Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką - pomysły i porady

Projekt małej łazienki nie raz wydaje się dużym wyzwaniem. Jednym z najważniejszych wyzwań w małej łazience jest umiejętne wkomponowanie pralki. Aby w aranżacji małej łazienki, wnętrze stało się bardziej funkcjonalne, warto wybrać model, który nie jest otwierany od góry.  Dlaczego? Ponieważ możesz wówczas wykorzystać przestrzeń znajdującą się nad nim. Przykładowo, z powodzeniem dałoby się w tym miejscu umieścić szafkę, półki, minisuszarkę czy też wieszak na ręczniki. Małą łazienkę da się zatem wyposażyć w bardzo funkcjonalny sposób i maksymalnie wykorzystać wolną przestrzeń.

Mala-lazienka-look.jpg [235.51 KB]

Mala-lazienka-zprysznicem.jpg [224.64 KB]

Jeśli chcesz możesz pralką umieścić również pod dolną linią szafek łazienkowych (jeśli takie się w pomieszczeniu znajdują), a także obok szafki umywalkowej, pod jednym blatem. Możesz ją ukryć także w szafce umywalkowej – oczywiście, jeśli jest ona odpowiednio szeroka. Ta opcja wydaje się bardzo ciekawym rozwiązaniem. Jak się bowiem okazuje, w takim meblu można przetrzymywać nie tylko kosmetyki czy środki czystości, ale i różnego rodzaju sprzęty. To będzie dobre rozwiązanie, jeśli masz wystarczająco dużo przestrzeni, aby otwierać drzwiczki – niezależnie od tego, czy będą to drzwiczki na zawiasach, czy też przesuwne. Pamiętaj również, że blat, na którym znajduje się umywalka i ten, pod którym znajduje się pralka, mogą znajdować się na różnej wysokości, jednocześnie łącząc się ze sobą i tworząc konstrukcję schodkową.

Co więcej, warto wziąć pod uwagę możliwość ukrycia pralki w szafce będącej elementem większej zabudowy łazienkowej - na niewielkim metrażu takie rozwiązanie jest zwykle robione pod wymiar. Jeszcze lepiej, jeśli zabudowa tego typu posiada połyskujące lub lustrzane fronty, które wspaniale odbijają światło, a tym samym optycznie powiększają łazienkę. Jeśli zdecydujesz się z na jednolitą zabudowę na wymiar, istnieje duża szansa na to, że zmieścisz w tym pomieszczeniu również suszarkę, która może stać pod lub nad pralką.

Aranżacja małej łazienki z prysznicem

Jak powinna wyglądać aranżacja małej łazienki z prysznicem? Jeśli chodzi o taką łazienkę, zaoszczędzającym sporo przestrzeni, a jednocześnie wygodnym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa. Jej standardowe wymiary to 80x80 cm, jednak można znaleźć w sklepach również ich mniejsze modele. Dla porównania, długość najkrótszych wanien wynosi 100 cm, różnica zatem jest zauważalna, a kabiny zajmują mniej miejsca na podłodze. Warto dodać, że najczęściej kabinę w małej łazience umieszcza się w narożniku – dzięki temu zajmuje najmniej miejsca.

mała łazienka frame - porcelanos.jpg [118.58 KB]

Dlaczego mówimy, że kabina prysznicowa to rozwiązanie wygodne? Ponieważ ona również może wykreować w Twojej łazience prawdziwą świątynię relaksu. Przykładowo, zamiast klasycznej słuchawki, może być ona wyposażona w panel prysznicowy, który zawiera z kolei szeroką gamę funkcji pozwalających odpowiednio się zrelaksować i odprężyć.

ciemna-elegancka-lazienka-maxfliz.jpg [160.93 KB]

Aranżacja małej łazienki z prysznicem i pralką - 2.png [208.57 KB]

Bardzo modny jest obecnie prysznic typu walk-in, jednak nie sprawdzi się on w każdej małej łazience. To elegancki model pozbawiony drzwi, ścianki kabiny zastępują w nim natomiast tafle szkła. Zwykle prezentuje się on zjawisko, jednak może przytłoczyć małe wnętrze, jeśli jest ono wyjątkowo małe. Jeśli zależy Ci na stosunkowo sporej przestrzeni do mycia, ciekawą opcją będzie za to prysznic z odpływem liniowym – w tym przypadku nie będą Cię ograniczały ramy kabiny. Jeśli zdecydujesz się z kolei na klasyczny model z brodzikiem, wybierz ten z drzwiami przesuwnymi – dzięki temu również zaoszczędzisz sporo przestrzeni podczas ich otwierania.

Idealna łazienka-mała.jpg [166.75 KB]

 


Zobacz jak zaprojektować idealne wnętrze

 Button-więcej.png [1.39 KB]