Łazienka w stylu skandynawskim.

Co to jest styl skandynawski?  

Skandynawski desing wywodzi się oczywiście z Europy Północnej, a jego główną cechą jest mocny związek z naturą. Wnętrza w stylu skandynawskim charakteryzuje przede wszystkim minimalizm i prostota formy. Jego naturalność podkreślają materiały, takie jak drewno czy jasny kamień. Doskonała wiadomość jest taka, że wygodny styl skandynawski świetnie się sprawdza we wnętrzach i tych dużych, i tych małych. 

Podstawą kolorystyczną w stylu skandynawskim są biel, beż i jasne odcienie szarości. A do najczęściej używanych materiałów należy drewno, a także kamień.  

Praktyczne i funkcjonalne – takie są meble w skandynawskich wnętrzach, dzięki czemu zawsze panuje w nich harmonia.  

Na koniec o detalach. Geometria i mocne, kontrastowe kolory, to elementy, które mocno podkreślają charakter stylu skandynawskiego. 

Łazienka w stylu skandynawskim.

Podstawą w urządzaniu łazienki w stylu skandynawskim jest wygoda i umiar.

Jak urządzić łazienkę w stylu skandynawskim?  

Nasz pomysł był następujący. Podłoga i część ścian w naszej aranżacji zachowana została w naturalnym kamieniu, efekt ten udało się uzyskać dzięki szarym płytkom ceramicznym. 

Kamień zgodnie z zasadami skandynawskiego designu połączyliśmy z innym naturalnym materiałem, w tym przypadku płytkami drewnopodobnymi.  

Ponieważ styl skandynawski to również umiar w kolorach, wybierając ceramikę zdecydowaliśmy się na minimalistyczną biała wanną wolnostojącą, wykonaną ze stali. A, dla mocnego kontrastu dodaliśmy umywalkę i toaletę marki Simas w pięknym czarny macie. Minimalizm zachowaliśmy w najmniejszych detalach, stąd prosta armatura Gessi w całej łazience. 

Łazienka w stylu skandynawskim.

empty
empty

Łazienka w stylu skandynawskim.

 Łazienka w stylu skandynawskim.

Z czym możesz połączyć styl skandynawski? 

Skandynawski design to wnętrza jasne i bardzo przestrzenne. Styl bazuje na prostocie i estetyce, dzięki czemu doskonale komponuje się z innymi, również modnymi obecnie aranżacjami, takimi jak styl rustykalny lub loftowy. 

Od kilku sezonów bardzo modne stało się również łączenie stylu skandynawskiego z retro. PRL- owski mebel z lat 60-tych doskonale uzupełni surowe skandynawskie wnętrza.  

My postawiliśmy jednak na bardziej nowoczesne rozwiązanie. 

W naszej aranżacji eklektyzm stylów znalazł swoje odbicie, i to dosłownie w nowoczesnym i mocno loftowym lustrze i oświetleniu. 

Łazienka w stylu skandynawskim.

Tworząc jakiekolwiek przestrzenie, a już, zwłaszcza łazienkę, która powinna być naszą oazą spokoju, warto czerpać ze stylu skandynawskiego, chociażby ze względu na jego świetną organizację przestrzeni i funkcjonalność.  

Skandynawowie używają określenia HYGGE na osiągnięcie wewnętrznej równowagi oraz szczęścia. Życzymy Ci właśnie takich emocji w zaaranżowanych przez siebie wnętrzach.  

Naszą wersję HYGGE zobaczyć możesz w warszawskim salonie Maxfliz. Zapraszamy. 

SEP Umów się na wizualizację łazienki

łaz_k.jpg  Wszystkie odcienie szarości - nowoczesna łazienka w krakowskim salonie Maxfliz.
Nie masz pomysłu na swoje wnętrze?

Wybrałeś idealne płytki do swojej łazienki, ale nie wiesz jak je wykorzystać we własnym wnętrzu?
Umów się się na wizualizację w salonie Maxfliz. Nasi profesjonalni projektanci pomogą Ci stworzyć wnętrze Twoich marzeń.