Salon niczym dzieło sztuki - par 1

Salon niczym dzieło sztuki.

Projekt Agaty Janyszek z AKURA STUDIO 

Salon ma różne oblicza, czasem bardzo nieoczywiste. Zawsze opowiada jednak pewną historię, którą można interpretować na wiele różnych sposobów. W tym artykule przedstawiamy wyjątkowy projekt Agaty Janyszek z AKURA STUDIO, która traktuje wnętrza niczym dzieło sztuki. Jej salon to idealna propozycja dla osób kochających minimalizm, piękno i awangardę. Dowiedz się więcej! 

Salon niczym dzieło sztuki - 1.jpg [83.19 KB]

Kolor i forma 

Prezentowany salon jest jak fascynująca opowieść, której środkami wyrazu jest kolor i forma.. Czyste, geometryczne linie przeplatają się tu z opływowymi kształtami, a wyjątkowy design – z dziełami sztuki. Agata Janyszek traktuje wnętrza jak obrazy, do których można wejść i na dobre się rozgościć. W projekcie, który powstał we współpracy z marką Maxfliz, kładzie ona akcent na wypełniającą salon przestrzeń, przyrodę i ruch, a także jego odwrotność – zatrzymanie. Całość tworzy spójną całość, łączącą piękno z funkcjonalnością, luksusem oraz komfortem. 

Salon niczym dzieło sztuki - par 2

Salon niczym dzieło sztuki - 2.jpg Salon niczym dzieło sztuki | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Minimalistyczne wnętrze, zaprojektowane przez Agatę Janyszek, skąpane jest w bieli, beżu oraz jasnej szarości. Na ścianach barwy te lekko przenikają się ze sobą, niemal na granicy postrzegania. Monochromatyczną paletę barw przełamują soczyste akcenty w postaci czerwieni, zieleni oraz czerni, stanowiące dla niej wspaniały kontrapunkt. Przy okazji domykają one całą kompozycję. 

Salon niczym dzieło sztuki - par 3

Salon niczym dzieło sztuki - 3.jpg Salon niczym dzieło sztuki | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Przestrzeń, natura, ruch i zatrzymanie 

Tak jak już wspomnieliśmy, ważnym elementem salonu jest przestrzeń, która stanowi wspaniałe tło dla samych mebli oraz dodatków. Tak skomponowane, pozbawione wszelkich zbędnych elmenetów wnętrze, stanowi wspaniałe miejsce do odpoczynku oraz wytchnienia od miejskiego zgiełku; jest to strefa, w której można się zatrzymać oraz delektować się błogimi chwilami bezruchu. 

Salon niczym dzieło sztuki - par 4

Ważne miejsce w salonie wykreowanym przez AKURA STUDIO zajmuje natura, a konkretnie – rośliny doniczkowe i ptaki. Jeśli chodzi o te drugie, mamy tu na myśli głównie lampy w kształcie mew, które wydają się odlatywać w dal. Symbolizują one wolność, ale również ruch, zmianę, życie. Dzięki nim wnętrze zyskuje bardziej romantyczny charakter.  

Salon niczym dzieło sztuki - 4.jpg [86.55 KB]

Ptaki występują również w postaci podstawek na kawę, które mają kształt… niewielkich kaczek. To z pewnością najbardziej zaskakujące elementy tego salonu, jednak również i one pełnią ważną rolę. Stolik kawowy, który zwykle znajduje się przy sofie, usytuowany jest w tym przypadku daleko od niej, dlatego podstawki - pełniące funkcję stoliczków pod kawę - są tutaj po prostu potrzebne. Co więcej, dzięki nim cały projekt jest nieco dowcipny i przygotowany z pewnym przymrużeniem oka.  

Salon niczym dzieło sztuki - 5.jpg [197.71 KB] Salon niczym dzieło sztuki - 6.jpg [145.35 KB]

 

SEP projekt wnętrza zaproszenie

Laurent-1920x1080-strona.jpg  Sofa z funkcją spania – krótki przewodnik jak wybrać odpowiednią sofę. | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Stwórz wymarzone wnętrze z Maxfliz!

Chcesz urządzić swoje mieszkanie ale nie masz pomysłu?
W Maxfliz nasi projektanci stworzą nietuzinkowe wnętrze dostosowane do Twoich potrzeb. 
Skorzystaj z usługi "Projekt wnętrza" już dziś!

Separator - Aranżacje