selva paragraf 1

Selva - meble z duszą i historią

Pół wieku historii.

Włoska firma SELVA, która słynie z produkcji ekskluzywnych mebli drewnianych, obchodzi w tym roku jubileusz 50-cio lecia. Przez te lata stali się synonimem stylu, wyrafinowania i innowacyjności. Bo, choć swoje meble wciąż wykańczają ręcznie, to jednak nie opierają się przed wprowadzaniem nowinek technicznych. Z okazji tej okrągłej rocznicy przeprowadziliśmy wywiad z Philippem Selva – prezesem SELVA.

Aida Amer: Czy może mi pan opowiedzieć o swoim ojcu Josephie Selva? Nie może pan pamiętać roku 1968, ale to był niezwykle ważny rok dla pana rodziny. Narodził się pan i firma Selva.

Philipp Selva: Mój ojciec był niezwykłym człowiekiem. Bardzo wyróżniał się z całego otoczenia. Miał kosmopolityczną osobowość, otwarty umysł. Mówimy o czasach, kiedy nie było komputerów, internetu, telefonów komórkowych. Podróżowanie też nie było tak łatwe, jak dziś. Ojciec niestrudzenie przemierzał Europę z północy na południe, ze wschodu na zachód budując podwaliny pod naszą firmę. Był prawdziwym pionierem. Miał niewiarygodny dar zjednywania sobie ludzkiej sympatii. Był wulkanem energii i pomysłów. Inspirował swoje otoczenie. Miał też wyczucie stylu i znakomity gust.

Selva paragraf 2

Selva_B_8428527.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Aida Amer: Jakie były pierwsze meble produkowane przez firmę Selva?

Philipp Selva: Selva zaczynała od produkcji mebli klasycznych. W kolekcji były repliki mebli historycznych i był to „gorący” produkt na wielu rynkach meblowych. Produkowaliśmy na przykład szafę frankfurcką, szafę wg projektu Michała Anioła, sekreterę Marii Teresy i całe mnóstwo innych pięknych mebli historycznych.

selva paragraf nowy 2

Aida Amer: To prawdziwe skarby, z których można być dumnym. Dużo było chętnych na takie meble?

Philipp Selva: W pierwszym okresie działalności firmy problemem nie była sprzedaż. Sprzedawało się wszystko, co zostało wyprodukowane. Problemem było to, ile możemy wyprodukować.

selva paragraf 3

Selva_B_8428567_70_fused.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Aida Amer: Gdzie mieściła się wtedy produkcja mebli?

Philipp Selva: Od początku produkcja ma miejsce w okolicach Isola Rizza niedaleko Werony. To rejon o bogatych tradycjach w ręcznej produkcji mebli. W tych okolicach od wieków rzemieślnicy wyrabiali meble metodą gwoździkową. Ich fachowość i umiejętności pozwoliły Selva na stworzenie kolekcji pięknych mebli w stylu weneckim. Tutaj też rozwinęła się sztuka zdobienia mebli intarsjami. 

selva nowy paragraf 3

handwerk_03.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Firma Selva wykorzystała ten potencjał drzemiący w wielopokoleniowych tradycjach rzemieślniczych Werony. Przez lata ojciec inwestował w rozwój produkcji i jakość wykonania mebli. Mawiał, że najlepszy sposób na wydawanie pieniędzy to ich inwestowanie. 50 lat temu tato zaczynał od zera i przez lata całą swoją energię i zarobione pieniądze wkładał w rozwój firmy. To była najważniejsza przygoda jego życia.

selva paragraf 4

situazione-kenton-006.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Aida Amer: Czy pamięta pan, by ojciec opowiadał panu o swojej pracy, gdy był pan dzieckiem?

Philipp Selva: Kiedy ktoś mnie pyta jak długo jestem w firmie, to odpowiadam, że od 50 lat. Firma zawsze była połączona z życiem rodziny. Do ojca przyjeżdżali ludzie z całej Europy. Pojawiali się też w domu. Skandynawowie, Niemcy, Włosi i inni. Pamiętam Bjorna z Norwegii, Luciano z Rzymu…itd. Było to na pewno bardzo inspirujące, chociaż wówczas nie do końca zdawałem sobie z tego sprawę.

selva paragraf 5

Ludzie z Południowego Tyrolu żyli w tych czasach trochę na uboczu. To dumni ludzie, ale nie mieli wówczas zbyt otwartej mentalności. Na tym tle nasz dom i nasza firma wyglądała zupełnie wyjątkowo.

