Płytki drewnopodobne do małej łazienki. Zalety i kilka trików.

Płytki doskonale imitujące drewno.

Główne zalety płytek drewnopodobnych. 

Zaczniemy od tego, że drewno to wspaniały materiał, który wprowadza wiele naturalności i przytulności do każdego wnętrza, nadaje mu charakterystycznego klimatu, który mimo swojej swojskości wciąż może pozostać elegancki. 

By, jednak drewno w naszej łazience miało w ogóle rację bytu, musimy się zmierzyć z faktem, że wykorzystanie drewna w łazience wymaga od nas specjalnych przygotowań, już na etapie wyboru materiału i jego aranżacji oraz często kosztownej pielęgnacji potem. 

Musimy wybrać odpowiedni gatunek zazwyczaj egzotyczny, który jest twardy I wytrzymały. Powierzchnia, na której chcesz umieścić drewniane elementy, musi być też specjalnie przygotowana. Wreszcie drewno wymaga regularnego impregnowania i olejowania, aby zabezpieczyć je przed wilgocią. 

Takie zabiegi wymagają czasu, w dodatku bywają bardzo kosztowne. 

I tu wkraczamy z doskonałym rozwiązaniem, jakim jest wykorzystanie płytek drewnopodobnych do wykończenia ścian i podług w Twojej pięknej łazience. 

Dlaczego płytki drewnopodobne? 

Po pierwsze: płytki drewnopodobne nie nasiąkają wodą. Są więc idealne do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienki i świetnie sprawdzą się nawet w kabinie prysznicowej. 

Po drugie: są łatwe do utrzymania w czystości i nie wymagają specjalnej pielęgnacji, jak w przypadku prawdziwego drewna. 

Dodatkowo płytki drewnopodobne sprawdzą sie w łazience, bo są odporne na zarysowania i ścieranie, a prawidłowo zamontowane i pielęgnowane, będą służyć Tobie I innym domownikom, przez wiele lat. 

I ostatnia, nie mniej ważna kwestia: spójrz, chociażby na naszą kolekcję.

Płytki drewnopodobne naprawdę doskonale imitują naturalne drewno, od kolorów po fakturę i usłojenie. 

Drewno w Twojej łazience niewielkim kosztem.

Jak ułożyć płytki drewnopodobne w łazience. 

Tak, to zagadnienie jest równie ważne, jak sam rodzaj, czy kolor płytek. My proponujemy trzy sposoby. 

Możesz ułożyć płytki drewnopodobne w klasyczną w jodełkę. Jodełka tworzy charakterystyczny, zygzakowaty wzór, dodatkowo, przypominając klasyczny parkiet wprowadza do pomieszczeń mnóstwo przytulności. 

Jodełkę możesz ułożyć zarówno na podłodze, jak i na ścianie. To bardzo oryginalne tło dla stylu skandynawskiego lub boho. 

Jeśli więc kochasz drewniane parkiety ze spokojnym sercem sięgnij po gresowe płytki drewnopodobne, nie zauważysz różnicy. 

Drewniana jodełka na podłodze doda przytulności Twojej łazience.

Klasyczna i popularna jest też tak zwana mijanka. 

Płytki rozmieszczone są w równoległych do siebie liniach, ale z przesunięciem, którego wielkość zależy od Ciebie. 

Tu zarówno podłoga, jak i ściana dobrze się zaprezentują, a Twoje wnętrze optycznie zyska przestrzeń. 

Płytki drewnopodobne równie świetnie sprawdzą się na ścianach łazienki.

My lubimy też długie płytki drewnopodobne układać po prostu obok siebie. Układamy je nie tylko na podłodze, ciekawym rozwiązaniem są płytki imitujące drewno ułożone na ścianie – szczególnie we wnęce lub w strefie prysznica, czy wanny. 

Płytki drewnopodobne równie świetnie sprawdzą się na ścianach łazienki.

Jeśli metraż Twojej łazienki jest niewielki, mamy małą radę: układaj płytki drewnopodobne do połowy lub jednej trzeciej ścianyoptycznie zwiększy to powierzchnię. 

Położenie płytek drewnopodobnych do połowy ściany powiększy optycznie łazienkę.

Z czym łączyć płytki drewnopodobne? 

Urządzając łazienkę w stylu skandynawskim, zdecydowanie połącz płytki drewnopodobne z kamieniem, płytkami ceramicznymi i z naturalnymi dodatkami. 

Płytki drewnopodobne pasują do stylu skandynawskiego.

Połączenie jasnych ceramicznych płytek z ciemnymi drewnopodobnymi zawsze daje świetny efekt.

Płytki drewnopodobne lubią też klimaty retro i boho. Możesz je, więc połączyć na przykład z butelkową zielenią, szkłem czy ciemnym ratanem. Efekt piękny, prawda? 

Płytki drewnopodobne w stylu boho.

Reasumując nasze rozważania: płytki imitujące drewno to doskonała propozycja do łazienki i mamy nadzieję, że Cię zainspirowaliśmy. Dzięki nim aranżacja nabierze cieplejszego, przytulnego klimatu, ponadto, płytki drewnopodobne pięknie komponują się z białymi płytkami łazienkowymi oraz tymi imitującymi beton.  

Drewno świetnie pracuje również z intensywniejszymi kolorami, jeśli wolisz styl boho od skandynawskiego. Można nimi wyłożyć zarówno duże przestrzenie, jak i łazienki o mniejszym metrażu.  

Wybieraj produkty w ciepłym odcieniu drewna-dzięki temu, wnętrze Twojej łazienki będzie przytulniejsze.