Kundalini – energia włoskiego oświetlenia - par 1

Kundalini – energia włoskiego oświetlenia

Kundalini to nowoczesne lampy tworzone zgodnie z kosmopolityczną myślą i innowacyjnym, wyrafinowanym stylem. To lampy, które mówią uniwersalnym i niezwykle rozpoznawalnym językiem designu i funkcjonalności. To wreszcie lampy, które są owocem twórczej myśli projektantów i architektów o międzynarodowej renomie.

Kundalini oznacza w sanskrycie indywidualną energię, która prowadzi do oświecenia duszy. Dlatego naczelną zasadą, którą od dziesięcioleci kieruje się marka, jest kreowanie ludzkiego samopoczucia poprzez projektowanie oświetlenia w sposób umożliwiający poprawę naszego postrzegania życia i światła.

Kundalini to marka powstała w 1996 roku, która stawia duży nacisk na oryginalną i wyróżniającą się na tle konkurencji, konstrukcję lamp. W jej projektach łączą się subtelne formy, niebanalne rozwiązania i wysokiej jakości materiały poddawane nowym technologicznym procesom. Każda lampa Kundalini ma u swoich podstaw silną i przemyślaną koncepcję, doskonale dobrane proporcje, genialne połączenie kolorystyczne i głęboką znajomość materiałów i technologii. W lampach Kundalini forma i funkcja przeplatają się ze sobą, uzupełniają wzajemnie i tworzą harmonijną syntezę emocji i funkcjonalności.

www.kundalini.it

kundalini 1 grid

KUNDALINI_1920x750 Kundalini – energia włoskiego oświetlenia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ

Kundalini – energia włoskiego oświetlenia - par 2

O wzornictwo swoich lamp o tak silnej tożsamości dbają międzynarodowej sławy architekci i projektanci, tacy jak mistrz współczesnego designu Karim Rashid, Norman Foster, Patric Norguet, Alessandro Mendini, Benjamin Hopf czy Constantin Wortmann. To dzięki ich projektom marka rozpoznawalna jest dziś na całym świecie, a lampy Kundalini pojawiają się w międzynarodowych produkcjach filmowych, reklamach, programach telewizyjnych i wideoklipach. Kultowe lampy E.T.A, Shakti, Bokka czy Kyudo są już ikonami medialnymi na całym świecie.

Bogate i zróżnicowane kolekcje lamp Kundalini można obejrzeć w salonach Maxfliz i przekonać się na własne oczy czym jest energia włoskiego oświetlenia.

Kundalini – energia włoskiego oświetlenia - par 3

elegant-evita-floor-lamp-by-aquilialberg-for-kundalini-11 Kundalini – energia włoskiego oświetlenia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Lampa Evita, Kundalini Design: AquiliAlberg

Wykonana ze stali i materiału technopolimerowego lampa Evita jest wyrafinowaną lampą, która swoją prostotą i elegancją łatwo zapada w pamięć. Futurystyczna forma lampy o zakrzywionej płaszczyźnie utkanej ze światła jest jednocześnie lekka i dynamiczna. Lampa składa się z wielowarstwowej struktury ze stali i ciętego laserowo technopolimeru lakierowanego oraz klosza z opalowego metakrylanu. Zarówno lampa podłogowa jak i lampa ścienna idealnie wpisują się we wnętrza nowoczesne, minimalistyczne, ale także te o stylistyce fusion, gdzie piękne detale są równie ważne, co funkcjonalność.

evita kundalini image grid

empty
empty

Kundalini – energia włoskiego oświetlenia - par 4

Lampa E.T.A., Kundalini Design: Guglielmo Berchicci

To designerska lampa, w której krzywe linie i obłe kształty prowadzą ożywiony dialog z ręcznym wykonaniem i włoskim charakterem. Zarówno lampa wisząca jak i lampa podłogowa wykonane są z wielowarstwowego włókna szklanego a ich ręcznie formowany dyfuzor inspirowany jest morskimi otoczakami. Nieco futurystyczna sylwetka lampy E.T.A. stworzona została dla tych, którzy poszukują przedmiotów wyjątkowych, tworzących wnętrza prawdziwie zachwycające. E.T.A świeci rozproszonym blaskiem, który równomiernie rozchodzi się po wnętrzu. Dostępna w 4 kolorach i 2 rozmiarach. Kolekcja E.T.A. zawiera w sobie lampę wiszącą, lampę stołową oraz lampę podłogową.

