Płytki drewnopodobne w salonie - piękno i wygoda-par1

Płytki drewnopodobne w salonie — gres drewnopodobny MAXFLIZ

Gresowe płytki drewnopodobne to kwintesencja trwałości, elegancji oraz wygląd naturalnego drewna. Stanowią one świetną alternatywę dla paneli oraz drewnianych desek podłogowych. Dlaczego warto zaprosić gres imitujący drewno do pokoju dziennego? Czy zyskasz dzięki niemu nowe możliwości aranżacyjne? Sprawdź!

Płytki drewnopodobne w salonie - par 1.jpg [177.89 KB]

Płytki drewnopodobne – szeroka gama wzorów i kolorów

Dostępne w Maxfliz płytki drewnopodobne wyróżniają się perfekcyjnym wykonaniem – w naszym asortymencie znajdują się jedynie produkty znanych, światowych producentów. Do tego można od razu zapoznać się z inspiracjami. Jest to dobre rozwiązanie zwłaszcza dla nowych klientów, którzy chcieliby się zapoznać z całością dostępnej oferty i obejrzeć dany produkt z bliska. Mogłoby się wydawać, że wszystkie ich rodzaje się do siebie podobne. Jak się jednak okazuje, jest wręcz odwrotnie – w naszym sklepie dostępne są one w szerokiej gamie rozmiarów, stylów, wzorów i kolorów. Tak naprawdę drewnopodobne płytki gresowe to niekończąca się ilość aranżacyjnych rozwiązań, które idealnie odnajdą się we wszystkich pomieszczeniach, w tym również w salonie.

Płytki drewnopodobne w salonie - piękno i wygoda-par1a

Płytki drewnopodobne w salonie - par 2.jpg Płytki drewnopodobne w salonie - gres drewnopodobny MAXFLIZ

Płytki podłogowe drewnopodobne – najważniejsze atuty

Dlaczego płytki podłogowe imitujące drewno będą lepsze niż klasyczne płytki panelowe (czyli panele)? Cóż, przede wszystkim dlatego, że są o wiele trwalsze. Jeśli raz zaprosisz je do swojego mieszkania, z pewnością Cię nie zawiodą – może być to inwestycja nawet na całe życie. Jeśli odpowiednio o nie zadbasz, posłużą Ci przez długi czas, nie tracąc swojego atrakcyjnego wyglądu.

Płytki drewnopodobne w salonie - piękno i wygoda-par2

plytki-drewnopodobne-salon-wnetrza-jadalnia-750x650.jpg Płytki drewnopodobne w salonie - gres drewnopodobny MAXFLIZ

Gres drewnopodobny do salonu

Wszystko to sprawia, że płytki drewnopodobne świetnie sprawdzą się nawet w salonie czy przedpokoju, a więc pomieszczeniach o szczególnie dużym natężeniu ruchu. Salon jest szczególnie istotny, bo często przyjmujemy tam gości, dlatego warto, aby podłoga była w dobrym stanie. Płytki imitujące drewno nie ulegają także destrukcji np. w wyniku przesuwania mebli, z powodzeniem możesz więc z nimi przeprowadzać metamorfozy wnętrza. W przeciwieństwie do paneli są odporne na zarysowania, plamy czy odkształcenia, jak również inne uszkodzenia mechaniczne. Nie trzeba ich również lakierować, cyklinować ani szlifować.

Płytki ceramiczne

Równie dobrze można zastosować gresowe płytki ceramiczne w łazience czy kuchni, a jeśli chcesz zachować ciągłość między poszczególnymi pomieszczeniami, możesz zastosować je w nich wszystkich. Do łazienki można wybrać takie płytki i na przykład dodatkowo kontrastujące ściany. Łazienka to w ogóle miejsce, gdzie można najbardziej poeksperymentować z różnymi stylami i detalami. Dzięki temu możesz nie tylko utrzymać harmonię w całym mieszkaniu, ale również optycznie je powiększyć. Co więcej, nic się nie stanie, jeśli płytki drewnopodobne zastosujesz nawet w przedpokoju, ponieważ są odporne na piasek nanoszony na podeszwach butów, jak również obcasy. To także idealny wybór dla właścicieli pupili – niestraszne im kocie czy psie pazurki.

Płytki drewnopodobne w salonie - piękno i wygoda-par3

Skąd taka popularność imitujących materiałów?

Czemu kafle drewnopodobne zawdzięczają one tak wspaniałe właściwości i jak to się dzieje, że mają tak wyjątkowy wygląd? Świetnie odnajdują się w wielu różnych stylach i aranżacjach podłogi czy w ogóle w całym domu. Jak się okazuje, wypalane są one w temperaturze wynoszącej ponad 1200 stopni C, co pozwala im osiągnąć doskonałe parametry techniczne. To wszystko sprawia, że gresowe płytki imitujące wyjątkowy drewniany wygląd można zastosować nawet w budynkach użyteczności publicznej, z których korzysta ogromna liczba ludzi. Co więcej, jeśli chcesz, możesz je wykorzystać na ścianie na zewnątrz, są one bowiem mrozoodporne. Płytka ścienna drewniana to wbrew pozorom wcale nie tak rzadki widok, chociaż zdecydowanie jednak częściej spotkamy ten materiał na podłodze. Jeśli zdecydujesz się z kolei na gres szkliwiony, możesz liczyć na to, że będzie on odporny na działanie wody. Podłoga w każdym wnętrzu musi być odpowiednio zabezpieczona.

