W otoczeniu drewna i betonu - przytulna łazienka pełna ciepła

W otoczeniu drewna i betonu - przytulna łazienka pełna ciepła

Łazienka pełna drewna i betonu wszystkim kojarzy się z wnętrzami, jakie można znaleźć w luksusowym SPA lub w innych wymagających pomieszczeniach, jak np. gabinet prezesa, gdzie nienaganny wygląd jest obowiązkowy. Mając to na uwadze, nasz architekt stworzył przestrzeń, która jest właśnie takim wnętrzem - pięknym, a zarazem wymagającym.

W otoczeniu drewna i betonu - przytulna łazienka pełna ciepła

w-otoczeniu-drewna-i-betonu (11).jpg W otoczeniu drewna i betonu - przytulna łazienka pełna ciepła | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Wiele osób chciałoby mieć drewno w swoich łazienkach. To jednak ze względu na to, że jest materiałem naturalnym, który nie nadaje się do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, bardzo rzadko jest stosowane w takich przestrzeniach. Jednak nic straconego. Nasi projektanci w tej aranżacji udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych. Aby spełnić marzenia wielu osób, stworzyli iluzję.

 

W otoczeniu drewna i betonu - przytulna łazienka pełna ciepła

w-otoczeniu-drewna-i-betonu (3).jpg W otoczeniu drewna i betonu - przytulna łazienka pełna ciepła | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

W prezentowanej łazience wykorzystano płytki wielkoformatowe, które do złudzenia przypominają drewno. Pokryto nimi ścianę za umywalką i lustrem, a także część sufitu i przestrzeni pod prysznicem. Aby całość nie była nudna i przewidywalna, pod prysznicem wykorzystano także gres imitujący beton, który połączony z drewnem wygląda olśniewająco. Na podłodze wykorzystaliśmy płytki drewnopodobne, które imitują modne obecnie panele.

W otoczeniu drewna i betonu - przytulna łazienka pełna ciepła

Nowoczesny look zapewnia tej przestrzeni biała podwieszana miska sedesowa oraz lekka okrągła umywalka, którą zainstalowano na niewielkim blacie wykończonym tym samym szarym gresem, którego użyto pod prysznicem. Zabieg ten sprawił, że całość prezentuje się niezwykle spójnie, a łazienka jest przytulna. Do tego przyczynia się także podtynkowa armatura ze szczotkowanej stali, którą wykorzystano zarówno pod prysznicem, jak i przy umywalce. Uwagę może przyciągać także spłuczka, która nie jest umieszczona bezpośrednio nad sedesem, a w blacie obok umywalki. To rozwiązanie może zaskoczyć niejedną osobę.

Całości dopełniają owalne lustro ze złotą ramą i niezwykle ciekawe oświetlenie, które umieszczono tuż obok niego. Lampki, które je oświetlają można z powodzeniem otwierać i zamykać, według własnych upodobań. Otwarte doskonale doświetlają przestrzeń przy lustrze, co nie jest bez znaczenia dla pań lubiących malować się w łazience, a zamknięte stanowią kolejną ozdobę łazienki.

Tak stworzona łazienka sprawia, że relaks po ciężkim dniu nie będzie trudny. Użytkownik będzie mógł poczuć się jak w prawdziwym SPA.