 

eta kundalini image grid

empty
empty

Kundalini – energia włoskiego oświetlenia - par 5

kushi-floor-ambient-b Kundalini – energia włoskiego oświetlenia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Lampa Kushi XL, Kundalini Design: Alberto Saggia & Valerio Sommella

Kolekcja lamp Kushi XL to czysta forma i minimalistyczny design z materiałów najwyższej jakości. Sferyczny klosz z opalowego białego szkła oparty jest o metalowy stelaż. Kushi oznacza po japońsku „rożen”, i faktycznie metalowa struktura podstawy zdaje się przebijać szklany klosz dyfuzora. Japońska harmonia, która była ewidentną inspiracją do powstania tej serii włoskich lamp, przeciwstawia sobie metalowy pręt konstrukcji i pozornie aksamitną miękkość krzywizn szklanego klosza.

kushi kundalini image grid

empty
empty

Kundalini – energia włoskiego oświetlenia - par 6

floob-ceiling-ambient-b Kundalini – energia włoskiego oświetlenia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Lampa Floob, Kundalini Design: Karim Rashid

Kolekcja lamp Floob powstała we współpracy ze znanym designerem Karimem Rashidem. Ta dekoracyjna lampa wisząca i podłogowa to jedna najciekawszych propozycji tej włoskiej marki. Delikatna i neutralna jest jednocześnie bardzo wyrazista. Podwójny klosz – zewnętrzny wykonany z przeźroczystego pleksiglasu opływa wewnętrzny, aluminiowy dyfuzor, który kieruje snop światła w dół i zapobiega powstawaniu efektu oślepienia. Co ciekawe Floob jest jednocześnie i lampą i rzeźbą, dlatego stanowi doskonałą ozdobę wnętrza, nawet gdy nie jest włączona.

floob kundalini image grid

empty
empty

Kundalini – energia włoskiego oświetlenia - par 7

Lampa Opyo, Kundalini Design: Cristina Celestino

W lampie Opyo widać wyraźnie inspirację doskonałością natury i harmonią kształtów i proporcji. Biały klosz wiszącej lampy z nieoczekiwanym wykończeniem krawędzi przywodzi na myśl kwiat konwalii. Klosz lampy wykonany jest z dmuchanego i dwuwarstwowego szkła opalowego a jego metalowe wykończenie dostępne jest w 3 opcjach kolorystycznych: coral, biel i mosiądz. W kolekcji dostępna jest również lampa podłogowa, gdzie snop światła skierowany jest do góry.

opyo kundalini image grid

empty
empty

Kundalini – energia włoskiego oświetlenia - par 8

PEACOCK_loc Kundalini – energia włoskiego oświetlenia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Lampa Peacock, Design: Noé Duchaufour Lawrance

Jak sama nazwa wskazuje główną inspiracją do powstania lampy Peacock był dumny paw, a konkretniej jego barwny i niezwykle dekoracyjny ogon. 12 ramion lampy zwieńczonych jest 12 dyfuzorami z mlecznego szkła, które przywodzą na myśl charakterystyczny deseń pawiego ogona. To lampa wisząca o niezwykle dekoracyjnym charakterze, która przyciąga wzrok i na długo zapada w pamięć. Dlatego też tak często wykorzystywana jest nie tylko we wnętrzach prywatnych, ale też w restauracjach, recepcjach i hotelach na całym świecie.

Kundalini katalog pdf

marki oświetleniowe

Zobacz designerskie marki oświetleniowe

Producenci lamp

SEP projekt wnętrza zaproszenie

SEP projekt wnetrza zaproszenie-1920x845  Kundalini – energia włoskiego oświetlenia | Wyposażenie wnętrz MAXFLIZ
Stwórz wymarzone wnętrze z Maxfliz!

Chcesz urządzić swoje mieszkanie ale nie masz pomysłu?
W Maxfliz nasi projektanci stworzą nietuzinkowe wnętrze dostosowane do Twoich potrzeb. 
Skorzystaj z usługi "Projekt wnętrza" już dziś!