Pamiętam wigilię Bożego Narodzenia, gdy miałem jakieś 6 lat. Spędziliśmy ją z pracownikami z Werony. Produkowali dla nas surowe meble, które potem były przewożone do wykończenia do Isola Rizza. Zaprosili nas na kolację. Pamiętam, że jedzenie było pyszne a do tego podali wino i grappę. To był magiczny wieczór. Ojciec zbudował niepowtarzalne relacje z ludźmi. Ta firma to od początku był wspaniały zespół. Wyjątkowa grupa ludzi. Tak jest do dziś. Współpracuję z rewelacyjną drużyną. Zarówno w produkcji jak i w biurach. Także ludzie reprezentujący Selvę na różnych rynkach świata, należą do zespołu. Oni dzień po dniu budują pozycję firmy w swoich krajach.

selva meble nagłówek sekcji 2

Wybierz luksusowe meble Selva

selva product grid 1

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

selva paragraf 6

klasyczne-european-collection-selva.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Aida Amer: Selva zaczynała swą działalność od tworzenia kolekcji opartych na historycznych stylach. Jakie epoki inspirowały projektantów Selvy?

Philipp Selva: Nasze początki to klasyka. Bardzo ważny w poszukiwaniach był barok wenecki. Pracowaliśmy też nad stylami francuskimi: Ludwika XV, Ludwika Filipa. Do dziś mamy jeden z najciekawszych na świecie programów produkcyjnych obejmujący różne style historyczne. W segmencie zwanym European Collection posiadamy kilkanaście kopii prawdziwych arcydzieł europejskiego meblarstwa. 

Selva paragraf 7

To jest doskonałe potwierdzenie kunsztu ludzi, którzy dla nas pracują. Zawsze będę pamiętał kolekcję Ermitage w stylu empire. W swoim czasie była to jedna z najpiękniejszych kolekcji produkowanych na świecie. Ermitage znajdował klientów na wszystkich rynkach. Wśród nich znaczące miejsce zajmowała Polska.

Jeszcze jedną kolekcję chciałbym wyróżnić. To kolekcja od której zaczął się nasz Premium Brand, czyli nowa era w historii firmy i przełom we wzornictwie Selvy. Była to kolekcja w stylu art deco o nazwie Downtown. Zaprojektował ją dla nas Lorenzo Bellini już 15 lat temu. Od tego czasu Lorenzo stał się jednym z naszych kluczowych projektantów.

selva image grid

empty
empty

selva paragraf 8

Coll.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Aida Amer: Kontynuuje pan dzieło swego ojca, ale Selva jest dziś inna. Styl mebli jest bardziej współczesny a ich charakter bardzo rozpoznawalny wśród innych mebli na rynku tej branży. Jak to się stało, że postanowił pan zmienić kierunek? Co stało się inspiracją do tej zmiany?

Philipp Selva: Jak we wszystkich dziedzinach życia czas niesie zmiany. Również Selva musi się przeobrażać, zmieniać stylistykę swoich produktów. 

selva nowy paragraf 5

PSH-living_downtown-+-Vendôme-armchairs.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Bardzo dbamy o to, żeby odbywało się to bez niszczenia naszego”DNA”. Bez odchodzenia od charakterystycznego kodu, klimatu naszych mebli. Dzisiejsze ekskluzywne meble Selvy wciąż mają ten kod. Zawarte w nim jakość, elegancja, klasyczne korzenie przetransponowane zostały na kolekcje spełniające wymogi rynku XXI wieku.

selva paragraf 9

Selva_B_8428476.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Odrzuciliśmy pokusę eksperymentów z modnymi w danym momencie trendami. Chcemy, żeby meble Selva, które dziś ozdobią wnętrza, wyglądały wspaniale i elegancko również po latach. Rzeczy chwilowo modne po kilku latach brzydko się starzeją. Nasze meble mają jeszcze jeden walor. Są w znakomitej większości ręcznie wykonywane i zawsze ręcznie wykańczane. Naszym celem jest nowoczesna pod względem organizacyjnym firma, która produkuje meble przy użyciu tradycyjnych materiałów i tradycyjnych metod produkcji.

selva paragraf 10

Aida Amer: Selva współpracuje z wielkimi projektantami, którzy tworzą dla firmy nowe kolekcje. Jaki wpływ na rozwój firmy ma ta współpraca?

Philipp Selva: Przez te wszystkie lata współpracowaliśmy z wieloma architektami i projektantami. Kilku z nich chciałbym wymienić z imienia i nazwiska. Zaczynając od Lorenzo Belliniego, który rzeczywiście pomógł nam wejść do segmentu mebli współczesnych. Lorenzo to genialny architekt. Mistrz stylu art deco. Nadał tej stylistyce specyficzny, luksusowy charakter, który jest wyraźnie rozpoznawalny.

