Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-p1

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja

Projekty wnętrz w śródziemnomorskim klimacie od dawna cieszą się dużym zainteresowaniem. Warto jednak zawęzić wnętrzarskie inspiracje i skupić się wyłącznie na pięknie południowej Europy, czyli Włoszech. Możesz poczuć klimat włoskiej elegancji we własnych czterech ścianach. Zdecydowanie pomoże Ci w tym ta aranżacja, która przykuwa uwagę nie tylko walorami estetycznymi mebli, ale także ich wykonaniem.

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-p2

0C1A1611-HDR.jpg Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Tapeta, która pasuje do włoskiej koncepcji

Tworzenie poczucia harmonii i ciągłości stylistycznej jest niezbędne, szczególnie w przypadku klasycznych przestrzeni mieszkalnych we włoskim stylu. Aby stworzyć elegancki i dyskretny wygląd w tej strefie postawiono na tapety, które idealnie pasują do palety kolorów obecnych w pozostałych elementach przestrzeni. Główna aranżacja w barwach ziemi: brązu, beżu, bieli, szarości lub odcieniach orzecha i złota, wymaga trzymania się tego motywu kolorystycznego. Dlatego na ścianach można dostrzec tapety powstałe w kolaboracji Maxfliz i WallArt. Subtelne, eleganckie i stonowane, w typowym śródziemnomorskim klimacie.

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-p3

0C1A1606.jpg Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Elegancka strefa wypoczynkowa

Klasyczny włoski styl obejmuje masywne meble, zwłaszcza sofę i łóżko. Jednak ta masywność w nowoczesnym włoskim wzornictwie nie jest mile widziana. Większą wagę przywiązuje się do eleganckiej stylistyki i wysokiej funkcjonalności mebli. Do strefy wypoczynkowej tej aranżacji wybrano sofę Bellini marki Dienne, która dodaje smaczku całemu projektowi. Firma ta specjalizuje się w dostarczaniu kreatywnych rozwiązań w obszarze tapicerowanych mebli wypoczynkowych z funkcją spania. To idealna marka dla klientów szukających włoskiej elegancji i funkcjonalności. Przed kanapą ustawiono dwa stoliki kawowe: jeden podłużny w formie niskiej ławy, a drugi wyższy, okrągły. Taki kontrast świetnie podkreśla nowoczesny styl tej aranżacji.

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-p4

0C1A1585.jpg Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Część jadalna na małe i duże przyjęcia

W strefie wypoczynkowej znalazło się również miejsce na okrągły stół Cartesio z krzesłami Oleandro od Calligaris. Nie ma wątpliwości, że ta marka to utożsamienie 100 lat włoskiej tradycji pełnej ekspresji i elegancji. Krzesła tapicerowane wysokiej klasy tkaniną w kolorze beżowym wsparte są na drewnianej konstrukcji, która świetnie współgra z drewnianym blatem stołu. Na szczególną uwagę zasługuje jego wsparcie: smukłe, stalowe listwy pomalowane na ciemnoszaro, ustawione w formie oryginalnego krzyżaka.

Na naszej ekspozycji można z bliska poczuć, jak można biesiadować po włosku. W strefie jadalnej ustawiono duży stół Cameo i krzesła Annie. Ostro zarysowany, owalny blat z ceramiki imitującej marmur tworzy współczesny kontrast z metalową podstawą. Wraz z luksusowymi krzesłami stanowi kolejną odsłonę elegancji renomowanej marki Calligaris.

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-p5

0C1A1616.jpg Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Pełen relaksu obszar sypialni

W strefie tej znajduje się również łóżko Prado z kompletem szafek nocnych Dolce Vita marki Tomasella. Jest to kolejny znany i doceniany włoski producent, który inspiruje i dostarcza niezapomnianych doznań. Prosta forma mebli wspartych na nogach w stylu vintage nawiązuje do klasycznego klimatu śródziemnomorskiego. Łóżko i szafki mają kolorystykę utrzymaną w tonacji orzechowej, która nawiązuje do pozostałych elementów drewnianych obecnych w tym wnętrzu.

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-p6

0C1A1625.jpg Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Ekspresja detali we włoskim stylu

Uzupełnieniem wyposażenia meblowego są komody Lake oraz Universal. Ich prosta forma nie przytłacza aranżacji, a pojemne szafki pozwalają na utrzymanie nieskazitelnego porządku. Jak przystało na włoski klimat, we wnętrzu nie mogło zabraknąć również zwracających na siebie uwagę detali. Są to przede wszystkim zjawiskowe lustra Vanity. Obłe, a zarazem geometryczne kształty i metalowe elementy w złotej kolorystyce nadają pomieszczeniu dynamiki.

Ciekawe projekty mają również lampy. Wiszące, stojące, stolikowe i przysufitowe – zadbano o doświetlenie każdej strefy. Na suficie nad dużym stołem i częściowo nad łóżkiem stworzono istne dzieło sztuki z punktowego oświetlenia.

W tej aranżacji nie mogło również zabraknąć dekoracyjnych detali. Wazony białe lub ze złotymi elementami, muślinowe firany i lekkie zasłony, jasne dywany i oczywiście duże, zielone rośliny doniczkowe. Wszystko po to, by stworzyć klimat jak najbardziej zbliżony do tego z eleganckiej włoskiej willi urządzonej w nowoczesnym stylu.

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-produkty

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

m2

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-img

empty
empty
empty
empty

Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja-img2

empty
empty
empty
empty
empty
empty

SEP Zobacz produkt w INTE

cos-k.jpg  Strefa włoskiego wzornictwa: ekspresja i elegancja | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Zamów online!

Już dziś możesz zamówić wszystkie produkty przez Internet.
Bezpieczne zakupy z dostawą do domu.