Odwiedź z nami browar w Uniejowie - miejsce pełne modnego designu

 

1.jpg [2.70 MB]

BlueCat Studio to kameralna pracownia architektury wnętrz zajmująca się głównie projektowaniem mieszkań i prywatnych domów. Zrealizowana inwestycja: budowa lokalnego browaru udowodniła, że nasze studio z sukcesem potrafi również realizować wymagające projekty budynków użyteczności publicznej.

Wiosną 2015 roku otrzymałyśmy propozycje zaprojektowania lokalnego browaru wraz z przyległym hotelem w niewielkiej miejscowości Uniejów znanej głównie z gorących źródeł termalnych. Był to pierwszy tego typu obiekt w naszym portfolio. Po długich rozważaniach, z całym bagażem obaw, ciekawe nieznanego; postanowiłyśmy zmierzyć się z trudnym i inspirującym wyzwaniem.

2.jpg [4.08 MB]

Od samego początku podeszłyśmy do tematu bardzo analitycznie, mianowicie: wybrałyśmy się do Belgii, gdzie piwo stanowi nieodłączny elementem kultury tego niewielkiego kraju. Przemierzając klimatyczne uliczki Brukseli i Brugii, testując lokalne chmielowe trunki wyobrażałyśmy sobie jak może wyglądać nasz projekt i co może stanowić o sukcesie takiej działalności.

 

Chciałyśmy stworzyć wnętrze nie tylko funkcjonalne ale klimatyczne i ponadczasowe; takie do którego chętnie się powraca. Wiedziałyśmy, że chcemy aby było dopracowane w każdym detalu, przemyślane ale równocześnie nieoczywiste. Wnętrze wygodne, nie tylko modne – projektowane nie na jeden sezon ale idące z duchem czasu. Wnętrze pełne nie tylko potrzebnych mebli ale i tekstur.

Wszystko opierało się na mnogości faktur: drewno, cegła, tkanina, stalowe elementy, utrzymane w szaro-czarnej tonacji serwowanej w rozsądnych dawkach.

4.jpg [4.27 MB]

Tak samo ważne jak wyposażenie było mądre rozplanowanie przestrzeni. Nasza przestrzeń miała zagwarantować oddech i harmonijną kompozycję.
dywany we wnętrzach. Dodatkowym wyzwaniem był fakt, że nasz projekt obejmował zmianę użytkowania istniejącego już budynku w stanie surowym, którego pierwotnym przeznaczeniem był market spożywczy. Niczym nie zrażone zabrałyśmy się za projekt koncepcyjny. Razem z biurem architektonicznym odpowiedzialnym za projekt budowlany wdrażałyśmy nasze wizje i pomysły w życie.


Prace z inwestorkami zaczęłyśmy od rozpoznania potrzeb i możliwości budżetowych, które często nie idą w parze wywołując różnego rodzaju emocje. Badanie i odgadywanie pragnień inwestorek poprzedzone było długimi, wielogodzinnymi spotkaniami, zawsze przy przepysznej kuchni hotelu prowadzonego przez inwestorki; w żywiołowej atmosferze z niezliczonymi dyskusjami.

Dla pełnego sukcesu całego projektu bardzo istotne było zaangażowanie całego zespołu ludzi i jasny podział zaplanowanych prac i etapów ograniczając do maksimum możliwość wystąpienia trudnych sytuacji w trakcie blisko rocznej budowy browaru.

Końcowy efekt zaskoczył wszystkich. Kompozycje naturalnych materiałów, piękno i ciepło drewna, szlachetna barwa miedzi, beton, stworzyły przytulne i przepełnione „dobra energią” niezapomniane wnętrze.

Największą nagrodą dla nas był fakt, że inwestor zwrócił się do nas ponownie z prośbą o realizację kolejnej inwestycji.

Browar „Wiatr” jest naszym flagowym i pełnym inspirujących doświadczeń projektem powstałym dzięki zrozumieniu potrzeb inwestorek, wsłuchaniu się w ich oczekiwania i gorliwą chęcią realizacji wizji całego zespołu Blucat Studio, która miała swój przyjemny początek w Brugii, stolicy piwa.