Płytki drewnopodobne w salonie - par 3.jpg [402.53 KB]

Doskonała faktura i identyczny kolor

Ponadto gresowe płytki imitujące drewno często trudno je odróżnić od samego drewna – wynika to z tego, że doskonale odwzorowują one nie tylko jego kolor, ale i samą fakturę (a więc usłojenie i sęki). Jeżeli uważasz, że wykorzystanie naturalnego surowca jest z wielu powodów zbyt ryzykowne, warto zdecydować się właśnie na płytki drewnopodobne. Co więcej, ich pielęgnacja jest o wiele łatwiejsza, a do tego nie wymagają one konserwacji – wystarczą tutaj, tak naprawdę, klasyczne środki czystości. O impregnacji trzeba pamiętać jedynie w przypadku gresu polerowanego — poprawią się wówczas jego właściwości, a przede wszystkim zyska on dodatkową ochronę przed zabrudzeniami. Są to jednak wszystko rozwiązania stosunkowo łatwe do pielęgnacji.

Nie można zapomnieć jeszcze o innych właściwościach płytek drewnopodobnych. Ogrzewanie podłogowe to kolejne ciekawe zastosowanie płytek mających za zadanie imitować naturalne materiały. Takie płytki sprawdzą się w tej roli idealnie, są wszechstronne, można je stosować na podłogach i ścianach łazienki, salonu czy przedpokoju.

Płytki drewnopodobne – w jakich stylach aranżacyjnych się sprawdzą?

Naturalne drewno jest piękne, ponadczasowe i doskonale pomaga ocieplić każde wnętrze, nadając mu odrobiny rustykalnego charakteru. Jednak ma pewne ograniczenia, jak chodzi o swoją trwałość, odporność na ścieranie, wilgoć czy puchnięcie. Dlatego czasami lepszy może być wybór płytek drewnopodobnych, które pod względem wizualnym doskonale naśladują materiał naturalny, ale wykazuje się znacznie większą praktycznością. Salon to najważniejsze, a zarazem najbardziej reprezentatywne miejsce w domu. To właśnie do niego zapraszamy gości i chcemy, aby czuli się dobrze. Aranżację każdego pomieszczenia warto rozpocząć właśnie od podłogi. Świetnym wyborem do wielu wnętrz będą drewnopodobne płytki, które są eleganckie, a zarazem bardzo uniwersalne. Znakomicie sprawdzą się w salonie stylu skandynawskim, który tak kocha naturalność. Ciekawym rozwiązaniem będą tu nie tylko gresowe kafelki drewnopodobne w klasycznym, beżowobrązowym kolorze, ale również i te utrzymane w białym – estetyka scandi bazuje bowiem na jasnej palecie barw, która rozjaśnia wnętrze oraz sprawia, że staje się ono optycznie większe. Dopełnieniem takiej aranżacji powinny być piękne i eleganckie meble z naturalnego drewna.

Płytki drewnopodobne w salonie - par 4.jpg [136.56 KB]

Płytki podłogowe imitujące drewno — czy sprawdzą się w ogrzewaniu podłogowym?

Marzą Ci się płytki imitujące prawdziwe drewno do salonu w stylu nowoczesnym? Świetnie, ceramika drewnopodobna to również będzie znakomity mariaż. Zarówno te w jasnym, jak i ciemnym kolorze, będą rozwiązaniem stanowiącym świetne tło dla minimalistycznych mebli. Najlepszym wyborem będzie tu imitacja drewna w formie dużych, wielkoformatowych płyt. Dobrze będą wyglądały one z beżem, czernią i szarościami, które szczególnie często spotykane są w takich aranżacjach.

A może interesują Cię drewnopodobne płytki, które zdadzą egzamin w stylu klasycznym? Jeśli tak, zwróć uwagę na te imitujące ciemne drewno – znakomicie skomponują się one z masywnymi meblami. Podobają Ci się płytki drewnopodobne imitujące jasne drewno? Jeśli tak, nie musisz z nich rezygnować! Z powodzeniem można je ułożyć równolegle lub w intrygującą jodełkę — wówczas wprowadzisz do wnętrza szyk rodem z francuskich rezydencji.

Chciałbyś wstawić płytki imitujące naśladujące drewniany wygląd do salonu rustykalnego? To również świetny pomysł. Każde pomieszczenie zaaranżowane w tym stylu powinno podkreślać bliski związek domownika z naturą. Podłoga z płytkami tego typu będzie świetnie komponować się z rattanem, bambusem czy nawet wikliną. Cudownie będzie wyglądała także obok miękkich, wykonanych z naturalnych materiałów tkanin. Przede wszystkim doskonale sprawdzi się jednak w towarzystwie drewna, ponieważ to właśnie ono króluje w rustykalnych wnętrzach.

Płytki drewnopodobne w salonie - piękno i wygoda-grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

Inspiracja37-product grid

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

SEP Odwiedź Salon

inn_k.jpg  Płytki drewnopodobne w salonie - gres drewnopodobny MAXFLIZ
Zapraszamy!

Szukasz inspiracji? Potrzebujesz fachowej rady i pomocy w wyposażeniu swojego mieszkania? Zapraszamy Cię do MAXFLIZ. Tu pod opieką profesjonalnych doradców handlowych stworzysz wnętrze, o którym zawsze marzyłeś.

Separator- UNI- powrót do listy widoku AS