Hacker par 1

Kuchnia w stylu modern classic

Marzysz o kuchni, która połączy klasyczne piękno z nowoczesnym wyrafinowaniem? Świetnie! Już dziś możesz w warszawskim salonie Maxfliz podziwiać wyjątkową aranżację w stylu modern classic. Ujmuje ona stylem, lekkością, a zarazem uniwersalnością. Angielska elegancja łączy się tu z niemiecką prostotą, a szlachetne wykończenia – ze współczesnym designem. A to dopiero początek!

Hacker-head.jpg [279.89 KB]

Proste formy i wysublimowane dodatki

Prezentowana aranżacja została stworzona przez Patryka Bartkowskiego z Maxfliz oraz Barbarę Jasicką z DCS. Studio Projektowanie Wnętrz. Stanowi ona syntezę prostych form z wysublimowanymi dodatkami, kombinację elementów tradycyjnych z nowoczesnymi. Jak się okazuje, fuzja tych pozornie przeciwstawnych wobec siebie estetyk może być bardzo udana! Co więcej, dzięki niej można połączyć elementy luksusu z tak modnym dziś minimalizmem.

Hecker par 2

Hecker-par-2.jpg Kuchnia Haecker | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Dzięki temu, że nie zastosowano nad nimi górnej linii szafek, wysuwają się one na przód i zachwycają nas w całej swojej okazałości. Warto zwrócić też zwrócić uwagę na zlokalizowane nad nimi płytki imitujące marmur, które wyróżniającą się eleganckim rysunkiem użyleń.

W całym wnętrzu panuje ład, symetria oraz harmonia. Na próżno w nim szukać bogatych dekoracji, wszechobecnych bibelotów czy też ozdobnych wzorów. Jeśli pojawiają się zdobienia, są one bardzo subtelne i przyjmują postać np. delikatnego żłobienia na szafkach kuchennych. Wszystko to sprawia, że wnętrze wydaje się stylowe, a zarazem uporządkowane i bardzo sterylne. Dzięki temu łatwo jest się w nim wyciszyć po dniu pełnym wyzwań.

Hacker par 3

Hecker-par-1.jpg Kuchnia Haecker | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Delikatnie zdobienia i blask złota

Aby nieco ożywić aranżację, projektanci sięgnęli po złote detale choćby w postaci oświetlenia, które jest inspirowane modernistycznym wzornictwem, ale posiadają bardziej uwspółcześniony kształt. Warto zwrócić uwagę także na baterię kuchenną oraz uchwyty, które utrzymane zostały w kolorze starego złota, jednak posiadają elegancką oraz nowoczesną formę. Wszystkie detale są idealnie dopracowane, stylowe i perfekcyjne – podobnie zresztą jak cała kuchnia!

Na osobny komentarz zasługuje utrzymany w tym kolorze okap o kształcie walca – o ile zazwyczaj element ten nie jest zbyt dobrze widoczny, o tyle tutaj wysuwa się na pierwszy plan. I, jak widać, doskonale się na nim odnajduje! Ważne jest to, że urzeka on nie tylko swoim wyglądem, ale i wyjątkową funkcjonalnością.

Hecker par 4

Warto zwrócić uwagę również na blaty ze spieku kwarcowego, których wygląd przywołuje skojarzenia z marmurem.

Włoskie-wakacje_box-3.jpg [2.25 MB]

Zachwycają one nie tylko atrakcyjnym wyglądem, ale także wytrzymałością oraz odpornością na różne czynniki zewnętrzne. Nie można zapomnieć także o sprzęcie AGD, który zachował w aranżacji swoją współczesną formę – utrzymany jest w odcieniu nobliwej czerni, która pięknie koresponduje z wszechobecnymi szarościami.

 

Wróć do Salon Warszawa

Wróć