Co postawić na komodzie? Jakie ozdoby wybrać?

Dekoracja komody bywa sporym wyzwaniem. Porcelanowe słoniki, które do dziś często goszczą na blatach, już dawno odeszły do lamusa – podobnie zresztą jak figurki aniołków. Tymczasem odpowiednie dekoracje potrafią wnieść do wnętrz sporo przytulności. Jakie ozdoby są teraz modne i które z nich będą najbardziej cieszyły oko? Poniżej znajdziesz kilka propozycji

Co postawić na komodzie - head.png [283.64 KB]

Kolorowe lub zielone kwiaty 

Wiele trendów przemija, ale kwiaty zawsze są modne. Wspaniale na komodzie prezentują się m.in. jaskry, róże czy też lewkonie, które najlepiej umieścić w szklanym wazonie. Doskonale sprawdzają się na co dzień również klasyczne, zielone rośliny, które stanowią ukojenie dla naszych oczu, a przy okazji produkują tlen i oczyszczają powietrze we wnętrzach. Urokliwe pnącza czy liście eukaliptusa znakomicie dopełniają przestrzeń salonu czy sypialni, wystarczy umieścić je np. w glinianej doniczce. Warto dodać, że jeszcze do niedawna sztuczna roślinność kojarzyła się głównie z kiczem, dziś również i ona święci tryumfy w naszych mieszkaniach – jeśli nie masz ręki do kwiatów, warto znaleźć miejsce np. na imitację bluszcza, sukulentów czy też bambusa. 

Co postawić na komodzie (2).png [421.69 KB]

Nastrojowe świeczki 

Romantyczny nastrój we wnętrzu wykreują wyeksponowane na komodzie świeczki, które przy okazji pięknie rozświetlą wnętrze. Jeśli zestawisz je ze sobą w większej ilości, stworzysz kompozycję, która będzie miła dla oka - zarówno w stylu skandynawskim, jak i glamour. Przykładowo, świeczki o różnej wielkości możesz ustawić na tacy lub w eleganckiej misie. Całość możesz ozdobić dodatkowo nasionami kwiatów lub odrobiną żwirku, a także  pomalować je sprayem na złoto lub srebrno. Uzyskasz w ten sposób bardzo efektowną dekorację i to niskim kosztem! 

Co postawić na komodzie.png [202.43 KB]

Rodzinne fotografie lub artystyczne zdjęcia 

Blat komody to również idealne miejsce na rodzinne fotografie, np. z wakacyjnych wyjazdów. Tego typu pamiątki mają wartość sentymentalną, a wyeksponowane na szafce będą Ci dodatkowo przypominały o wspaniałych chwilach. Jeżeli jednak uważasz, że jest to dość sztampowe rozwiązanie, postaw na niej bardziej artystyczne zdjęcia i umieść je w różnych ramkach na komodzie bądź też lekko nad nią. Pamiętaj jednak, że zdjęcia tworzące rodzinną galerię mogą również wspaniale wyglądać – przykładowo, często wystarczy zmienić ich kolorystykę na czarno-białą, aby całość zyskała wyjątkowego charakteru.  

Komoda - co posawić - świeczki.jpg [240.57 KB]

Inne pomysły 

Istnieje tysiące dodatków, które sprawią, że Twoja komoda będzie unikalna. Może to być np. wiklinowy koszyk z ulubioną biżuterią, urokliwa lampka nocna czy nawet praktyczny budzik. Elementem dekoracyjnym mogą być również książki – efekt końcowy w tym przypadku będzie zależał od ich ustawienia. Świetnie sprawdzą się także skrzyneczki, ozdobione np. techniką decoupage’u, a jeżeli chcesz nadać wnętrzu bardziej artystyczny wyraz, możesz ustawić na komodzie także piękne grafiki. 

maxliving-faktoria-komoda.jpg [530.39 KB]