Żółto-szary dekor -p1

Żółto-szary dekor. Salon z modułowym kompletem wypoczynkowym.

Połączenie żółci i szarości to klasyka, która nigdy się nie starzeje. Razem wyglądają niezwykle harmonijnie, uzupełniają się i wzbogacają przestrzeń. W nowoczesnych aranżacjach, w których dominuje kolor szary, żółty rozświetla i ożywia wnętrze. Tym bardziej, gdy jego intensywny odcień zagości na tapicerce kompletu wypoczynkowego.

Szarość z żółcią w kompozycji salonu – estetyczne połączenie

Każde otoczenie z dekoracją w kolorze szarym i żółtym jest o wiele bardziej wyrafinowane i nowoczesne. Nic więc dziwnego, że w 2021 roku Instytut Pantone American Colour ogłosił szary w odcieniu Ultimate Gray („nieskazitelna szarość”) oraz żółty w odcieniu Illuminating („rozświetlający żółty”) topowymi kolorami roku. Jak ogłoszono w oświadczeniu, ich związek powinien napełnić duszę optymizmem oraz nieść przesłanie trwałej i podnoszącej na duchu nadziei, jak obietnica słonecznego dnia po burzy.

Żółty jest jasny i wesoły, żywy i gościnny, pełen energii słonecznej. Szarość to sama niezawodność i nietykalność, uosobienie kamieni, których wygląd mówi o zdolności wytrzymania próby czasu. Wytwarza we wnętrzach poczucie stabilności i wytrwałości. Dlatego połączenie tych tonów jest bardzo estetyczne i nadal modne. Przynosi pozytywność i wzmacnia siłę ducha, tak potrzebną każdemu w tych trudnych czasach.

Żółto-szary dekor -img

0C1A2476-HDR.jpg Żółto-szary dekor. Salon z modułowym kompletem wypoczynkowym. | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Żółto-szary dekor -p2

0C1A2482.jpg Żółto-szary dekor. Salon z modułowym kompletem wypoczynkowym. | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Dookoła szaro, a na środku… żółto

Znajomość poczucia proporcji i umiaru we wszystkim jest główną zasadą udanego projektowania. Dotyczy to również zastosowania kolorów we wnętrzu. Żółty nie powinien zajmować całego pomieszczenia. W przeciwnym razie takie wnętrze wywoła irytację i negatywnie wpłynie na stan emocjonalny mieszkańców. Dlatego w tym projekcie prawidłowo użyto tego koloru, ograniczając się do kilku spektakularnych i jasnych detali. Dzięki temu żółty nie dominuje, a jedynie stanowi element rozjaśniający i wzbogacający wnętrze.

Żółto-szary dekor -p3

0C1A2496.jpg Żółto-szary dekor. Salon z modułowym kompletem wypoczynkowym. | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Subtelna szarość ścian

Szara kolorystyka we wnętrzach jest ucieleśnieniem spokoju, równowagi i bezpieczeństwa. Sprzyja relaksowi i wypoczynkowi, więc jest dobra do wykończenia salonu. W nowoczesnym designie stosuje się szeroką gamę odcieni i faktur, które są idealnym i dyskretnym tłem dla bogatych detali w mocniejszym kolorze.

W tej aranżacji postawiono na pomalowanie ścian na ciemny grafit. Podłogę i ścianę za kanapą wyłożono płytami z betonu architektonicznego. Surowość tego materiału oraz jego zimny kolor doskonale współgrają z akcentami żółci.

Żółto-szary dekor -p4

Modułowa sofa o owalnym kształcie

Jeśli jest jakiś znak szczególny kompletów wypoczynkowych w 2022 roku, to jest to miękka forma, obłe kształty i zmysłowe zaokrąglenia. Taki produkt zaprezentowała marka Maxliving. Model Vasto to modułowy narożnik, który daje ogromne możliwości aranżacyjne. Do dyspozycji klienta pozostaje aż 15 brył, które można poskładać w swój wymarzony komplet wypoczynkowy.

Do tego najnowsza kolekcja modnych tkanin pozwala na stworzenie pięknego i funkcjonalnego wnętrza. Na przykład połączenie szarego materiału imitującego skórę z intensywną żółcią miękkiego velvetu daje nietuzinkowy, ale bardzo modny i ożywczy kontrast. Uzupełnieniem modułowej sofy są miękkie poduszki w różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki nim każdy użytkownik kanapy odnajdzie swoją właściwą pozycję do siedzenia lub leżenia.

Żółto-szary dekor -img2

0C1A2493.jpg Żółto-szary dekor. Salon z modułowym kompletem wypoczynkowym. | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Żółto-szary dekor -p5

Dobrze dobrane dodatki

Kontrast żółci i szarości w salonie musi być wyraźny, ale też nie może przytłoczyć otoczenia. Dlatego intensywny kolor tapicerki na modułowym narożniku i poduszkach to jedyne żółte elementy w tym wnętrzu. Co prawda ścianę za kanapą zdobią dwa obrazy w złotych ramach, a z sufitu zwisa nowoczesna lampa w złotej oprawie, ale odcienie te są bardzo subtelne i stonowane.

Dywan, który położono na podłodze, stanowi element dekoracyjny i jednocześnie ocieplający pokój. Jego owalny kształt nawiązuje do obłej konstrukcji narożnika. Miękki splot to kolejna tekstura, której użyto w tej aranżacji.

Projekt pokazuje, że połączenie szarości i żółci pięknie prezentuje się w salonie i sprawia, że wystrój jest odważny, nowoczesny i bardzo stylowy. A co najważniejsze, te odcienie idealnie pasują zarówno do kobiet, jak i do mężczyzn.

Żółto-szary dekor -produkty

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP projekt wnętrza zaproszenie

Laurent-1920x1080-strona.jpg  Sypialnia w stylu soft loft | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Stwórz wymarzone wnętrze z Maxfliz!

Chcesz urządzić swoje mieszkanie ale nie masz pomysłu?
W Maxfliz nasi projektanci stworzą nietuzinkowe wnętrze dostosowane do Twoich potrzeb. 
Skorzystaj z usługi "Projekt wnętrza" już dziś!

Separator - Aranżacje