Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu-p1

Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu 

O jasnej łazience można powiedzieć jedno: jest czysta, elegancka i ponadczasowa. Z drugiej strony stanowi doskonałe „płótno”, które czeka na jakiś kolor. Dlatego w tym projekcie zdecydowano się przełamać biel i piaskowe odcienie beżu odrobiną miedzianego luksusu i greckich ornamentów. Czy to się udało? Oceń sam! 

Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu-p2

0C1A2613.jpg Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Jasne płytki – ceramiczne „płótno” do dalszej aranżacji 

Podstawą tej aranżacji są bardzo jasne kolory. Dlatego na ścianach i podłodze zdecydowano się na wielkoformatowe rektyfikowane płytki gresowe w kolorze piaskowym. Ich faktura również przypomina piasek, więc przebywając w tej łazience, odnosi się wrażenie bycia na plaży. Tym bardziej że ułożono je tak, by wykorzystać, jak najmniej fugi. Dzięki temu sprawiają wrażenie jednolitej płaszczyzny bez zbędnych przecięć. 

Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu-p3

0C1A2610.jpg Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Atrakcyjna wnęka w strefie umywalkowej 

W tej łazience wprowadzono również detal w stylu klimatycznego luksusu, czyli wygiętą w łuk wnękę na strefę umywalkową. Jej wnętrze wyłożono dekoracyjną mozaiką ceramiczną w piaskowym kolorze o różnych strukturach. Aby podkreślić jej urok, zastosowano wnękowe oświetlenie LED. 

Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu-p4

0C1A2598.jpg Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Grecki pulpit pod umywalkę 

W centrum wnęki pojawia się minimalistyczna konsola, która stylizowana jest na styl greckiej kolumny. Ustawiono na niej okrągłą, miedzianą umywalkę oraz wolnostojącą baterię z miedzi szczotkowanej. Takie zestawienie tylko podkreśla styl rodem ze starożytnej, klasycznej Grecji. 

Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu-p5

0C1A2595.jpg Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Trzy strefy w łazience 

Podświetlona wnęka z ozdobnymi płytkami pozwoliła na naturalne wydzielenie w tej przestrzeni trzech stref: pielęgnacyjnej, toaletowej i kąpielowej. Kierując się tymi częściami, dopasowano do nich odpowiednie wyposażenie. 

W części pielęgnacyjnej, oprócz wspomnianej wyżej konsoli z umywalką, znajduje się podświetlane okrągłe lustro w miedzianej ramie. To w nim odbija się światło, dzięki czemu cała przestrzeń wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości. 

W strefie toaletowej zamontowano zabudowę spłuczki z miedzianym przyciskiem oraz podwieszaną misę WC i bidet. Takie rozwiązanie umożliwia łatwiejsze i dokładniejsze czyszczenie podłogi oraz całej ceramiki łazienkowej.  

Natomiast w części kąpielowej umieszczono wolnostojącą wannę marki Fjordd. Przy niej na delikatnym podwyższeniu stanęła wysoka, również wolnostojąca bateria z kompletnym zestawem prysznicowym. 

Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu-p6

0C1A2618.jpg Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Obłe kształty ceramiki i armatury 

Warto zwrócić uwagę na kształt wykorzystywanych w aranżacji elementów ceramiki i armatury łazienkowej. W tym projekcie zdecydowano się na obłe kształty. Po pierwsze takie rozwiązanie wpisuje się w aktualne trendy, a po drugie nadaje całemu pomieszczeniu delikatności. Brak ostrych krawędzi sprawia, że przestrzeń wygląda subtelniej i jest również bezpieczniejsza, gdy w domu są małe dzieci. Dlatego obłe kształty ma nie tylko lustro, ale także umywalka, WC, bidet, wanna oraz baterie. Co ciekawe, ma to również zaletę praktyczną. Takie elementy są łatwiejsze do czyszczenia, ponieważ kamień i brud nie osadzają się w kanciastych zakamarkach. 

Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu-p7

0C1A2623.jpg Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Królująca miedź 

Cała przestrzeń tej łazienki utrzymana jest w jasnych kolorach ciepłego beżu oraz bieli. Na jej tle wyróżnia się odcień miedzi, który znalazł się na umywalce, przycisku do WC oraz wszystkich bateriach. Te ostatnie pochodzą z serii 900 Brushed Cooper Orodesign w kolorze miedzi szczotkowanej. Zostały wyprodukowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości, dzięki czemu możesz je połączyć nie tylko z dowolną koncepcją Twojej łazienki, ale także cieszyć się ich wyglądem przez długi czas. 

Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu-p6

0C1A2601.jpg Jasna łazienka z odrobiną greckiego luksusu | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Delikatne oświetlenie 

Można łatwo zauważyć, że w tym projekcie nie przewidziano wiszących lamp, plafonów czy innego efektownego oświetlenia. W celu podkreślenia klasycznego wymiaru tej łazienki zrezygnowano z takich rozwiązań. Oprócz LED podświetlającego lustro i wnękę, w suficie umieszczono wpuszczane oświetlenie punktowe. Daje ono dość mocne, ale jednocześnie nieoślepiające światło. Całość tej aranżacji dopełnia wielka roślina doniczkowa, która ponownie przywołuje grecki klimat.  

Chcesz więcej inspiracji? Koniecznie zajrzyj do naszych salonów! 

Aranżacja Wrocław

Aranżacja została przygotowana w salonie Wrocław, Mińska 60A. Zapytaj doradcę o dostępność.

SEP Spotkajmy się łazienki

łaz_k.jpg  Z podziałem na role - komfort w łazience | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Spotkajmy się!

Czeka Cię remont łazienki ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy Cię do naszych Salonów. Nasi Doradcy pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze.