zastąpić zarówno okładziny kamienne, jak i naturalne deski. Ważne jest jednak to, że każda z nich posiada nieregularną powierzchnię, dzięki czemu jeszcze bardziej przypomina oryginał – aby się o tym przekonać, wystarczy delikatnie ja dotknąć.

ragno-plytki-maxfliz.jpg [244.34 KB]

Z miłości do planety

Firma, która ma swoje korzenie we Włoszech, czerpie garściami ze śródziemnomorskiej tradycji. Przykładowo, inspiracje czerpie z wykorzystywanej tam od wieków majoliki i terakoty, jednak nadaje im nieco bardziej nowoczesnego charakteru. Zaawansowane technologie produkcji idą tu w parze z wielkim wyczuciem odnośnie panujących aktualnie trendów.


Wszystkie osoby, którym szczególnie zależy na dobru naszej planety, zainteresuje to, iż Ragno bardzo świadomie podchodzi do kwestii ochrony środowiska naturalnego. Firma prowadzi przemyślaną politykę dotyczącą wykorzystywania zasobów naturalnych, dba również o minimalizowanie zużycia energii. Jest to możliwe dzięki temu, że inwestuje ona w systemy, które pozwalają na ponowne wykorzystanie odpadów i wody w cyklu produkcyjnym.