Co zamiast płytek pod prysznicem? Sprawdzone zamienniki

Płytki ceramiczne wciąż królują w wielu łazienkach. Na rynku istnieje jednak wiele rozwiązań, które z powodzeniem mogą je zastąpić, a przy okazji – zapewnić jeszcze lepszy efekt. Doskonale sprawdzają one się w specyficznych warunkach, a czasem prezentują się o wiele lepiej. Na jakie materiały warto zatem zwrócić uwagę? Oto kilka naszych propozycji.

Kamień

Kamień naturalny to materiał wręcz stworzony do wykończenia łazienki. Wyróżnia się odpornością na działanie wody. Co więcej, jest on niezwykle elegancki i wnosi do wielu wnętrz powiew luksusu. Aby jednak dobrze spełniał swoje zadanie, należy go wcześniej wypolerować i zaimpregnować.

Co zamiast płytek pod prysznicem Sprawdzone zamienniki (6).jpg [353.19 KB]

Beton architektoniczny

Zależy Ci na uzyskaniu nowoczesnego efektu? Jeśli tak, przypadnie Ci do gustu beton architektoniczny. To materiał, który również doskonale sprawdza się wszędzie tam, gdzie panuje duża wilgotność. Świetnie zda egzamin zarówno na ścianach, jak i w roli obudów wanien czy blatów.

Co zamiast płytek pod prysznicem Sprawdzone zamienniki (5).jpg [497.75 KB]

Tapeta

Płytki w łazience znakomicie zastąpi również tapeta, która przy okazji zamaskuje różne defekty na ścianach. W tym przypadku dobrym wyborem będą jednak tapety winylowe lub wykonane z włókna szklanego. Ważne również, aby zastosować przy ich aplikacji klej wodoodporny.

Co zamiast płytek pod prysznicem Sprawdzone zamienniki (8).jpg [114.33 KB]

Co zamiast płytek pod prysznicem Sprawdzone zamienniki (3).jpg [683.47 KB]

Farba

Alternatywą dla płytek może być również farba, która – jeśli jest przeznaczona właśnie do łazienek – zawiera w składzie specjalne formuły zabezpieczające powierzchnię przed wilgocią. Dużym jej atutem jest to, iż jest ona dostępna w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu bez problemu dopasujesz ją do stylu łazienki.

Co zamiast płytek pod prysznicem Sprawdzone zamienniki (2).jpg [211.77 KB]