Design z drewna nie musi być nudny. Ziemann, czyli polska marka powstała z miłości do drewna.

 

Glowne_Zimann_04.jpg [876.24 KB]

 

Świadomość ekologiczna z roku na rok rośnie, dlatego konsumenci coraz chętniej sięgają po produkty przyjazne dla środowiska. Trendy w designie zmieniają się, ale do drewna wraca się stale. Projekty wykorzystujące walory użytkowe drewna to wciąż jeden z najważniejszych trendów we współczesnym wzornictwie. Meble i dodatki z drewna idealnie wkomponowują się do mieszkań w każdym stylu. Przedstawiamy markę Ziemann Home Decor. To marka produkująca luksusowe meble z naturalnego drewna. Jak twierdzą jej założyciele, to właśnie poprzez ten materiał możemy wyrazić siebie, własne pasje i inspiracje sztuką, naturą oraz kulturą. Ze względu jednak na to, że każdy z nas jest inny, marka zaprojektowała wiele wyrafinowanych kolekcji mebli, które idealnie dopasują się do różnych gustów i aranżacji – każda z nich inspirowana jest innym stylem.

Marka Ziemannn stawia, przed wszystkim, na meble z naturalnego dębu oraz orzecha amerykańskiego. Dąb to szlachetne drewno słynące z trwałości i bardzo dużej wytrzymałości. Piękne w swojej prostocie, jest również odporne na odbarwienia. Doskonale sprawdza się m.in. w nowoczesnych wnętrzach. Orzech to z kolei ekskluzywne drewno o wysokich walorach estetycznych, a wykonywane z niego meble cechują się bardzo atrakcyjnym wyglądem.

 

Glowne_Zimann_02.JPG [774.55 KB]

 

Polska marka Ziemann

Dla wielu osób zaskoczeniem może być fakt, że marka Ziemann powstała w Gdyni i to właśnie w Polsce produkowane są jej meble. Posiada ona własny tartak, suszarnię drewna oraz zakład produkcyjny, dzięki czemu nie musi korzystać z pomocy podwykonawców.
Twórcy firmy uczestniczą na każdym etapie produkcji mebla, dzięki czemu mają nad nim pełną kontrolę. Pomaga im w tym własny park technologiczny, jednak każdy mebel poddawany jest manualnemu wykończeniu. W marce Ziemann ważny jest również staranny dobór tkanin i innych detali. Dzięki temu powstają meble najwyższej jakości , o wyjątkowej precyzji wykonania. W procesie ich tworzenia biorą udział również m.in. projektanci, tapicerzy oraz stolarze.

 

Glowne_Zimann_01.JPG [671.40 KB]

 

Wyrafinowane kolekcje Ziemann

Ziemann Home Decor zaprojektowało do tej pory dziesięć kolekcji. Oto one.

 • Amaranth
  Meble inspirowane estetyką skandynawską, wyróżniające się prostą formą, lekko zaokrąglonymi krawędziami oraz stożkowymi, ukośnymi nóżkami. Niektóre z nich wyposażone dodatkowo zostały w mechanizm „push-to-open”, dzięki czemu możliwy był do uzyskania efekt całkowicie gładkich frontów. Osoby, które wolą tradycyjny sposób otwierania mebli, mogą wybrać jednak również wariant z chromowanymi uchwytami.

 

Amaranth.JPG [843.13 KB]

 

 • Dunn
  Dunn to kolekcja, w której akcent został położony na funkcjonalny minimalizm, a jej stylistyka nawiązuje do duńskich mebli z lat sześćdziesiątych, poprzez takie elementy, jak: ukośne nóżki, geometryczną bryłę czy także brak uchwytów – w tym przypadku również wykorzystano mechanizm „push-to-open”. Oko przyciągają jednak zwłaszcza oryginalne komody z mozaikowymi frontami.

 

Dunn.JPG [810.00 KB]

 

 • Ane
  Meble inspirowane szwedzkim stylem gustawiańskim. Ich wizytówką jest rama z dekoracją przypominającą warkocz. Przy samych krawędziach znajduje się również dekor z motywem kwiatowym. Ponadto, meble dostępne są w kolorze naturalnego drewna, białym lub oliwkowym, z efektem przecierki lub bez.

 

Ane.JPG [712.19 KB]

 

 • Bugsy
  Kolekcja inspirowana ideami Bauhausu, skoncentrowano się w niej na funkcjonalności mebli
  oraz trwałych, klasycznych materiałach. Prostota, geometria oraz odpowiednio utrzymane proporcje to kolejne cechy tej kolekcji. Olejowane drewno łączy się tu z metalowymi nóżkami i uchwytami, tworząc całość, która prezentuje się dostojnie i elegancko.

 

Bugsy.JPG [749.80 KB]

 

 • Décor
  Marka Ziemann zadbała również o meble przeznaczone dla miłośników art deco. Te z linii Décor stanowią unikalne połączenie frezowanego drewna i stylowego mosiądzu, dzięki któremu zyskują wytworny i elegancki charakter. Sporą część kolekcji stanowią sofy i łóżka, które dają możliwość indywidualnego doboru tkanin.

 

decor.JPG [734.47 KB]

 

 • Geo
  Geo to kolekcja, której cechą szczególną jest oryginalna intarsja, tworząca piękny, geometryczny wzór
  na powierzchni pojedynczych szuflad. Meble cechują się również kontrastowym zestawieniem barw oraz prostymi liniami. Same ich szuflady otwierają się przy pomocy wyżej już wspomnianego mechanizmu „push-to-open”.

 

geo.JPG [749.44 KB]

 

 • Muzo
  Muzo to meble wyróżniające się klasyczną elegancją. Inspirację stanowiły dla nich delikatne, harmonijne linie instrumentów. Wykorzystano tutaj, zamiast dębu i orzecha amerykańskiego, szlachetne drewno czereśniowe oraz marmur. Niektóre meble częściowo wykończone zostały w odcieniach klasycznej czerni.

 

muzo.JPG [795.96 KB]

 

 • Narn
  Kolekcja wykonana w całości z drewna orzechowego, inspirowana stylem XIX-wiecznych mebli francuskich.
  Charakterystyczne są dla niej toczone nogi z serpentynową podstawą. W skład kolekcji wchodzą nie tylko standardowe meble, ale i te rzadko dziś spotykane, jak np. bieliźniarka.

 

narn.JPG [762.63 KB]

 

 • Riddle
  To bardzo oryginalna kolekcja, składająca się wyłącznie z sześciu modułów, z których można samodzielnie zaprojektować np. sporej wielkości regał czy też stolik nocny. W zależności od Twoich potrzeb, meble mogą być wyposażone w szuflady, przegródki, wysuwane przekładki, drzwiczki lub posiadać otwartą, pojemną wnękę. Do łączenia poszczególnych elementów wystarczy zaledwie jedna śrubka.

 

Riddle.JPG [786.08 KB]

 

 • Urdi
  Kolekcja inspirowana stylem prowansalskim, składająca się z jasnych mebli. Na frontach witryn pojawiają się piękne, geometryczne szprosy, które dodają im lekkości i charakteru. Kolejnymi elementami, które zasługują na uwagę, są frezowane wieńce górne, również charakterystyczne dla estetyki prowansalskiej.

 

Urdi.JPG [791.97 KB]