Incanto: Elegancja marmuru-p1

Incanto: Elegancja marmuru

Styl eklektyczny jako jedyny nie ma właściwie żadnych granic. Nie da się go również łatwo zdefiniować, jak tylko mówiąc, że jest połączeniem rozmaitych stylów, z których czerpie to, co najciekawsze. Urządzenie eklektycznego wnętrza to nie lada wyzwanie. Zobacz, jak zaaranżować taką łazienkę, wybierając jako materiał przewodni marmur.

 

Autorka: Ewa Gach, Ewa Projektuje

Incanto: Elegancja marmuru-p3

0C1A2754-HDR.jpg Incanto: Elegancja marmuru | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Eklektyzm podkreślający osobowość gospodarzy

Wnętrza w stylu eklektycznym czerpią inspirację z wielu stylów, jednak nie ma w tej mieszance przypadkowości. Choć na pozór mix stylów tak właśnie brzmi, we wnętrzach eklektycznych panuje pewnego rodzaju musztra! Główną zasadą jest wybór motywu przewodniego, który nada pomieszczeniu charakteru i wprowadzał porządek. Co może być motywem przewodnim? Kolorystyka, dobór materiałów czy struktur. W przypadku projektu tej łazienki jest nim wyrazista, zielona imitacja marmuru na ścianach.

Styl eklektyczny jest jednym z tych, w których bardzo wyraźnie widać styl i gust gospodarzy. Dominujący motyw, nawiązania do którejś epoki czy charakterystyczne dodatki – to wszystko sprawia, że wnętrze ma niepowtarzalny klimat, a wręcz odpowiada osobowości mieszkańców.

Incanto: Elegancja marmuru-p4

0C1A2788-HDR.jpg Incanto: Elegancja marmuru | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Marmur jako baza i jako element ozdobny

W projekcie tej łazienki motywem przewodnim jest marmur. Na ścianach zostały położone płytki imitujące zielony marmur Verde Antigua w polerowanym wykończeniu. Marmur jest uznawany za surowiec bardzo elegancki, wręcz szlachetny. Jest też bardzo wyrazisty, szczególnie jeśli występuje w intensywnym kolorze. W przypadku tej aranżacji, jest bazą do dalszego urządzania pomieszczenia, a jednocześnie staje się dekoracją. Żeby więc nieco złagodzić tę ekstrawagancję, na podłodze została umieszczona imitacja betonu. Dzięki tej gładkiej i surowej podłodze, marmur jest pierwszoplanowym bohaterem łazienki.

Ważnym elementem tej łazienki są również prostokątne kafelki, stylizowane na ręcznie przecierane. Mają nierównomierną powierzchnię, wyglądają więc na dzieło rzemieślnika, co doskonale współgra z marmurem. Jasny kolor płytek wprowadza do wnętrza porządek i harmonię, która jest tutaj bardzo potrzebna ze względu na intensywny kolor marmuru i wyraziste dodatki. Płytki rozdzielają także dwie duże marmurowe powierzchnie, które pozostawione jako jedna duża ściana byłyby zbyt przytłaczające i zmniejszające optycznie pomieszczenie.

Incanto: Elegancja marmuru-p5

Złote dodatki, które podkreślają elegancję marmuru

Marmur uchodzi za kamień szlachetny, wymaga więc równie pięknej i eleganckiej oprawy. W tym projekcie funkcję tę pełni złoto – w postaci złotej szczotkowanej baterii podtynkowej, złotej ramy lustra oraz pasującego oświetlenia. Żeby jednak łazienka ta nie była utrzymana całkowicie w stylu klasycznym albo glamour, projektantka zaproponowała wolnostojącą umywalkę na czarnym, metalowym stelażu.

Lampy, utrzymane w stylu art deco to model Toro. Idealnie zgrywają się ze złotą baterią i lustrem, podkreślając luksusowy charakter wnętrza. W tej aranżacji zostały wykorzystane lampy wiszące z obłymi kloszami, ale kolekcja obejmuje całą rodzinę: kinkiety, lampę stojącą oraz biurkową. Okrągłe klosze spójnie komponują się z owalnym kształtem lustra, baterią oraz umywalką. Zachowanie takich samych geometrycznych kształtów to kolejny sposób na to, by utrzymać we wnętrzu harmonię.

Incanto: Elegancja marmuru-p2

empty
empty
empty

Incanto: Elegancja marmuru-p6

Łazienka, która przyciąga wzrok

Łazienka eklektyczna, której siłą są nieoczywiste połączenia, to pomieszczenie niewątpliwie zwracające uwagę. Mix marmuru i złota to ukłon w stronę klasyki i przepychu, tutaj jednak równoważony jest przez prostą w formie umywalkę wolnostojącą oraz wyciszającą wszystko, szarą podłogę. Można pomyśleć, że jest tu trochę designu industrialnego, garść stylu glamour i klasycznego. Dzięki temu, wchodząc do tej łazienki nie ma się wrażenia przytłaczającego nadmiaru, a raczej idealnie wysmakowanej harmonii. To wnętrze, z którego po prostu nie chce się wychodzić!

Incanto: Elegancja marmuru-p7

empty
empty

SEP Spotkajmy się łazienki

łaz_k.jpg  Nowoczesna łazienka z betonem architektonicznym i dużym lustrem | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Spotkajmy się!

Czeka Cię remont łazienki ale nie wiesz od czego zacząć? Zapraszamy Cię do naszych Salonów. Nasi Doradcy pomogą Ci stworzyć wymarzone wnętrze.