Kolejny projektant to Belg, Axel Enthoven, który wygrał konkurs na stworzenie dla nas kolekcji z zastosowaniem kryształów Swarovskiego. Tak powstała kolekcja Solitaire. Bardzo charakterystyczna, z wieloma pięknymi bryłami i elementami dekoracyjnymi, dzięki czemu nasz brand znów dostał nowy silny impuls na wielu kluczowych światowych rynkach.

selva paragraf 11

klasyczne-meble-selva-1920x845.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Koniecznie muszę wymienić również Tiziano Bistafę, szefa naszego własnego zespołu architektów. Tiziano jest osobiście twórcą takich kolekcji jak nasz „evergreen” Villa Borghese, Quaranta oraz wielu pojedynczych mebli zarówno klasycznych jak i współczesnych. Przez kilka ostatnich lat wiele z naszych współczesnych mebli jest owocem współpracy z Leonardo Dainelli.

selva paragraf 12

Lorenzo-Bellini.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Aida Amer: Pana ojciec rozpoczął współpracę z panem Lorenzo Bellinim. Czy może pan opowiedzieć, jak rozwijała się ta współpraca?

Philippe Selva: Z Lorenzo znamy „od zawsze”. Ojciec spotkał go dekorując i wyposażając najciekawsze i najpiękniejsze europejskie hotele. Któregoś dnia podszedł do mnie i zaproponował, że chciałby zaprojektować dla Selvy kolekcję mebli. Chodził o wspomniany już Downtown. 

selva paragraf lorenzo 1

Selva_B_8428470.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

To był wielki sukces, po którym zdecydowaliśmy się na zamówienie u Lorenzo kolejnych kolekcji. Powstały Heritage, Waldorf, Opus 40, i bestsellerowa linia Vendome. Najnowsze dziecko Belliniego to Gatsby, który miał europejską premierę w firmie Maxfliz w Krakowie.

selva meble nagłówek sekcji

Zobacz meble Selva on-line

selva product grid 2

Zapytaj o cenę

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Kopia wiadomości zostanie przesłana również na Twój adres e-mail

selva paragraf 13

Aida Amer: Podobno w waszej rodzinie przez lata istniała tradycja hodowli koni.

Philipp Selva: Konie były zawsze częścią życia rodziny. Ojciec był prawdziwym koniarzem. Hodował konie arabskie. Na początku hodowla mieściła się w okolicach Bolzano.
Z czasem stado się rozrastało i ojciec założył stadninę w Gaukhof. Z czasem Gaukhof stało się jedną z najważniejszych hodowli koni arabskich we Włoszech a potem w Europie. Niektóre z naszych koni miały polski rodowód. Jak pani wie, w Polsce znajduje się jedna z najsłynniejszych hodowli koni arabskich w Janowie Podlaskim. Mieliśmy też wspaniałe konie arabskie z linii rosyjskiej, węgierskiej i egipskiej.

selva image grid 2

empty
empty

selva paragraf 15

Aida Amer: Czy to tajemnica, jakie są plany na przyszłość? Istnieje już pomysł na coś nowego? Nowy styl? Nowy „look”?

Philipp Selva: Nie ma sekretów. Przez ostatnie lata ustabilizowaliśmy brand Philipp Selva. Kosztowało nas to ogromną ilość energii, ale udało nam się stworzyć jedną z najbardziej kompletnych i technicznie zaawansowanych kolekcji mebli. Przyszedł teraz czas na poświęcenie uwagi Selva Timeless, czyli naszej klasycznej ofercie.

selva paragraf 16

Selva_B_8428495.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Na tegorocznych targach w Kolonii pokazaliśmy ponownie to, z czego Selva jest najbardziej znana. Klasykę. W kwietniu, na targach meblowych w Mediolanie, najważniejszym wydarzeniu tego typu w roku, pokażemy po raz pierwszy w historii stoisko, na którym zrobimy wyjątkową mieszankę wszystko, z czego jesteśmy dumni, czym chcemy się pochwalić. 

selva ostatni paragraf

Selva_B_8428185.jpg Ekskluzywne meble Selva - meble z duszą i historią

Do targów w Mediolanie chcemy zakończyć przygotowanie nowych zdjęć, katalogów, tkanin, planu działań marketingowych. Staramy się, by nasze ekspozycje „potargowe” na całym świecie doskonale oddawały”lifestyle” wykreowany dzięki meblom Selva, niezależnie, czy tym współczesnym, czy klasycznym.

klasyczne aranżacje nagłówek sekcji

Zobacz nasze klasyczne aranżacje wnętrz

selva inspiracje 4 image grid

Newsletter inspiracje

newletter-1.jpg Proconcept - płytki ceramiczne na wyłączność w Maxfliz
Chcesz być na bieżąco z nowościami?

Podobają Ci się nasze aranżacje wnętrz? Jesteś ciekaw nowych trendów? Zapisz się do naszego newslettera a będziesz na bieżąco.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości, profilowanie oraz przetwarzanie moich danych w celach marketingowych. Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. z siedzibą w Krakowie przy ul. Zakopiańskiej 58, więcej informacji znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest Firma Handlowa MAX-FLIZ sp. z o.o. sp.k. przy ul. Zakopiańskiej 58. Informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych przez administratora oraz przysługujących Panu/Pani prawach znajdzie Pan/Pani w zakładce Polityka Prywatności.